Rock Point výzva "napříč Šumavou" na 4 etapy

5 min čtení 16. 06. 2021

Výzva pro všechny běžce, kteří chtějí zdolat Šumavu ve 4 předem daných etapách. Ty mohou absolvovat v libovolném pořadí i termínu kdykoliv v průběhu soutěžního období.  Tato výzva je i pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet pouze některou z těchto etap a účastnit se slosování o ceny. Na trasách jednotlivých etap je dovoleno pohybovat se pouze během nebo chůzí.

dejte výzvu na etapy

 • úkolem je proběhnout nebo projít trasu vybrané etapy bez jejího opuštění v co nejkratším čase,
 • za dokončenou se etapa považuje, pokud ji účastník proběhl nebo prošel přesně po její trase a výsledek s povinnými údaji včas nahrál na zabehni.napricsumavou.cz,
 • etapy je možné absolvovat v libovolném pořadí a kdykoliv během soutěžního období, vždy však je třeba po dokončení etapy výsledek s povinnými údaji nahrát na zabehni.napricsumavou.cz,
 • pořadí v Rock Point výzvě „napříč Šumavou“ na 4 etapy bude stanoveno součtem časů dosažených v jednotlivých etapách,
 • účastníci, kteří neabsolvují všechny 4 etapy, nebudou do celkového pořadí zahrnuti,
 • účastníci, kteří absolvují pouze 1, 2 nebo 3 etapy budou zahrnuti do tomboly o hodnotné ceny,
 • hodnocení budou zvlášť muži a zvlášť ženy.

 

Mapa trasy jednotlivých etap:

(POZOR, BOUŘKA ZPŮSOBILA ZMĚNU 4. TRASY)

1. etapa (Dešenice ČD – nouzové nocležitě býv. Hůrka)

2. etapa (nouzové nocležitě býv. Hůrka - nouzové nocležitě Modrava)

3. etapa (nouzové nocležitě Modrava - nouzové nocležitě Strážný)

4. etapa (nouzové nocležitě Strážný – Nová Pec ČD)

POZOR, BOUŘKA ZPŮSOBILA ZMĚNU 4. TRASY!
Mapa trasy :

Silná červnová bouřka za sebou nechala spoustu polámaných stromů a díky tomu sáhla Správa Národního  parku Šumava k uzavření postižené oblastí. Zákaz vstupu se bohužel týká i 4km úseku trasy Rock Point výzvy „napříč Šumavou“ za Novým Údolím. Z tohoto důvodu jsme nuceni trasu změnit a bohužel není jiné řešení, než ji vést po území Německa. Na délce trasy ani náročnosti se nic nemění. Původní trasu po červené turistické značce opustíte na rozcestí Spálenec, kdy se vydáte po žluté na hraniční přechod Spálenec a dále do obce Haidmühle. Z vesnice se vydáte po trase Frauenberger Steig na Rollmansberg a dále na Třístoličník, kde se napojíte zpět na původní trasu a červenou turistickou značku.  Komplikací mohou být případná coronavirová opatření. Prosíme, než se vydáte na trasu Rock Point výzvy „napříč Šumavou“, zjistěte si aktuální podmínky pro vstup do Německa a také návrat do ČR. Využít můžete tento odkaz Německo · Covid Portál (gov.cz)

Jak se do soutěže zapojit:

 • proběhněte trasu dle pravidel výzvy (je nutné mít běh zaznamenaný v některé z běžeckých aplikaci, záznam GPS),
 • zaregistrujte se na zabehni.napricsumavou.cz a nasdílejte odkaz na GPS trasu nebo na GPX soubor výzvy, kterou jste obsolvovali.
   

Rock Point výzva

zabojujte o zajímavé ceny

První tři muži a ženy vyhrávají k ročnímu užívání limitovanou edici Rock Point zákaznické karty s přednastavenou slevou a budgetem k čerpání.

Prvních 120 účastníků, kteří nejdříve dokončí jednu z Rock Point výzev Napříč Šumavou (24/ 30 hodin nebo V kuse nebo 4 etapy) a nahrají své výsledky s povinnými údaji do systému na zabehni.napricsumavou.cz, získá lahev Nalgene s originálním designem „Napříč Šumavou.“

Všichni registrovaní úspěšní pokořitelé výzvy „napříč Šumavou – 24/30 hodin“ budou zařazeni do závěrečného slosování o hodnotné ceny od značek Dynafit, Hannah, Osprey, Julbo, Inov-8, Craft, CEP, Adventure Menu nebo Enervit.

Účastníci absolvující pouze jednu, dvě či tří etapy sice nebudou zahrnuti do celkového pořadí výtězů, ale budou zařazeny do slosování o hodnotné ceny od značek Dynafit, Hannah, Osprey, Julbo, Inov-8, Craft, CEP, Adventure Menu nebo Enervit.
 

 

Povinná výbava:
funkční a nabitý mobilní telefon, zařízení pro záznam GPS, powerbanka (nabíječka baterií) o dostatečné kapacitě pro dobíjení GPS záznamového zařízení i mobilního telefonu, funkční čelovka a náhradní baterie do ní, odpovídající zásobu jídla a pití na celou dubu výkonu, nepromokavá bunda, náhradní oblečení (triko, ponožky, mikina), NRC alufolie (proti podchlazení), základní lékárnička, průkaz totožnosti, kartička zdravotní pojišťovny, finanční hotovost pro případné zakoupení občerstvení na trase i nouzový návrat veřejnými dopravními prostředky.


 

 

Kdy se zapojit do soutěže

Rock Point výzva "napříč Šumavou" bude probíhat 1. 6. - 15. 10. 2021. Všichni výherci budou do 22.10.2021 kontaktování na e-mailovou adresu, kterou uvedou při registraci do soutěže.

Pravidla soutěže

Přečtěte si podrobná pravidla Rock Point výzvy "napříč Šumavou" - ZDE a pojďte do toho.

Vzhledem k náročnosti výzvy doporučujeme, aby si každý účastník do mobilního telefonu nainstaloval aplikaci Záchranka, která umožňuje rychlou lokalizaci a zásah složek Integrovaného záchranného systému v případě zdravotních problémů.

Sledovat nás můžete na Facebooku , Instagramu nebo blogu pod #NapricSumavou a #RockPointVyzva

 

 

Užijte si letošní výzvu společně s námi
Rock Point

 

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Testování běžeckých bot, slevy, výběhy s konzultací se specialistou přímo v terénu. Nepromeškejte termíny...
Stezka Českem je nyní v největší trekové aplikaci a zařadila se na mapu světových dálkových tras. Více...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey