Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Hannah Courage

4 min čtení 22. 04. 2016

Vyrazili jsme do podzimních hor a bylo fakt psí počasí. Měli jsme ale kuráž vytáhnout paty do nepohody. Jak se s podmínkami vypořádala bunda Courage od Hannahu?

Plzeňský Hannah představil v roce 2014 nadčasovou membránovou bundu Courage, která designem a krásným zpracováním právem patří mezi vlajkové lodě značky. Výrobce zde využívá vlastní membránu Climatic Extreme Lite a následuje všechny moderní trendy ve vývoji hardshellových bund. Všechny švy jsou podlepené, v podpaží a na zadní vrchní straně rukávů naleznete odvětrání. Ke stažení velké kapuce slouží stahování umístěné v její zadní části. Kapsy se vyznačují prostorností. Všechny použité zipy pocházejí od značky YKK. Dlouhý přední zip je navíc dvoucestný. Konce rukávů lze stáhnout pomocí suchého zipu. Kapuci lze obléci přes horolezeckou či skialpovou helmu. U membrány uvádí Hannah tyto parametry - vodní sloupec: 20 000 mm, prodyšnost: 20 000 g/m2/24 hod.

A nyní od teorie k praxi. Bunda se mnou trávila srážkově nejbohatší období roku a kromě běžného nošení v deštivém počasí mne doprovodila na mnohé túry a poté i v zimě na skialpy.

Dvoucestný zip YKK Vislon na bundě Hannah Courage

Dvoucestný zip YKK Vislon na bundě Hannah Courage
Větrací otvory na bundě Hannah CourageVětrací otvory na bundě Hannah Courage

Regulace šířky v dolním lemu bundy a podlepené švy

Regulace šířky v dolním lemu bundy a podlepené švy

Nejprve jsem měl možnost okusit její nepromokavost v rozmarech počasí podzimních hor. Během tříhodinové cesty v hustém dešti v nočních Krkonoších za teploty okolo 5 stupňů přívalu srážek odolala. Jediné kritické místo představovaly krátké zipy na zadní horní straně rukávů, které slouží jako přídavné větrání. Byť jsou překryté légou, při pohybu v dešti po určité době vodu propustí. Voda pronikne po čase i do předních kapes, z nichž se však na tělo nedostane. Co se týče prodyšnosti, tak ve výše uvedených podmínkách byla dostatečná, a to podotýkám, že trasa vedla celou dobu do kopce a měl jsem 8 kg batoh na zádech. Stejně jako u jiných membrán, i Climatic vykazuje lepší výsledky v chladnějších podmínkách. Při použití v teplotě okolo 15 stupňů již nebyla prodyšnost nikterak závratná. Větrací otvory v podpaží jsou sice dostatečně dlouhé, ale v dešti sporadicky využitelné.

Stahování kapuce na bundě Hannah CourageNa skialpové dovolené v rakouských Alpách bunda posloužila výborně. Díky volnému střihu se pod ní vešla i tlustší primaloftová nebo péřová vrstva. Suché zipy na koncích rukávů umožnily rychlou a jednoduchou manipulaci při oblékání či svlékání rukavic. Jednoduché ovládání jsem ocenil i u jednoručního stahování kapuce. Do velkých kapes se pohodlně vešly skialpové pásy.

 

Za velký plus považuji hmotnost a sbalitelnost. Hmotnost 420 gramů je u třívrstvé bundy dobrý výsledek. Po sbalení do kapuce zabere v batohu stejně místa jako 2 travellunche.

Bunda Hannah Courage

Z bundy Courage u mě rozhodně převládá pozitivní dojem. Cena 6 990,- Kč není při jejích parametrech a vlastnostech nikterak přemrštěná. Bunda najde celoroční využití, a pokud plánujete vícedenní horský přechod nebo jednodenní výlet, určitě je dobrý nápad mít ji v záloze ve vašem batohu pro případ náhlé změny počasí.

Bunda Hannah Courage:

materiál: membrána Climatic Extreme Lite
hmotnost: 420 g (u vel. L)

DMOC: 6.990,- Kč
Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Bunda Hannah Courage

Výhody:

  • sbalitelnost
  • stahovací kapuce
  • hluboké kapsy
  • odvětrání


Nevýhody:

  • promokající odvětrací zipy na zadní straně rukávů
  • horší prodyšnost v teplejším počasí


Testoval:

Tomáš KrpataTOMÁŠ KRPATA
Tenhle rodák z východních Čech skvěle doplňuje náš sympatický tým produktového oddělení. V Rock Pointu působí od roku 2015, ale outdoorových zkušeností už stihnul nasbírat až až. Kromě toho, že procestoval snad celý svět díky práci v cestovce (ne, nemluvíme o delegátovi na pláži v Itálii), a dobrodružně poznával zajímavé kouty planety, je venku kdykoliv je to možné. Na otázku, co dělá ve volném čase, odpověděl: Do narození dcery cestování, MTB, horská turistika, běžky, skialpy. Od narození dcery přebalování, krmení, občas běh a MTB, uspávání, občas výlet…
Jako produktový specialista se zaměřením na textil si užívá privilegium vidět jako jeden z prvních všechny outdoorové novinky, vybrat do Rock Point obchodů to pravé a ještě navíc při tom komunikovat se stejně naladěnými lidmi.

OTESTOVALI JSME I DALŠÍ PRODUKTY»

 

 

Další outdoorové čtení

Pánská péřovka s výbornou výhřevností a praktickými lezeckými vychytávkami...

Test bundy Rafiki Dante

27. 11. 2021
5 min čtení
Testy produktů
Sluneční brýle pro maximální výkon. Otestovali jsme poctivost konstrukce i ochranu očí. Jak Ultimate hodnotíme se dočtete v recenzi...
Lifestylové boty, které spojitost s lezením rozhodně nezapřou. Co nás na nich nadchlo a kde jsme našli jejich limity? Více v recenzi...