Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test bundy Ternua Neutrino

4 min čtení 08. 05. 2016

Jelikož patřím k fanouškům trendu maximálního odlehčení, mé setkání s bundou Ternua Neutrino bylo láskou na první pohled. Každý výrobce outdoorového vybavení nabízí nějakou verzi větru nebo vodě odolné bundy, většinou je to ale za cenu určitých kompromisů. Mnohdy se jedná o bundy především větru odolné, které však nevyužijete v dešti anebo naopak jsou to spíše pláštěnky, které nejsou příliš prodyšné a jsou výrazně objemnější. Bunda Neutrino, jak stálo v popisu od výrobce, jako jedna z mála nabízela téměř nevídané parametry nepromokavosti 20 000mm a 20 l/24 h prodyšnosti při téměř zanedbatelné váze i velikosti. Navíc se jedná o značkový materiál Pertex Shield, tedy žádnou bezejmennou membránu, kterými je trh zaplaven. S velikou radostí jsem proto přivítal možnost tuto bundu otestovat a porovnat její deklarované parametry s realitou. Jaké mám tedy zkušenosti z téměř ročního soužití s tímto velmi slibným produktem?

Bunda TERNUA NEUTRINO M

Musím dopředu říci, že výsledky předčily mé očekávání.  Bundu jsem používal při jízdě na kole, horském i silničním běhu a v zimě při skitouringu. Při všech těchto činnostech jsem ocenil její, dle mého názoru, největší přednosti a tou jsou váha a sbalitelnost.  To především proto, že při těchto zátěžových aktivitách bundu na sobě člověk primárně oblečenou nemá, ale využívá jí jako oblečení záložní, pro případ nouze. V batohu nezabere skoro žádné místo, vejde se bez problémů i do kapsy na cyklistickém dresu. V momentě, když začne foukat nebo dokonce pršet, ji v sekundě rozbalíte z integrované úložné kapsy. Bunda je stoprocentně větru odolná i nepromokavá. Vzhledem k tomu, kdy a při čem jsem jí testoval je jasné, že ač je prodyšná maximálně, při běhu se přeci jen trochu potit budete. Při normální chůzi v dešti však máte jistotu úplné prodyšnosti.

Bunda TERNUA NEUTRINO M

Střihově bunda sedí výborně, především musím ocenit prostornou kapuci, která má jednoduché, ale plně funkční stahování, které zaručí, že se na hlavě ani nehne. Jelikož se jedná o minimalistickou lahůdku, má pouze jednu větší náprsní kapsu na zip a jednu již zmíněnou kapsičku, která slouží pro sbalení. Bunda je dostatečně dlouhá, lehce pod zadek, takže ani při jízdě na kole není člověk úplně promáčený. Navíc je vybavená reflexními prvky na rukávech a na zádech, což z ní dělá přímo zásadní kamarádku do cyklistické nepohody.

Bunda TERNUA NEUTRINO M

Po všech stránkách bych tuhle nepromokavou bundu doporučil každému, kdo hledá plně funkční univerzální a spolehlivou bundu pro celoroční využití v minimalistickém provedení. Jediné co bych mohl Neutrinu vytknout je fakt, že kapsička na sbalení, by mohla podle mého názoru být ještě trochu menší, aby byla sbalená bunda ještě více nepatrná.

Bunda TERNUA NEUTRINO M
 


Bunda TERNUA NEUTRINO MBunda Ternua Neutrino Man

hmotnost: 185 g (vel. L)
materiál: pertex quantum
nepromokavost: 20.000 mm

DMOC: 4490,- Kč
Bundu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

výhody:

  • prostorná kapuce s plně funkčním stahováním
  • dostatečně dlouhý střih, lehce pod zadek
  • reflexní prvky

 

nevýhody:

  • kapsička na sbalení bundy je zbytečně velká

testoval:

TOMÁŠ KUČERA

Tomáš KučeraMáte někdy pocit, že všechno stojí za houby a nic nemá cenu? Skočte za Kůčou. Tenhle neskutečně pozitivně naladěnej člověk nikdy neztrácí naději a jde si vždycky přímou cestou za svým cílem. Dokáže vás tím nakazit, zvedne vám náladu o 200% a vy pak máte najednou pocit, že nic není nemožný. Šéfuje prodejnám Rock Point na Moravě a v severních Čechách a navíc pro vás ještě vybírá produkty ze sortimentu prAna. Jeho život absolutně koresponduje se strategií téhle značky. V práci ho baví neformálnost oboru, propojení příjemného s užitečným a taky spolupráce s lidmi na stejné vlně. Volný čas vyplňuje během, na biku, na silničce, na skialpech, na skále, s knížkou, s muzikou a v neposlední řadě taky se svýma dvojčatama.

Tome, máš nějaký nesplněný životní sen?
Věřím, že když někdo něco opravdu chce, tak proto udělá maximum, aby se sen splnil. Proto žádný osobní nesplněný sny nemám. Celosvětově pak možná Love&Peace.

otestovali jsme i další produkty »

Bunda TERNUA NEUTRINO M
Bunda TERNUA NEUTRINO M
Bunda TERNUA NEUTRINO M

OTESTOVALI JSME I DALŠÍ PRODUKTY »

 

 

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů