Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Nová kolekce Icebreaker je tady!

Zažijte ten úžasný pocit Merino vlny přímo na kůži. Jednou vyzkoušíte a zjistíte jak snadno si vás merino vlna získá. Proč? A proč zrovna ta od značky Icebreaker?

Icebreaker - značka, která věří přírodě.

Věříme přírodě

Tato novozélandská značka naprosto věří přírodě. Věří, že příroda zná řešení. Nabízí funkční přírodní alternativu k syntetickému oblečení, protože chce přispět k vytvoření zdravější a udržitelné budoucnosti přírodního ekosystému na naší planetě.

84 % MATERIÁLŮ, KTERÉ ICEBREAKER POUŽÍVÁ, JSOU PŘÍRODNÍ. 16 % JE SYNTETICKÝCH.

A přitom tyto údaje platily již pro sezónu podzim-zima 2018. Každým rokem se tento poměr snaží vylepšovat. Prohlédněte si novou kolekci pro jaro-léto 2019.

Merino od Icebreakeru

Proč Icebreaker používá jak syntetické, tak přírodní materiály?

Pro vytvoření systému vrstvení “od hlavy až k patě” se musí občas kombinovat merino vlákno s dalšími vlákny. K tomuto řešení u Icebreakeru nikdy nedochází z důvodů vytvořit levnější produkt anebo vylepšit vlastnosti nekvalitní vlny. Je to z důvodů zvýšení funkčnosti merino vlny a hledání další cesty pro její využití. A vůbec, dokážete si představit vaše ponožky nebo spodní prádlo bez pružných a pohodlných vláken LYCRA®? 

Icebreaker chce jít příkladem a inspirovat další výrobce v módním průmyslu k omezení používání chemických vláken. Náš tým výzkumu a vývoje neustále hledá nové přírodní alternativy a nová přírodní řešení.

Merino v létě - COOL-LITE™

MADE TO BREATHE

Icebreaker COOL-LITE™ technologie kombinuje merino s materiálem TENCEL® - přírodním vláknem z udržitelně pěstovaných eukalyptovníků. TENCEL® pomáhá odvádět teplo a přebytečnou vlhkost pryč od těla a tím účinně ochlazovat organismus.
 

 

COOL-LITE ™ je schopen odvádět vlhkost třikrát rychleji než samotné merino. Jde o jedinečné spojení přírodních vláken Merino a Tencel pro všechny, kdo chtějí být aktivní a zároveň zůstat v suchu a pohodlí v horkém létě. Zabalte se do přírodního přepychu.
 


CO JE TO TENCEL®?

TENCEL® je celulózové vlákno přírodního původu. Je to nejsilnější celulózové vlákno, přičemž základní surovinou pro výrobu je dřevní hmota eukalyptovníků, které jsou udržitelně pěstovány. Kultivovaný les není pro zemědělství udržitelný. Pro srovnání - bavlna využívá potenciální zemědělskou půdu, což znamená, že konkuruje potravinářské výrobě. Spotřeba vody při pěstování je 10x - 20x nižší než u bavlny.

výroba přírodního materiálu Tencel - z dřevní hmoty eukalyptovníků

JAKÉ JSOU VÝHODY MATERIÁLU TENCEL®:

 • POCIT: Vlákna TENCEL® jsou hladká a suchá na povrchu a zadržují vlhkost uvnitř, což zanechává látku suchou na dotek. Látky jsou díky tomu neuvěřitelně jemné a pohodlné.
 • ODVOD VLHKOSTI: Fibrily uvnitř materiálu TENCEL® se chovají jako malá mikrovlákna a odvádějí vlhkost skrze vlákno.
 • REDUKCE BAKTERIÍ: TENCEL® nabízí nejlepší klima mezi látkou a pokožkou. Vlhkost a funkčnost materiálu TENCEL® se podobná lidské kůži, udržuje rovnovážný stav kožních bakterií.
 • REGULACE ZÁPACHU: Bakteriální růst je na celulózových vláknech nižší než na vláknech syntetických, což znamená, že nevzniká nepříjemný zápach.
 • ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: Díky uzavřenému systému je šetrný k životnímu prostředí, 99,5-99,8% rozpouštědla, které se používá k výrobě materiálu TENCEL®, je recyklováno.

  Merino Icebreaker Cool-Lite vhodné zejména na aktivity za horkých letních dní
   

Certifikace STANDARD 100 OEKO-TEX®

Produkty Icebreaker splňují ty nejpřísnější standardy, co se týče kvality a bezpečnosti. Od roku 2006 každoročně značka získává certifikaci STANDARD 100 od OEKO-TEX®. V kolekci na zimu FW17 splňovalo podmínky pro tuto certifikaci 92% použitých materiálů. 8% tvořily ryze sezónní materiály od drobných výrobců. STANDARD 100 od OEKO-TEX je mezinárodně uznávaný, nezávislý systém testování a certifikací, který potvrzuje absence škodlivých látek a produktech a materiálech.

merino vlna - detail

Spokojené ovce jsou základem

Icebreaker byl první na světě, kdo začal uzavírat dlouhodobé kontrakty s dodavateli vlny - na základě důvěry a společného zájmu o blaho zvířat a ochranu životního prostředí.

To znamená, že spolupracující farmáři musejí souhlasit s naplňováním čtyř základních svobod pro všechna zvířata. Proč? Protože tyto svobody zaručují spokojený život v nestresujícím prostředí. Jen takové totiž umožňuje ovcím produktovat zdravé a vysoce kvalitní merino vlákno.

8 důvodů, proč vybrat merino vlnu Icebreaker

 • TERMOREGULACE - Merino vlákno je schopné zadržovat nebo uvolňovat teplo díky své chemické struktuře. Takovému uvolňování energie říkáme tepelná sorpce.
   
 • REGULACE ZÁPACHU - Molekuly zápachu jsou absorbovány uvnitř merino vlákna, tam jsou zachyceny a stávají se hůře rozpoznatelné lidským nosem.
   
 • JEMNOST - Pro výrobu spodního prádla Icebreaker používá vlákna extrémně jemná (ultrafine a superfine – tzn. 17 – 19 mikronů), přičemž jeden mikron se rovná jedné miliontině metru.
   
 • ODVOD VLHKOSTI - Merino vlákno aktivně reguluje vlhkost tím, že ji pohlcuje z těla a následně ji uvolňuje do okolí, čímž vás zanechává v suchu a pohodlí. Merino vlákna jsou schopna absorbovat vlhkost o objemu až 35% své vlastní hmotnosti, aniž byste měli pocit vlhka.
   
 • UV OCHRANA - Vlna absorbuje záření napříč celým UV spektrem, zatímco neupravená bavlna, nylon, akryl a  hedvábí absorbují UV záření velmi špatně. Polyester absobuje především UV záření o nízkých vlnových délkách - což není příliš přínosné, neboť stejné záření zachycuje z velké části zemská atmosféra.
   
 • ODBOURATELNOST - Merino je přírodní vlákno, které za správných podmínek, pokud se zakope v zemi, se snadno rozloží. Syntetické materiály nejsou lehce odbouratelné a zůstavají v životním prostředí po dlouhou dobu.
   
 • NÍZKÁ HOŘLAVOST - Nízká hořlavost pramení z unikátní chemické struktury vlákna. Merino má vysoký obsah vodíku (14%) a vysoký obsah relativní vlhkosti.
   
 • ODOLNOST - V porovnánín s nylonem a polyesterem má merino vlna velmi dobrou schopnost roztažnosti, což může být spojeno s vnitřní strukturou vlny - podobnou pružině.
   

Jaké merino si vyberete na letošní jaro a léto vy?

Na výběr dámské merino i pánské oblečení z merino vlny pro všechny vaše aktivity.
 

 

Jak to máte vy...?

Podívejte se na anketu - co jíte a co si oblékáte?
 

 

Přejeme vám spoustu příjemně strávených dní (nejen) v nové kolekci Icebreaker. Zabalte se do přepychu přírodního materiálu.

Váš Rock Point 

Další outdoorové čtení

Otevírací doba našich kamenných prodejen na státní svátek 28. 9. 2019...
Podzimní bundy pořídíte za skvělou cenu. Na již zlevněné vybrané produkty získáte dodatečných až 50 %...
V termínu 11. - 15. 9. 2019 nabízíme 20% slevy na vše nezlevněné. Skvělá příležitost pro pořízení značkové outdoor výbavy...