Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

O klukovi, který běhu propadl

Nadšený běžec Martin Vitík

Martin prodává v Rock Pointu v Plzni na Americké. Poslední dobou si libuje v běhání a snaží se postupně zlepšovat svou výkonnost. V prvním čláku o sezóně 2018 představuje svoje plány a během roku bude psát o svém trénování i závodění. Třeba někoho z vás, z řad čtenářů, inspiruje...


Horský běh v oblasti šumavského Velkého Javoru jsem si stanovil jako vrchol sezóny. Od podzimního Arberland Ultra Trailu 2017  utekl nějaký ten čas, který byl ve znamení treku v Dolomitech, jehož jsem byl spolu s kolegyní Jitkou účasten a také několika menších závodů, včetně oblíbeného Klánovického půlmaratonu. Vybrat si závodní lahůdky chce vždy dopředu, aby člověk mohl rozvrhnout sezónu.

Martin Vitík v tréninku

Horský běh Arberland

Letošní Arberland na německé straně Šumavy je od začátku mojí běžeckou prioritou pro rok 2018. Ve scénáři závodu došlo k několika změnám. Start již nebude v malebném městečku Bodenmais, ale v biatlonovém areálu u jezera, které leží pod Velkým Javorem. Změnou prošly i délky tras. Možnost vybrat si ze tří délek: 16, 41 nebo 64 km snad uspokojí každého. Po rychlé konzultaci se zkušeným závodníkem Tomášem Mrázem bylo rychle jasno, společně zabojujeme na trase 41 km. Startovné zůstalo stejné, v ceně je nově finišerské tričko La Sportiva.

Martin Vitík na Arberland Ultratrail 2017

Přípravné závody v roce 2018

Maratonskou vzdálenost moje nohy ještě neměly čest běžet, proto bude potřeba, připravit tělo na tento masakr v horách. Do oka mi padl známý Pražský maraton, jako doplněk Půlmaraton Praha. Proložit to chci nějakou Horskou výzvou, Pilsentrailem, v září Baroko maraton, plus nějaká bláznivina...

běžecké závody

Závody, které chci běžet v rámci přípravy na Arberland Ultratrail 2018:
 

  • 24. 3. 2018  PilsenTrail 7,5 km
  • 25. 3. 2018  Forestova šestka (vánoční dárek od ženy, děkuji).


Tyto dvě krátké vzdálenosti běžím záměrně, protože v tréninku nepracuji tolik s rychlostí, chci připravit tělo na závodní stres.
 

  • 7. 4. 2018  ½ Praha 2018 - tradiční akce, kterou využívá mnoho maratonců jako test, pro odhad cílového času, který poběží za 4 týdny.
  • 6. 5. 2018 Maraton Praha - sen každého běžce, je to taková královská disciplína. Zde si vyzkouším, jaké to je, běžet tak velkou vzdálenost, co na to hlava a nohy.
  • 29. 6. 2018 Horská výzva Krušné hory - vzdálenost je zatím otevřená, buď 21 km nebo 41 km, uvidím po Praze jak budu línej :D
  • 1. 9. 2018 Barokomaraton – 21 km, tady zopakuji to samé, co v loňském roce, 42 km nemá cenu pokoušet, kvůli dlouhé regeneraci.
  • 14. - 16. 9. 2018 Rock point běžecký kemp Šumava - malé soustředění s partou zapálených běžců, kde sice budu mít pracovní povinnosti, ale něco určitě odběhám.
  • 29. 9. 2018 Arberland Ultra Trail - máme tady finále, nejlepší závod sezóny.

 

Něco mimo plán...

Určitě mi zde chybí pár závodů, které budu vybírat podle nálady a času. Důležité je k objemům, které budou velké, přidat kopce, aby se vše spojilo a vypilovalo. Bláznivá akce taky bude, už přemlouvám ženu, aby mi dělala doprovod, o tom bude opět nějaký report s fotkama.

Martin Vitík s manželkou

Text a foto: Martin Vitík

Další outdoorové čtení

Chcete zažít parádní dobrodružství? Vydejte se na sněžnice. Stačí naše krásné české kopečky...
Hledáte tip na pěkné lezení nedaleko Prahy? Máme ho pro vás. Jaké lezení tam na vás čeká, se dozvíte ve článku...
S přítelem zakončila léto v okolí chaty Envers. Je to nejlépe dostupná lezecká oblast v masivu Mont Blanc.