Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Noc tuleních pásů 2019

2 min čtení 14. 09. 2018

Večerní skitouringový závod dvojic

Pec pod Sněžkou 19. 1. 2019

Legendární závod byl po tříleté pauze oživen v lednu 2018. Pořadatelský tým pod vedením Jirky Pleskače připravil skvělý večerní závod. Po letech, kdy se startovalo z Janských Lázní se závod vrátil do místa konání prvního ročníku, Pece pod Sněžkou. Z ryze závodního pojetí se proměnil na setkání rekreačních skialpinistů, kteří si měří síly na zajímavé trase.

Kondičně nejnáročnější část hobby závodu přichází hned po startu, kdy jsou ještě všichni plni sil. Had světélkujících čelovek pod lanovkou na Sněžku se stal symbolem závodu v roce 2018. Ve stoupání se přirozeně roztáhne startovní pole a na zbytku trati má pak každý dostatek prostoru.

Z někdejšího závodu jednotlivců se NTP proměnila na závod dvojic, včetně těch smíšených. Důvodem je nejen zvýšení bezpečnosti, ale hlavně síla sdíleného zážitku. Soutěží se ve více věkových kategoriích a na startu nebudou chybět ani naši nejlepší závodníci.

Další pokračování nejstaršího skialpového závodu v České republice bude opět v Peci, do kalendáře si zapište 19.1.2019. Loni bylo za pár dní vyprodáno, tak neváhejte!

Vše podstatné o závodě, jehož hlavním partnerem je Rock Point, najdete na webu noctulenichpasu.cz.

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...