Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Plzeňský Rock Point podporuje multisportovce Štěpána Rappa

4 min čtení 16. 10. 2019

Štěpán Rapp je nadšeným amatérským sportovcem, původem závodním cyklistou. Zabývá se více disciplínami, nejvíc asi běhu, přesněji trailrunningu. Dokonce se mu povedlo vyhrát jeden ze závodů Rock Point Horské výzvy. Rád se pohybuje i po ferratách a v zimě naplno lyžuje, nejen na sjezdovkách, ale i na skialpech. A taky rád nakupuje v Rock Pointu na Americké, takže jsme nemohli odolat a rovnou se zeptali na pár otázek…

Štěpáne, Tvůj život je naplněn outdoorovýni aktivitami. Čemu se věnuješ?

Celoročně se věnuji běhání, přes léto ještě provozuji aktivně cyklistiku a lezení po ferratách. V zimě hodně lyžuji a chodím na skialpech.

Proč chodíš nakupovat zrovna do plzeňského Rock Pointu na Americkou?

S klukama se znám od 90. let, takže vím, že jsou to profíci ve svém oboru. Hlavně mají široký výběr kvalitního zboží a co je pro mě důležité - mají moderní profesionální skiservis i bikeservis.

Štěpán Rapp - multisportovec a stálý zákazník Rock Pointu Plzeň Americká

Zima klepe na dveře. Na jakých prkýnkách si to užíváš na sněhu?

Lyží mám několik párů, ale nejvíce používám dva. Pokud se pohybuji na sjezdovce s tvrdším podkladem, jezdím na „slalomkách“ ROSSIGNOL HERO ELITE ST Ti. Jestliže je měkčí sníh nebo prašan do 30 cm, tak pro tyto podmínky jsem loni objevil naprosto jedinečnou „univerzálku“ NORDICA NAVIGATOR 90.

Kam máš za sněhem namířeno tuto zimu?

Na podzim určitě ledovce Sölden a Hintertux. Až napadne víc sněhu, mám oblíbený rakouský Saalbach a téměř každoročně navštívím Livigno.
 

Štěpán Rapp - multisportovec a stálý zákazník Rock Pointu Plzeň Americká
Štěpán Rapp - multisportovec a stálý zákazník Rock Pointu Plzeň Americká

Dělal jsi profesionálně cyklistiku, předpokládám, že na kole jezdíš stále. Vyměnil jsi silničku za bajka?

Na silničku jsem určitě nezanevřel, ale spíše ji využívám abych „kvalitně potrénoval“. Bajk osedlám na výlety s partnerkou a s přáteli.

V létě se bavíš trailrunnigem. Jak moc horský běh trénuješ a jaké používáš vybavení?

Většinou běhám 4-5x týdně, 10 až 15km. Přibližně jednou za měsíc běžím delší trénink na 20-25 km. Většinu vybavení na běh používám od Dynafitu nebo Salewy. Všeobecně se dá říci, že obě značky mají veškeré outdoorové věci do posledního detailu promyšlené a používají kvalitní materiály. Pokud se jedná o boty, v současné době běhám v trailovkách Dynafit Felline Up.
 

 

Letos jsi vyhrál jeden ze závodů Rock Point Horské výzvy. Plánuješ v roce 2020 objet všechny závody? Na jakou délku tratě si brousíš zuby?

Všechny závody Horské výzvy asi nezvládnu, ale rád bych běžel Šumavu a pravděpodobně si aktuálně vyberu ještě další jeden až dva závody. Dále bych se chtěl zúčastnit některého ze závodů seriálu Pilsen trail. Délkou tratě mi nejvíce vyhovuje 18-25km.

Štěpán Rapp na stupních vítězů v Rock Point Horské výzvě Šumava 2019

Dobrá kondice se hodí i na ferratách, kterým jsi propadl. Máš už nějakou oblíbenou ferratovou oblast?

Velmi často jezdím k Salzburgu, kde se dá vybrat ze spousty ferrat různých obtížností. Srdeční záležitostí je pro mne jezero Garda v Itálii.

Lákají Tě spíš ty obtížnější sportovní cesty nebo horské, hřebenové ferraty, které jsou lehčí, zato plné panoramat a jsou to často celodenní túry?

Osobně preferuji těžší sportovní cesty, ale ani „panoramatickým“ ferratám se vůbec nebráním. Vždy záleží na času, počasí a fyzických možnostech celé skupiny. Letos jsem lezl např. ferratu Königsjodler, která není lezecky příliš obtížná, ale její délka kolem 8 hodin může méně trénovaným jedincům činit potíže. Každopádně ty panoramata za tu námahu určitě stojí.

Štěpán Rapp - multisportovec a stálý zákazník Rock Pointu Plzeň Americká

Jakou výbavu si v Rock Pointu budeš pořizovat pro nadcházející zimní sezónu?

Na zimu budu muset řešit nové „slalomky“. S největší pravděpodobností se budu rozhodovat mezi Rossignolem a Nordicou.

Štěpán Rapp - multisportovec a stálý zákazník Rock Pointu Plzeň Americká

Děkuji za odpovědi
 

Ptal se: Michal Bulička
Odpovídal: Štěpán Rapp, všestranný sportovec , stálý zákazník a ambasador prodejny Rock Point Plzeň Americká

Další outdoorové čtení

Lezecký materiál v akci. Využijte slevový kód, se kterým získáte 20% slevu...

Vybavte se na skály

03. 08. 2021
2 min čtení
Aktuality
V prodejnách i eshopu pořídíte letní outdoor výbavu ve výprodeji až 50 %...

Letní výprodej vrcholí

02. 08. 2021
2 min čtení
Aktuality
V prodejnách a na e-shopu Rock Point nabízíme špičkové péřové spací pytle, jejichž výroba probíhá přímo v Česku...