Nová kolekce Icebreaker je tady!

6 min čtení 10. 04. 2019

Zažijte ten úžasný pocit Merino vlny přímo na kůži. Jednou vyzkoušíte a zjistíte jak snadno si vás merino vlna získá. Proč? A proč zrovna ta od značky Icebreaker?

Icebreaker - značka, která věří přírodě.

Věříme přírodě

Tato novozélandská značka naprosto věří přírodě. Věří, že příroda zná řešení. Nabízí funkční přírodní alternativu k syntetickému oblečení, protože chce přispět k vytvoření zdravější a udržitelné budoucnosti přírodního ekosystému na naší planetě.

84 % MATERIÁLŮ, KTERÉ ICEBREAKER POUŽÍVÁ, JSOU PŘÍRODNÍ. 16 % JE SYNTETICKÝCH.

A přitom tyto údaje platily již pro sezónu podzim-zima 2018. Každým rokem se tento poměr snaží vylepšovat. Prohlédněte si novou kolekci pro jaro-léto 2019.

Merino od Icebreakeru

Proč Icebreaker používá jak syntetické, tak přírodní materiály?

Pro vytvoření systému vrstvení “od hlavy až k patě” se musí občas kombinovat merino vlákno s dalšími vlákny. K tomuto řešení u Icebreakeru nikdy nedochází z důvodů vytvořit levnější produkt anebo vylepšit vlastnosti nekvalitní vlny. Je to z důvodů zvýšení funkčnosti merino vlny a hledání další cesty pro její využití. A vůbec, dokážete si představit vaše ponožky nebo spodní prádlo bez pružných a pohodlných vláken LYCRA®? 

Icebreaker chce jít příkladem a inspirovat další výrobce v módním průmyslu k omezení používání chemických vláken. Náš tým výzkumu a vývoje neustále hledá nové přírodní alternativy a nová přírodní řešení.

Merino v létě - COOL-LITE™

MADE TO BREATHE

Icebreaker COOL-LITE™ technologie kombinuje merino s materiálem TENCEL® - přírodním vláknem z udržitelně pěstovaných eukalyptovníků. TENCEL® pomáhá odvádět teplo a přebytečnou vlhkost pryč od těla a tím účinně ochlazovat organismus.
 

 

COOL-LITE ™ je schopen odvádět vlhkost třikrát rychleji než samotné merino. Jde o jedinečné spojení přírodních vláken Merino a Tencel pro všechny, kdo chtějí být aktivní a zároveň zůstat v suchu a pohodlí v horkém létě. Zabalte se do přírodního přepychu.
 


CO JE TO TENCEL®?

TENCEL® je celulózové vlákno přírodního původu. Je to nejsilnější celulózové vlákno, přičemž základní surovinou pro výrobu je dřevní hmota eukalyptovníků, které jsou udržitelně pěstovány. Kultivovaný les není pro zemědělství udržitelný. Pro srovnání - bavlna využívá potenciální zemědělskou půdu, což znamená, že konkuruje potravinářské výrobě. Spotřeba vody při pěstování je 10x - 20x nižší než u bavlny.

výroba přírodního materiálu Tencel - z dřevní hmoty eukalyptovníků

JAKÉ JSOU VÝHODY MATERIÁLU TENCEL®:

 • POCIT: Vlákna TENCEL® jsou hladká a suchá na povrchu a zadržují vlhkost uvnitř, což zanechává látku suchou na dotek. Látky jsou díky tomu neuvěřitelně jemné a pohodlné.
 • ODVOD VLHKOSTI: Fibrily uvnitř materiálu TENCEL® se chovají jako malá mikrovlákna a odvádějí vlhkost skrze vlákno.
 • REDUKCE BAKTERIÍ: TENCEL® nabízí nejlepší klima mezi látkou a pokožkou. Vlhkost a funkčnost materiálu TENCEL® se podobná lidské kůži, udržuje rovnovážný stav kožních bakterií.
 • REGULACE ZÁPACHU: Bakteriální růst je na celulózových vláknech nižší než na vláknech syntetických, což znamená, že nevzniká nepříjemný zápach.
 • ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ: Díky uzavřenému systému je šetrný k životnímu prostředí, 99,5-99,8% rozpouštědla, které se používá k výrobě materiálu TENCEL®, je recyklováno.

