Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Proč a kdy impregnovat

Co je impregnování a proč je tak důležité

Impregnování je vlastně nanesení nové voděodolné vrstvy na oblečení, obuv nebo jiné outdoor vybavení. Tato impregnační vrstva chrání naši výbavu proti prosáknutí vody. Je třeba vědět, že pokud nemáme trvale voděodolný materiál, tak se tato ochrana proti vodě postupně smývá (deštěm, pracími cykly...). Pravidelným obnovováním impregnační vrstvy tak udržíme své oblečení a vybavení plně funkční a také tím prodloužíme jeho životnost.

Poradíme, proč a jak outdoor oblečení a vybavení impregnovat

Kdy impregnovat

Vhodná doba k impregnaci nastává, začíná-li se voda vsakovat do látky i při velmi mírném dešti. Nelze však přesně stanovit po kolika vypráních nebo době používání je impregnace nutná. Záleží na frekvenci používání i klimatických podmínkách při používání oblečení.

Výběr prostředků k impregnaci

Doporučujeme nakupovat pouze kvalitní prostředky, aby nedošlo k poškození technických vlastností vláken. Díky pozitivním zkušenostem spoléháme na výrobky značky Granger´s, která je jedním ze světových lídrů v oblasti výrobků na péči o outdoorové oblečení a vybavení.

Pozor, je důležité rozlišovat impregnaci na oblečení versus impregnaci na boty, stany, batohy a další vybavení. Pokud si nejste výběrem jisti, určitě požádejte o radu prodavače. V celé síti Rock Point prodejen vám rádi poradíme.

Postup jak impregnovat

Dodržujte postup aplikace uvedený výrobcem a vaše outdoorové oblečení bude opět jako nové. Při pravidelné péči tak prodloužíte životnost materiálu a výrobek vám tak bude o to delší dobu dobře sloužit.

Podle způsobu aplikování najdete několik typů impregnace. Existují spreje, klasické tekuté přípravky nebo vosky. Vždy je nutné si předem ujasnit, na jaký typ vybavení impregnaci potřebujete. Impregnace ve spreji zajišťuje velmi rychlou a snadnou aplikaci - postup, jak impregnovat pomocí spreje », ale na vydatnější vrstvu spíše zvolíte tekutou formu a nanesete ji štětcem, na celokoženou obuv je zase nejvhodnější včelí vosk - postup, jak impregnovat pomocí včelího vosku »...

Mohla by vás zajímat instruktážní videa ze článku: JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O VAŠE OUTDOOROVÉ VYBAVENÍ. Např. Jak správně pečovat o outdoor obuv:
 

 

Granger´s má zelenou

Protože se impregnace i prací prostředky dostávájí zpět do přírody (vodou z pračky, deštěm odkapávajícím z vašeho oblečení, obuvi..), Granger´s dbá na to, aby tato stopa nezanechávala negativní dopad na životní prostředí. Své výrobky vyvíjí a vyrábí tak, aby jejich dopad na přírodu kolem nás byl co nejmenší. Proto své prací prostředky vyrábí na bázi vody a již dlouhodobě nosí naprostá většina Granger´s výrobků certifikát Bluesign.

Podpořte nákupem těchto bluesign výrobků snahu o udržení outdooru takového, jaký jej známe my i pro budoucí generace. V Rock Point prodejnách i eshopu proto najdete širokou nabídku výrobků Granger´s. Jsme s nimi spokojeni a dáváme jim zelenou...

prací prostředky Granger´s - šetrné k životnímu prostředí a s certifikátem Bluesign

 Symboly praní a údržby »


Text: Eva Votavová
Foto: Granger´s

Další outdoorové čtení

Jak by měl vypadat trénink každého běžce? Proč zařadit nenáviděnou rozcvičku i hravou abecedu...
Kruhový tréninky s vámi mohou cvičit i děti...
Běžecká abeceda nás zahřála a teď pojďme na galeje odrazových cvičení...