Morakniv
10035677MKV_ELDRIS, zelená.jpg 10035675MKV_ELDRIS, oranžová.jpg 10035676MKV_ELDRIS, modrá.jpg 10035676MKV_ELDRIS, modrá_1.jpg 10035677MKV_ELDRIS, zelená_1.jpg
nůž

Morakniv ELDRIS

Švédský kapesní nůž Eldris je vždy připraven k okamžitému použití na výpravách za dobrodružstvím!

Více informací

799 Kč
Barva

Popis produktu

  • kapesní nůž pro pravé dobrodruhy
  • vyroben z kvalitních materiálů

Na celodenním pochodu si s jeho pomocí vyrobíte třísky, rozděláte oheň nebo jej použijete na nenáročné vyřezávání. Na vícedenních výpravách nebo na lovu vás překvapí svou silou, odolností a všestranností!

 

Na každou část nože od rukojeti až po špičku čepele jsou použity jen ty nejlepší materiály. Vzor rukojeti rhombus je tradiční vzor, jehož variace je možné nalézt na mnoha nožích Mora, a poskytuje pohodlný a pevný úchyt. Ostří nože je broušené ve skandinávském stylu, díky němuž čepel zůstává ostrá po dlouhou dobu. Čepel nože má polomatnou úpravu oblíbenou mezi outdoorovými nadšenci. Čepel nože vyrobena z vysoce kvalitní optimálně upravené švédské oceli 12C27, je 2 mm široká a 59 mm dlouhá.

 

V horní části rukojeti se nalézá závěsný otvor pro uchycení nože pomocí karabiny, provázku nebo paracordu podle druhu využití. Na výrobu rukojeti je použit speciální pevný polyamid, který v porovnání s jinými polymery poskytuje extra výdrž při námaze rukojeti. Symetrická rukojeť umožňuje flexibilní použití a její design zároveň nabízí pevné uchopení nože. Nůž lze zasunout do pouzdra oběma směry čepele. V rukojeti nože je kosočtvercová prohlubeň Click Lock, díky ketré je nůž pevně zabezpečen v pouzdře před nežádoucím uvolněním. Hrana nože je vybroušena tak, aby perfektně fungovala v kombinaci s křesadlem, ostří nože tak nemusíte použít k rozdělání ohně a čepel se neztupí.

 

Tradiční plastové pouzdro se dvěma odtokovými otvory umožňuje snadné čištění a údržbu nože.. Polyproplen použitý při výrobě pouzdra zajišťuje jeho pevnost a excelentní ochranu nože. Tvar pouzdra je inspirován designem pouzder vyráběných na začátku devadesátých let a vypadá téměř stejně jako u klasických edicí nožů. Symetrie pouzdra má zásadní význam, protože umožňuje uložení nože bez ohledu na směr ostří čepele a je ideální pro praváky i leváky. Dva zkřížené šípy s korunou jsou znakem provincie Dalarna.

Parametry:

  • čepel: nerezová ocel 12C27 (HCR 57-58)

  • délka čepele: 59 mm

  • střenka: plast

  • tloušťka čepele: 2 mm

  • hmotnost: 80 g

  • délka: 143 mm

  • pouzdro: plastové

Specifikace

pohlaví Pánské, Dámské
značka Morakniv nože Morakniv
typ produktu nůž
vhodné pro aktivity Cestování, Kempování, Turistika
materiál ocel, Polyamid (PAD,PA)
info o produktu nůž
hmotnost 80 g
délka čepele 59 cm
Kód produktu

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey