Představení značky KEEN

3 min čtení 26. 09. 2021


ZALOŽENÍ FIRMY

Americká značka KEEN byla založena v roce 2003 a svůj úspěch založila na vyvinutí obuvi typu „sandal“, ovšem se špičkou chránící prsty. Historie bot s ikonickou gumovou špičkou se však začala psát již v roce 1999, kdy zakladatel firmy Martin Keen vynalezl pro potřeby kalifornských surfařů první sandále s ochranou prstů, pro které se postupně zažil pojem Newportský sandál.

oblíbenost Po celém světě

Boty od značky KEEN se staly rychle populární po celém světě a značka dnes vyrábí obuv pro celou rodinu nejen do přírody, ale i pro městské nošení nebo třeba do tuhé zimy. Jsou určeny převážně pro hiking a středně těžký terén.

 

KEEN boty vhodné na treky
Na turistiku

 

KEEN boty pro děti i juniory
Pro děti

 

Použité technologie

V přední části u většiny bot KEEN oceníte patentovanou ochranu prstů KEEN.PROTECT. Mnoho modelů je vybaveno voděodolnou a prodyšnou PU membránou KEEN. DRY, která zaručí dokonalou ochranu nohou v nepříznivých podmínkách. Některé jsou pak ošetřeny kvalitní přírodní antibakteriální technologií ECO ODOR CONTROL maximálně šetrnou k životnímu prostředí. Zateplení zimní obuvi může být zajištěno další vlastní technologií KEEN.WARM.

V KEEN obuvi je použita celá řada dalších technologií.

KEEN zimní boty
KEENy do zimy všech velikostí

Životní styl

V KEENu věří v podporu každého, kdo něco tvoří, kdo si hraje a kdo pečuje o životní prostředí a není mu lhostejný svět kolem něho. Pro KEEN je to životní styl - nazýván Hybrid.Life. Tento životní styl přináší také velmi reálný smysl pro zodpovědnost, spolehlivost a transparentnost.

Sandály KEEN si zamilují všichni
Sandály vhodné kamkoliv i do vody

podpora ekologických projektů a pomoc potřebným

Od svého založení se KEEN věnuje udržitelnému podnikání, podpoře ekologických projektů a pomoci oblastem, které postihly ekologické a přírodní katastrofy a darovala více než 15 milionů dolarů neziskovým organizacím a dalším potřebným po celém světě.

V roce 2004 po asijské vlně tsunami investovala značka celý marketingový rozpočet ve výši 1 milion USD na pomoc s touto katastrofou. Následovaly další velké investice do projektů spojených s čistěním vody v městských řekách, podpora ZOO Prahy poničené povodněmi, dále pomoc Austrálii, která se potýkala s ničivými požáry...

V neposlední řadě KEEN pomohl na jaře 2020 vybavit kvalitní obuví vybrané lékaře a další pomocníky z první linie, kteří u nás bojovali proti koronaviru. 

KEEN produkty v kategoriích

Další outdoorové čtení

Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy
Legendárním Walkerovým pilířem (6a+ , ED ,1.200 m) se nám podařilo prostoupit během jediného dne. Stačila dobrá podmínka a...
Martin si dal Rock Point výzvu „napříč Šumavou“ a za dva dny uběhl 160 km. Jak se taková ultra vzdálenost běží, jak je to náročné a co na trase čekat, jsme se zeptali přímo...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey