Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Na MSM ve sportovním lezení jsme slavili úspěchy

3 min čtení 13. 09. 2021

Ve Voroněži proběhlo 21. - 31. srpna Mistrovství světa mládeže ve sportovním lezení! Jak dopadli naši reprezentanti a jak svoji účast hodnotí?

naše mládežnická repre na MSM ve sportovním lezení ve Voroněži

Vybojovali jsme úžasná umístění! Nejlépe se dařilo Barče Bernardové, která sbírala zlaté medaile v lezení na obtížnost na všech závodech Evropského poháru mládeže, na které v letošním roce vyjela. Ve Voroněži se bohužel na stupně vítězů nepostavila, ale přesto získala krásné, ačkoliv trochu bolavé 4. místo! K tomu přidala ještě parádní 9. místo v boulderingu a může tak být více než spokojená.

Na mé první MSM jsem se hodně těšila. Obtížnostní cesty v porovnání s cestami na evropských pohárech se mi zdály o trochu těžší, ale za to byly mnohem hezčí a zajímavější. Jsem spokojená se svým výsledkem, trochu mě to ale mrzí, když vím, že jsem měla na bednu. Bouldery se mi opravdu hodně líbily,  jak v kvalifikaci, tak v semifinále byly všechny druhy boulderů. Na tomto závodě jsem získala neskutečně moc zkušeností a ještě větší motivaci do tréninku. Nakonec bych chtěla ještě poděkovat trenérům a Patrikovi Chovanovi, i přesto, že to občas měli hodně těžké, odvedli skvělou práci.

děvčata z mládežnické MSM ve sportovním lezení ve Voroněži získávala úspěchy

O historický úspěch se postarala Míša Smetanová, která ukořistila nejlepší umístění v historii českého mládežnického bouldringu, a to parádní 7. místo! Stejně jako Barče se i Míše dařilo v obou disciplínách a v obtížnosti si dolezla na 6. příčku!

“Na MSM jsem jela s tím, že jsem velmi dobře připravená a chci tam vše nechat. Musím říct, že se mi to povedlo. Po topu a druhém místě v semifinále jsem si sice věřila na trochu víc, ale i tak, lézt ve finále byl velký zážitek a jsem se 6. místem opravdu spokojená. To, že jsem jsem nakonec skončila 7. v boulderingu už bylo jenom příjemné překvapení.”
 

Mládežnická reprezentace ve sportovním lezení je vybavená mikinami Rafiki


Velmi blízko bedně byla také Maki Janošová, té unikl bronz o pouhá dvě místa a skončila tak pátá. Luky Mokroluský s Aničkou Mihalčíkovou obsadili 7. a Niki Králíková 11.  místo. Arinka Jurčenko získala 11. místo v boulderingu a za zmínku stojí také Terka Cibulková, která nám zajistila nový český ženský rekord v lezení na rychlost s časem 10,14s!! Věříme, že o našich “mlaďoších” ještě hodně uslyšíme nejen tady u nás, ale i ve světě a už teď se těšíme, co předvedou v další sezóně!

naše mládežnická repre na MSM ve sportovním lezení ve Voroněži slavila úspěch

Více na webu ČHS - sportovní lezení

Zdroj: ČHS
Foto: Petr Chodura

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
4. ročník festivalu cestovatelských filmů opět v Plzni. Co letos nabízí...

Festival cestovatelských filmů

24. 09. 2021
2 min čtení
Podporujeme