Na MSM ve sportovním lezení jsme slavili úspěchy

3 min čtení 13. 09. 2021

Ve Voroněži proběhlo 21. - 31. srpna Mistrovství světa mládeže ve sportovním lezení! Jak dopadli naši reprezentanti a jak svoji účast hodnotí?

naše mládežnická repre na MSM ve sportovním lezení ve Voroněži

Vybojovali jsme úžasná umístění! Nejlépe se dařilo Barče Bernardové, která sbírala zlaté medaile v lezení na obtížnost na všech závodech Evropského poháru mládeže, na které v letošním roce vyjela. Ve Voroněži se bohužel na stupně vítězů nepostavila, ale přesto získala krásné, ačkoliv trochu bolavé 4. místo! K tomu přidala ještě parádní 9. místo v boulderingu a může tak být více než spokojená.

Na mé první MSM jsem se hodně těšila. Obtížnostní cesty v porovnání s cestami na evropských pohárech se mi zdály o trochu těžší, ale za to byly mnohem hezčí a zajímavější. Jsem spokojená se svým výsledkem, trochu mě to ale mrzí, když vím, že jsem měla na bednu. Bouldery se mi opravdu hodně líbily,  jak v kvalifikaci, tak v semifinále byly všechny druhy boulderů. Na tomto závodě jsem získala neskutečně moc zkušeností a ještě větší motivaci do tréninku. Nakonec bych chtěla ještě poděkovat trenérům a Patrikovi Chovanovi, i přesto, že to občas měli hodně těžké, odvedli skvělou práci.

děvčata z mládežnické MSM ve sportovním lezení ve Voroněži získávala úspěchy

O historický úspěch se postarala Míša Smetanová, která ukořistila nejlepší umístění v historii českého mládežnického bouldringu, a to parádní 7. místo! Stejně jako Barče se i Míše dařilo v obou disciplínách a v obtížnosti si dolezla na 6. příčku!

“Na MSM jsem jela s tím, že jsem velmi dobře připravená a chci tam vše nechat. Musím říct, že se mi to povedlo. Po topu a druhém místě v semifinále jsem si sice věřila na trochu víc, ale i tak, lézt ve finále byl velký zážitek a jsem se 6. místem opravdu spokojená. To, že jsem jsem nakonec skončila 7. v boulderingu už bylo jenom příjemné překvapení.”
 

Mládežnická reprezentace ve sportovním lezení je vybavená mikinami Rafiki


Velmi blízko bedně byla také Maki Janošová, té unikl bronz o pouhá dvě místa a skončila tak pátá. Luky Mokroluský s Aničkou Mihalčíkovou obsadili 7. a Niki Králíková 11.  místo. Arinka Jurčenko získala 11. místo v boulderingu a za zmínku stojí také Terka Cibulková, která nám zajistila nový český ženský rekord v lezení na rychlost s časem 10,14s!! Věříme, že o našich “mlaďoších” ještě hodně uslyšíme nejen tady u nás, ale i ve světě a už teď se těšíme, co předvedou v další sezóně!

naše mládežnická repre na MSM ve sportovním lezení ve Voroněži slavila úspěch

Více na webu ČHS - sportovní lezení

Zdroj: ČHS
Foto: Petr Chodura

Další outdoorové čtení

Vše o skitouringu najdete na jednom místě. Objevte nové termíny kurzů, nechte si poradit s výběrem výbavy, přečtěte si o tipech na skitouringové túry...
Skialpové hobby závody v u nás méně obvyklé dispciplíně - sprint startují již 25. 2. 2023, nepromeškejte...
Počasí si s námi hrálo do poslední chvíle. Nakonec nám pán hor Krakonoš přinesl dost sněhu na to, abychom odstartovali na vrchol Lysé hory. Jak to letos bylo...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey