Jaké jsou plány bikerky Peggy Marvanové na letošní dvacítkový rok?

4 min čtení 17. 02. 2020

Rok 2019 byl v životě Peggy, dlouholeté členky Rock Point týmu, hodně důležitý. Jednak si vzala dlouholetého přítele i spoluzávodníka Adama a jednak úspěšně zvládla nejdelší bikový závod na světě, z východu na západ USA. Jaké má plány na letošní, dvacítkový rok?

Markéto, už se tělo vyrovnalo s extrémní zátěží během dvouměsíčního závodu American Trail Race?

Ano. Už je natěšené na další dobrodružství.

Jaký závod máš v plánu v roce 2020?

Láká mě hlavně Silk Road Mountain Race, který se jede v horách Kyrgyzstánu. Před tím se také chci zúčastnit závodu Hope 1000 ve švýcarských horách. Oba dva tyto závody budou zajímavé z hlediska kopců. A protože mě teď začátkem února čeká operace přetrženého vazu v koleni, čímž vypadnu na nějaký čas z tréninku, uvidím, jestli se dokážu dostat na svou obvyklou výkonnost. 

Markéta Peggy Marvanová a manžel Adam Záviška během extrémního závodu

Neláká Tě nějaké jiné dobrodružství, než vytrvalostní závod na kole?

Určitě. Mám v hlavě několik nápadů. Uvidíme, co vše půjde stihnout.

Co nějaké mrazivé dobrodružství á la Lappland Challenge?

Laponsko s Adamem máme rádi. Chtěli bychom se do něho ale pro změnu vydat v době, kdy ještě nebude sníh. Padlo hodně nápadů na procestování i jiných, z přírodního hlediska velmi zajímavých zemí, nic ale zatím není finálně naplánované.

Budeš nějak měnit způsob tréninku nebo bude základem léty prověřené doručování pošty na kole?

Trénink budu muset upravit tak, aby vyhovoval mé rekonvalescenci po plastice vazu v koleni. Stejně jako minulý rok se zaměříme také na efektivní regeneraci, která je nepochybně jednou z klíčových součástí tréninku. U našich masérů máme opět domluvenou podporu regenerace, což bude i vzhledem k mému koleni klíčové. 

Markéta Peggy Marvanová pracuje také jako messangerka, aby co nejvíce jezdila na kole

Nerýsuje se nějaký film o vašich vytrvalostních outdoorových aktivitách?

Je tomu tak. Hodně lidí po mě chtělo další knihu, ale tu zatím neplánuji a nepíšu. Zato máme o americkém závodě rozjednaný kratší dokument. Pokud půjde vše podle nejlepších plánů, bude hotový koncem června. 

Jak často se věnuješ přednáškám a co publikum nejvíc zajímá?

Přednášky přicházejí nárazově, ale obecně bych řekla, že teď přednášíme častěji, než kdy dřív. O americkém závodě už proběhlo kolem 15 besed. Publikum bývá různé. Diváci se obvykle smějí rozdílným historkám. Zajímají se o jiné detaily. Někteří chtějí podrobně vědět technické specifikace kola, na kterém jsme jeli, jiné šokuje už jen hmotnost naší výbavy, která na 49 dní vážila pouhých 6,5 kg (bez jídla a vody). Některé pak zajímá spíše psychická stránka věci a náš vztah. Jsou i tací, kteří chtějí vědět, jestli byla naplněna podstata svatební cesty…

S jakou částí vybavení jsi během poslední doby měla výbornou zkušenost?

Stále mě baví batohy Osprey - ať už jde o batohy se kterými jezdím na závody, nebo chodím na treky, nebo batohy, které nosím v městském prostředí. Merino oblečení značky Smartwool mě taky nikdy nezklamalo. Konkrétně mě ale letos nejvíce nadchla čelovka Black Diamond Storm 375 a stan MSR Carbon Reflex. 

Markéta Peggy Marvanová

Jak se daří charitativním aktivitám, které k Tobě už léta neodmyslitelně patří?

Letošní sbírka byla nadmíru úspěšná, vybrali jsme 452 000 Kč pro paralympijskou naději Alex. Aktuálně žádnou sbírku nepořádáme. Pokud narazíme na někoho dalšího, komu naše sbírka pomůže v těžkých životních situacích, tak uspořádáme další. Neděláme sbírky striktně každý rok. Hlavní je pro nás jejich přínos.

 

Děkuji za rozhovor

Ptal se: Michal Bulička
Odpovídala: Markéta "Peggy" Marvanová, členka Rock Point Týmu

Další outdoorové čtení

Běhat každý den alespoň kousek? V jakémkoliv počasí? V oblečení Ronhill najdete vše potřebné. Čím tahle britská značka vyniká...
Kolega Martin je nadšený běžec a když se naskytla příležitost, vyběhl směr Sněžka. Z Horní Břízy je to dobrých 246 km! Zeptali jsme ho...
Aleš Sedlák, jeden ze členů Rock Point běžecké výzvy "napříč krušnými horami"  bravurně zvládl závod UTMB - 167, 6 km/+ 6 515 m...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey