Test láhve hydraulics Soft Flask

3 min čtení 05. 08. 2017

Při provozování outdoorových aktivit se nikdo neobejde bez doplňování tekutin. Jsem si jistý, že každý používá svoji oblíbenou láhev na pití, kterou nosí skoro všude, a to i ve všední dny. Prázdné láhve ale zaberou dost místa a ještě něco váží.

Na novou sezónu si firma Osprey připravila, několik novinek. Jejich SoftFlask přitáhne pozornost už v krabičce, v balení dostanete kromě klasického uzávěru i ten prodloužený s hadicí, který se hodí do běžeckých batohů a vest. Umožní napít se, aniž by bylo nutné vyndat láhev z kapsy. Výrobu a design láhve má na svědomí firma Hydrapak, osvědčený výrobce hydratačních systémů, jenž je dodává také dalším značkám.

 

Netradiční tvar

Po naplnění lahve vodou držíme v ruce širšího cvalíka, připomíná velkou zubní pastu, oproti zažitým, podlouhlým tvarům.  Díky měkké konstrukci není slyšet protivné šplouchání zbylé tekutiny, problém nenastane, ani když láhev vložíme do batohu, ventil reaguje na skus a tak se není třeba obávat vylití.

Noste v síťce na boku

Nejlepší místo kam flašku umístit, je boční síťovaná kapsa, máte ji krásně po ruce a nemusíte nic otevírat. Malý zádrhel může nastat, pokud budete chtít u své běžecké vesty vyměnit plastovou láhev za SoftFlask. Tvary kapes někdy nemají kompatibilní tvar a SoftFlask v nich nedrží a má tendenci vypadávat. To se mi bohužel přihodilo na půlmaratónu, čím více bylo z láhve upito, tím měně držela ve vestě. 


Pohodlná manipulace

Díky tvaru umožňuje promíchat energetický gel s vodu, připravit si tak snadno konzumovatelný obsah, který snadno vymáčknete a během aktivity doplníte potřebnou energii, ať již při běhu nebo treku.

Lehká a skladná

Prázdná láhev váži pár gramů a nezabere téměř žádné místo, na rozdíl od klasické, pevné. Při troše štěstí ji dostanete i do držáku pití v autě. Dostatečnou hydrataci všem!

 


láhev OSPREY HYDRAULICS 500ML SOFTFLASKTechnické detaily


Láhev Hydraulics Sort Flask 500 ml

objem: 500 ml, 250 ml
včetně: pítka a prodlužující trubičky
BPA & PVC free
 

MOC: 549,- Kč

Láhev získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 Výhody:

  • nízká hmotnost

  • skladnost

  • univerzální použití


Nevýhody:

  • používání iontových nápojů obarvuje stěny dooranžova nebo žluta dle použité příchutě, podobně jako u vodních reservoárů
     Testoval:

MARTIN VITÍK
Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:  Rock Point Plzeň.
Outdoorové sporty provozuji od roku: to už je tak dávno, že si to nepamatuji.
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2011
V Rock Pointu jsem od roku: 2011
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Inline brusle, běžky, delší běhy, gaučink.
Specialista na výrobky: vše okolo hodinek s GPS, sport testerů a milovaného běžkování a běhání. 
Specialista na značky: Suunto, Garmin, Osprey, Fischer, Salomon.

Otestovali jsme i další produkty »

 

Další outdoorové čtení

Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...
Batoh, u kterého můžete velmi rychle schovat všechny popruhy a udělat z něj regulérní cestovní tašku třeba do letadla. Co vše umí, se dozvíte v recenzi...
Dámský batoh na dlouhé treky, který vám šetří záda a ideálně rozloží váhu? Krosnu Ariel II 55 l Káťa otestovala na treku GR221 a jak ji hodnotí si můžete přečíst v recenzi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey