Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test stanu Hannah Exped

Jsem plzeňák. A to již dlouho. A stejně dlouho znám místní firmu, jenž jako jedna z prvních začala v regionu vyrábět stany. Neříkám, že to byla kvalita určená na osmitisícovky, ale zvykl jsem si na značku - Hannah. Prostě tam vždy platilo – dobrý poměr výkon cena. A to platí dodnes. Akorát se zvýšila kvalita a k tomu i odpovídající cena. Nicméně již jsou to stany i na „osmu“.

Stan HANNAH EXPED

Testuji je již několik let a loni jsme je použili ve všech výškových táborech na Manáslu (8163 m). Pojďme se věnovat jednomu z nich, a to je takový hezký oranžový útočný Exped. Výrobce sice píše pro 2 osoby, má zkušenost však říká, že jeho kapacita je mnohem větší. Dovolil bych si použít hlášku ze známého filmu, která je použitelná i pro promrzlé horolezce:

„Kontrolní otázka: jestlipak víte, soudruzi, kolik vojáků se vejde do západoněmeckého obrněného transportéru? … Co? Neví? Ani svazáci, Jasánek? … Šternberk? … Já vám to řeknu přesně. Do západoněmeckého obrněného transportéru se vejde dvacet až pětadvacet západoněmeckých soudruhů, vy tupci!“

Musím se přiznat, že pokud se zrovna někde nehrabu do nějakých kopců, tak stan používám minimálně. Přeci jenom, hvězdy jsou hvězdy... Takže má recenze je aplikovaná na náročné velekopcovité podmínky.

Ale pokud stan uspěje tam, tak asi i v lese na Šumavě. Pojďme na to:
 

 • Barva – oranžáda (výrobce píše mandarin red) do hor OK, do první zóny národního parku nevhodná
 • Váha (přes 5 kilčo)  – stan doporučuji pro 3 osoby, pokud ho máte vynést na zádech někam vysoko – je těžší, ale jeho odolnost pak oceníte.
 • Velikost – vnitřní prostor komfortní – ve spojení s jednou apsidou a předsíní pro 3 osoby parádní (neleží vedle sebe, ale na střídačku), nevýhoda apsidy a předsíně – větší doba házení lopatou při přípravě plošiny
 • Stabilita – 5 duralových prutů zajišťuje velkou odolnost proti větru i proti přívalům novému sněhu
 • Uzavíratelné odvětrání a sněhové límce – do hor opět OK, do první zóny zbytečné
 • Materiál vnitřku i vnějšku – velice odolný, trochu těžší
   

Za mne je to stan naprosto srovnatelný se světovými výrobci, jejichž modely jsem měl možnost „obývat“ při  expedicích na Annapurnu a K2. Skutečně doporučuji, a to nejen kvůli tomu, že je dostávám :-) Díky!

Howgh Váš Honza Tráva

Stan Hannah Exped

váha:5,3 kg
kapacita: 2 osoby
rozměr po sbalení: 20x45 cm
nosná konstrukce: dural

DMOC: 15 990,- Kč
Stan získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Výhody:

 • velká odolnost proti větru a přívalům sněhu
 • sněhové límce a uzavíratelné odvětrání (do vysokých hor)
 • vysoce odolný materiál

 

Nevýhody:

 • pokud ho máte nosit na zádech je trochu těžší

Stan HANNAH EXPED

Testoval:

HONZA "TRÁVA" TRÁVNÍČEK

Úspěšný český kopcolezec (kopcolezec - sám o sobě s oblibou říká). "Tráva", jak mu v okruhu přátel nikdo jinak neřekne, se v roce 2013 stal novým členem Rock Point Teamu. Na svých dalších výpravách (včetně výstupu na druhou největší horu světa K2) a expedicích používá a bude používat brýle JULBO a technické oblečení značky Ternua a Hannah. Osvědčené stany Hannah nosí v batozích Osprey. Obě strany tak opět navázaly na úspěšnou spolupráci z expedic Gasherbrum I (8068m) v roce 2009 a Manaslu (8163m) v roce 2011, kde Honzovi pomohlo k dosažení vrcholu obou osmitisícovek právě i vybavení Rock Point.

Stan HANNAH EXPED

Stan HANNAH EXPED

Honza Tráva Trávníček

OTESTOVALI JSME I DALŠÍ PRODUKTY »

Další outdoorové čtení

Je to bota, která patří do přírody. A čím náročnější terén bude pod sebou mít, tím více radosti přinese. Hodnocení po 400 km v nohách...
Úžasně pohodlné lezecké kalhoty do skal i na umělku, které nezklamou ani při dalších volnočasových aktivitách...
Polštář plný kuliček, který se skvěle přizpůsobí terénu...