Test kalhot Hannah Enduro

2 min čtení 08. 06. 2016

Kdybych dostal možnost vybrat si do hor jen jedny kalhoty a nevěděl bych, jaká aktivita a jaké klima mě čeká, vybral bych Endura. Jedná se bez nadsázky o můj nejpoužívanější kus oblečení za uplynulé 3 roky. Přijde mi, že jsem je sundal jen na Štědrý den a na promoci.

Softshellky Hannah Enduro (dámská varianta nese název Meya) představují opravdové univerzály, které využijete celoročně a něco vydrží. Když není vysloveně tropická kraťasová teplota, tahám je na turistiku, vysokohorské túry, ferraty, vícedýlky, sportovní lezení a když jsou zrovna čerstvě vyprané (a nejsou děravé od maček), neudělají ostudu ani ve městě. V zimě se mi osvědčily také na skialp a toulky na sněžnicích.

kalhoty HANNAH ENDURO
kalhoty HANNAH ENDURO
kalhoty HANNAH ENDURO

V Endurech se dá brodit, sáňkovat, lyžovat, lézt, běhat i rýt zahradu. A navíc rychle schnou. Když vykoukne slunce, ohrnu nekultivovaně nohavice pod kolena, když naopak udeří zima, obléknu pod ně podvlíkačky. Pokud začne hodně pršet, přidám bez sundávání bot membránové kalhoty, například nepromokavé Hannah Laser X. Tato trojkombinace, termoprádlo-softshell-Climatex, se mi osvědčila v mnohých vysokých horách, například i při výstupu do bezmála sedmi tisíc na nejvyšší sopku světa Ojos del Salado v Argentině.

Jelikož jsem známý módní nadšenec, vyhovuje mi černá barva kalhot, která se dobře kombinuje s dalšími barevnými hadříky a není na ní moc vidět špína ani po 4 týdenním treku v Himálaji. Pohodlný střih a příjemný vnitřní "chlup" zaručí, že se těchto kalhot z šatníku rozhodně zbavovat nebudu.


kalhoty HANNAH ENDUROTechnické detaily

Kalhoty Hannah Enduro Man

hmotnost: 445 g/ vel. L
materiál: Softshell Double W

DMOC: 2.590,- Kč

Kalhoty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 Výhody:

  • pohodlný střih neomezuje v pohybu
  • univerzální kalhoty pro celoroční použití
  • softshell rychle uschne, když zmoknete nebo se zpotíte
  • tepelný komfort
  • odolnost proti větru

 

Nevýhody:

  • po delší době roztřepení kanálku stahování dolního okraje nohavic

 

Testoval:

Jakub CejpekJAKUB CEJPEK

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa – od pustého Pamíru až po bolivijské Altiplano.


Otestovali jsme i další produkty ►

kalhoty HANNAH ENDURO

Další outdoorové čtení

Během testování jsme prověřili, kde se nejlépe osvědčí a jak je komfortní. V recenzi zjistíte, kam vzít tyhle barevné fešáky...

Test spacáku Patizon G 400

20. 01. 2022
3 min čtení
Testy produktů
Rozpoznat rozdíly mezi jednotlivými typy běžeckých elasťáků není úplně snadné, přesto jsem během testování na tři narazil...
Prodyšné a funkční triko z merino vlny se stojáčkem, které využijete na většinu podzimních a zimních sportovních aktivit...