Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point výzva "napříč Šumavou" v kuse

4 min čtení 16. 06. 2021

Výzva pro běžce, kteří se nebojí strávit v šumavských lesích několik dnů. Důležité je celou přes 160 km dlouhou výzvu absolvovat v kuse bez opuštění trasy. Během výzvy je možné využívat oficiální nouzová nocležiště nebo kempy, které jsou na trase a doplňovat zásoby v místech, kudy trasa prochází. Na trase je dovoleno pohybovat se pouze během nebo chůzí.

Dejte výzvu v kuse

  • úkolem je proběhnout nebo projít trasu bez jejího opuštění, ale s možností nocování na místech k tomu oficiálně určených, které se na trase nebo v její bezprostřední blízkosti nacházejí, v co nejkratším čase,
  • za dokončenou se výzva považuje, pokud ji účastník proběhl nebo prošel přesně po její trase a vysledek včas nahrál na zabehni.napricsumavou.cz,
  • pořadí bude stanoveno na základě dosažených časů včetně nocování, nutných odpočinků a podobně,
  • hodnocení budou zvlášť muži a zvlášť ženy.

 

POZOR, BOUŘKA ZPŮSOBILA ZMĚNU TRASY!
Mapa trasy :

Silná červnová bouřka za sebou nechala spoustu polámaných stromů a díky tomu sáhla Správa Národního  parku Šumava k uzavření postižené oblastí. Zákaz vstupu se bohužel týká i 4km úseku trasy Rock Point výzvy „napříč Šumavou“ za Novým Údolím. Z tohoto důvodu jsme nuceni trasu změnit a bohužel není jiné řešení, než ji vést po území Německa. Na délce trasy ani náročnosti se nic nemění. Původní trasu po červené turistické značce opustíte na rozcestí Spálenec, kdy se vydáte po žluté na hraniční přechod Spálenec a dále do obce Haidmühle. Z vesnice se vydáte po trase Frauenberger Steig na Rollmansberg a dále na Třístoličník, kde se napojíte zpět na původní trasu a červenou turistickou značku.  Komplikací mohou být případná coronavirová opatření. Prosíme, než se vydáte na trasu Rock Point výzvy „napříč Šumavou“, zjistěte si aktuální podmínky pro vstup do Německa a také návrat do ČR. Využít můžete tento odkaz Německo · Covid Portál (gov.cz)

Jak se do výzvy zapojit:

  • proběhněte trasu dle pravidel výzvy (je nutné mít běh zaznamenaný v některé z běžeckých aplikaci, záznam GPS),
  • zaregistrujte se na zabehni.napricsumavou.cz a nasdílejte odkaz na GPS trasu nebo na GPX soubor výzvy, kterou jste obsolvovali.


Rock Point výzva

zabojujte o zajímavé ceny

První tři muži a ženy vyhrávají k ročnímu užívání limitovanou edici Rock Point zákaznické karty s přednastavenou slevou a budgetem k čerpání.

Všichni registrovaní úspěšní pokořitelé výzvy „napříč Šumavou – 24/30 hodin“ budou zařazeni do závěrečného slosování o hodnotné ceny od značek Dynafit, Hannah, Osprey, Julbo, Inov-8, Craft, CEP, Adventure Menu nebo Enervit.

Prvních 120 účastníků, kteří nejdříve dokončí jednu z Rock Point výzev Napříč Šumavou (24/ 30 hodin nebo V kuse nebo 4 etapy) a nahrají své výsledky s povinnými údaji do systému na zabehni.napricsumavou.cz, získá lahev Nalgene s originálním designem „Napříč Šumavou.“

 

 


Povinná výbava:
funkční a nabitý mobilní telefon, zařízení pro záznam GPS, powerbanka (nabíječka baterií) o dostatečné kapacitě pro dobíjení GPS záznamového zařízení i mobilního telefonu, funkční čelovka a náhradní baterie do ní, odpovídající zásobu jídla a pití na celou dubu výkonu, nepromokavá bunda, náhradní oblečení (triko, ponožky, mikina), NRC alufolie (proti podchlazení), základní lékárnička, průkaz totožnosti, kartička zdravotní pojišťovny, finanční hotovost pro případné zakoupení občerstvení na trase i nouzový návrat veřejnými dopravními prostředky.


 


Kdy se zapojit do soutěže

Rock Point výzva "napříč Šumavou" bude probíhat 1. 6. - 15. 10. 2021. Všichni výherci budou do 22.10.2021 kontaktování na e-mailovou adresu, kterou uvedou při registraci do soutěže.

Pravidla soutěže

Přečtěte si podrobná pravidla Rock Point výzvy "napříč Šumavou" - ZDE a pojďte do toho.

Vzhledem k náročnosti výzvy doporučujeme, aby si každý účastník do mobilního telefonu nainstaloval aplikaci Záchranka, která umožňuje rychlou lokalizaci a zásah složek Integrovaného záchranného systému v případě zdravotních problémů.

Sledovat nás můžete na Facebooku , Instagramu nebo blogu pod #NapricSumavou a #RockPointVyzva

 

Užijte si letošní výzvu společně s námi
Rock Point

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Ztráta sportovní výbavy během letu? Noční můra všech sportovců. Jak se s tím Jindřiška vypořádala a jaké má první dojmy po úspěšném zakončení Xterra sezóny? Zeptali jsme se...