  Merino Icebreaker Cool-Lite vhodné zejména na aktivity za horkých letních dní
   

Certifikace STANDARD 100 OEKO-TEX®

Produkty Icebreaker splňují ty nejpřísnější standardy, co se týče kvality a bezpečnosti. Od roku 2006 každoročně značka získává certifikaci STANDARD 100 od OEKO-TEX®. V kolekci na zimu FW17 splňovalo podmínky pro tuto certifikaci 92% použitých materiálů. 8% tvořily ryze sezónní materiály od drobných výrobců. STANDARD 100 od OEKO-TEX je mezinárodně uznávaný, nezávislý systém testování a certifikací, který potvrzuje absence škodlivých látek a produktech a materiálech.

merino vlna - detail

Spokojené ovce jsou základem

Icebreaker byl první na světě, kdo začal uzavírat dlouhodobé kontrakty s dodavateli vlny - na základě důvěry a společného zájmu o blaho zvířat a ochranu životního prostředí.

To znamená, že spolupracující farmáři musejí souhlasit s naplňováním čtyř základních svobod pro všechna zvířata. Proč? Protože tyto svobody zaručují spokojený život v nestresujícím prostředí. Jen takové totiž umožňuje ovcím produktovat zdravé a vysoce kvalitní merino vlákno.

8 důvodů, proč vybrat merino vlnu Icebreaker

 • TERMOREGULACE - Merino vlákno je schopné zadržovat nebo uvolňovat teplo díky své chemické struktuře. Takovému uvolňování energie říkáme tepelná sorpce.
   
 • REGULACE ZÁPACHU - Molekuly zápachu jsou absorbovány uvnitř merino vlákna, tam jsou zachyceny a stávají se hůře rozpoznatelné lidským nosem.
   
 • JEMNOST - Pro výrobu spodního prádla Icebreaker používá vlákna extrémně jemná (ultrafine a superfine – tzn. 17 – 19 mikronů), přičemž jeden mikron se rovná jedné miliontině metru.
   
 • ODVOD VLHKOSTI - Merino vlákno aktivně reguluje vlhkost tím, že ji pohlcuje z těla a následně ji uvolňuje do okolí, čímž vás zanechává v suchu a pohodlí. Merino vlákna jsou schopna absorbovat vlhkost o objemu až 35% své vlastní hmotnosti, aniž byste měli pocit vlhka.
   
 • UV OCHRANA - Vlna absorbuje záření napříč celým UV spektrem, zatímco neupravená bavlna, nylon, akryl a  hedvábí absorbují UV záření velmi špatně. Polyester absobuje především UV záření o nízkých vlnových délkách - což není příliš přínosné, neboť stejné záření zachycuje z velké části zemská atmosféra.
   
 • ODBOURATELNOST - Merino je přírodní vlákno, které za správných podmínek, pokud se zakope v zemi, se snadno rozloží. Syntetické materiály nejsou lehce odbouratelné a zůstavají v životním prostředí po dlouhou dobu.
   
 • NÍZKÁ HOŘLAVOST - Nízká hořlavost pramení z unikátní chemické struktury vlákna. Merino má vysoký obsah vodíku (14%) a vysoký obsah relativní vlhkosti.
   
 • ODOLNOST - V porovnánín s nylonem a polyesterem má merino vlna velmi dobrou schopnost roztažnosti, což může být spojeno s vnitřní strukturou vlny - podobnou pružině.
   

Jaké merino si vyberete na letošní jaro a léto vy?

Na výběr dámské merino i pánské oblečení z merino vlny pro všechny vaše aktivity.
 

 

Jak to máte vy...?

Podívejte se na anketu - co jíte a co si oblékáte?
 

 

Přejeme vám spoustu příjemně strávených dní (nejen) v nové kolekci Icebreaker. Zabalte se do přepychu přírodního materiálu.

Váš Rock Point 

Další outdoorové čtení

Ke goretexové bundě Tilak získejte Grangers za 1 Kč...
Kompletní nabídka bot KEEN. Sleva 20% platí pro členy klubu Zóna - nové i stávající...

Boty KEEN - 20% sleva pro Zónaře

12. 05. 2022
1 min čtení
Aktuality
Není vám životní prostředí lhostejné?  Podpořte lídry v boji za snížení negativních dopadů na přírodu - Patagonia, Ternua a Icebreaker...

Získejte 20% slevu na EKO produkty

10. 05. 2022
2 min čtení
Aktuality

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey