Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Nezřídka se stává, že nejvíce učarují věci, od kterých mnoho nečekáte...

Test batohu Osprey Mutant 38 l

Nezřídka se stává, že nejvíce učarují věci, od kterých mnoho nečekáte. A to byl přesně případ tohoto batohu. Pořizoval jsem ho, jak už to tak občas chodí, na poslední chvíli s tím, že potřebuji skladný batoh, který splní limity kabinového zavazadla a nejvíce mě na něm zaujala jeho veselá barva. Už po pár měsících mohu s klidným svědomím říci, že Osprey Mutant dokáže nabídnout mnohem více, než jen slušivou ozdobu vašich zad na písčité pláži Středomoří.

Trend lehkého vybavení se aktuálně nese napříč celým outdoorem a ruku na srdce, málokdo se chce dobrovolně vláčet s těžkou hydrou na zádech. Osprey Mutant s váhou 1,19 kg z vás opravdu soumara neudělá, přičemž vaše záda nepotrápí, byť je narvaný k prasknutí. Pro "gramaře" se ještě nabízí možnost vyjmutí zádové výztuhy a odepnutí víka, čímž snížíte hmotnost o dalších 380 gramů. Druhá z možností je přitom opravdu praktickým zlepšením, které jsem si oblíbil. Díky systému s názvem FlapJacket™ lze batoh používat bez víka a přitom ho plnohodnotně zavírat vnitřním krytem. V situaci, kdy je batoh poloprázdný, je to ideální řešení.

Batoh OSPREY MUTANT 38snadné uchycení až dvou cepínů díky spodnímu oku a stahovacím poutkům
Batoh OSPREY MUTANT 38jednoduchá konstrukce zad a lehké a přitom tuhé nosné popruhy
Batoh OSPREY MUTANT 38ramenní popruhy odlehčené, měkké a maximálně prodyšné

Jednoduchá a funkční konstrukce zad a lehké a přitom tuhé nosné popruhy vám zaručí, že ani po dlouhé túře nedorazíte ke stanu s nadávkami a rozedranými rameny. Zajímavé je i řešení bočních kompresních popruhů, které zaručují velkou míru variability. Chvíli trvalo, než jsem si na netradiční systém zvykl, ale nutno říci, že je praktický. Horní přezka s pojistkou, pevnostní poutka na lyže a možnost posouvat popruh kam potřebujete - všechny tyto drobné detaily v terénu oceníte.

Batoh OSPREY MUTANT 38

K technickým prvkům nutno ještě připočítat praktickou síťku na helmu integrovanou ve víku batohu, rychle ovladatelný systém Dual ToolLock™ pro uchycení cepínů a propracovaný bederní pás, který přichází ke slovu především při lezení a skialpinismu. Pokud máte sedák ověšený jako vánoční stromeček, můžete polstrovanou část přichytit na bocích batohu a zapnout pouze samostatný popruh, který se vám nebude plést do lezeckého harampádí. Nebo můžete naopak zvolit subtilní sedák a využít materiálová poutka na bederním pásu, jehož kapacitu lze díky okům snadno rozšířit o nosiče materiálu.

Batoh OSPREY MUTANT 38

Ať už vyrazíte na sedmidenní přechod Mallorcy, na vícedélky do rozpálených jižních stěn Dachsteinu, mezi rozeklané ledovce švýcarských čtyřtisícovek nebo budete cvakat karabinami na Solnohradských ferratách, vězte, že vám Osprey Mutant bude dobrým společníkem. Jedná se o alpinistický univerzál, který vám bude skvěle sloužit v zimě i v létě a nepřestane vás udivovat propracovaným designem a promyšlenými technickými detaily. Zaslouženě tak sklidil ocenění ISPO Award Winner 2014/2015 a Klettern Empfehlung 9/2014.

Batoh Osprey Mutant jsem testoval, mimo jiné, při výstupu na tři vrcholy Grand Combin: více se dočtete ZDE»

 

Technické detaily

Batoh Osprey Mutant 38 l

hmotnost: 1.19 kg
objem: 38 litrů
odepínací víko i bederák


DMOC: 3899,-
Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Jakub CejpekJAKUB CEJPEK

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa – od pustého Pamíru až po bolivijské Altiplano.

 

Otestovali jsme i další produkty ►

 

Batoh OSPREY MUTANT 38

Batoh OSPREY MUTANT 38

Batoh OSPREY MUTANT 38

Batoh OSPREY MUTANT 38

Další outdoorové čtení

Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...
Dámská taška přes rameno v městském looku s parádními outdoor vychytávkami a samozřejmě kapsou na notebook...
Celoročně využitelná mikina? Otestovali jsme jí ve městě, na skialpech i v horách. Kde se jí líbilo nejvíce? Přečtěte si v recenzi...