První zkušenosti s Dynafit Feline UP Pro

3 min čtení 18. 07. 2018

Možná už jste o těhle raketách od Dynafitu slyšeli. Pokud ne a jste fanoušky trailového běhání, buďte ve střehu! Na jaře 2019 vlétnou plnou silou do našich obchodů a na horské stezky. Mám tu čest, seznamovat se s novinkou už nyní, s více než půlročním předstihem.

Novinka pro jaro 2019 - Dynafit Feline UP Pro

Dynafit Feline Up Pro jsou první opravdové závodky (nebo chcete-li boty pro svižné výběhy do terénu) značky s kočkou v logu. Do hor jsem se s nimi zatím nedostal, ale i v okolí mého rodného Stříbra máme hezké trailové terény a první kilometry naskakují rychle.
 

Test novinky od Dynafitu - Feline Up Pro Boty výborně čtou terén. Ideální pro svižné výběhy do terénu nebo trailové závody.
Takhle vypadá žhavá novinka příští sezony S19 - Dynafit Feline UP Pro 4 mm drop a fantastická hmotnost jen 230 g při vel. 8,5
 


A jaké jsou první pocity běžce, který nízkoprofilové boty už skoro vyškrtl ze svého botníku? Překvapivě příjemné. Feline Up Pro mi na nohy prostě můžou, byť si v nich na maraton tipu Horské výzvy asi netroufnu. Pokud vám sednou, jsou pohodlné, byť relativně úzké (velikost jsem musel volit o půl čísla větší, než mám obvykle). Hmotnost 230 g při velikosti 8,5, UK je úplně fantastická. Mají 4 mm drop a podešev Vibram Megagrip v revolučním provedení Lite base – gumová směs je nanesená na textilní základ. Logicky výborně čtou terén a čím ze sebe vymáčknete rychlejší tempo, tím víc si v nich budete libovat. Úroveň tlumení odpovídá předpokládanému účelu používání. Prostě Dynafit Feline Up Pro jsou boty, ve kterých se nebudete nudit.
 

Vibram Megagrip podešev u novinky pro jaro 2019 Dynafit Feline UP Pro
Podešev Vibram Megagrip v revolučním provedení Lite base - gumová směs je nanesená na textilní základ
Stahování tkaniček na Dynafit Feline UP Pro   Fajn je stahovací systém místo tkaniček


Co zaujme na svršku? Vzdušná a podle všeho odolná síťovaná textilie, samozřejmostí u bot na horské běhání je vyztužený okop a fajn je stahovací systém místo klasických tkaniček.  Celkový rychlý pocit podtrhuje i design. Dynafit Feline Up Pro jsou bez pronačních i dalších podpůrných výztuh.

Tolik první postřehy našeho kolegy běžce, trenéra a vedoucího Rock Point Trailrunningových kempů Honzy Krabce. Na dlouhodobější test se můžete těšit začátkem jara.

Dynafit Feline UP Pro můžete otestovat i vy!

A na závěr jedno lákadlo pro vás. Dynafit Feline UP Pro máte možnost otestovat i vy! Sledujte naše stránky www.rockpoint.cz  nebo se přihlaste k odběru našich novinek. Ve vybraných termínech máme k dispozici testovací sadu a budeme vás informovat, na kterých obchodech kdy bude.

Sada bude k dispozici také na našich Trailruningových kempech:

 

Rock Point Trailrunning běžecké kempy

Text a foto: Honza Krabec
 


Jan Krabec

HONZA KRABEC

Honza je dlouholetý zaměstnanec "držák" v naší firmě, pro kterého jsou hory a horské prostředí vším. Na svých četných cestách a expedicích, které ho zavedly od Patagonie po Aljašku, od Galapág po Himaláj, také testuje produkty.
Sám o sobě říká, že je nejvíc cestovatel, všestranně založený sportovec a možná i trochu horolezec. Vůbec mu nezáleží na tom, zda má na nohou lezečky, pohorky, výškové boty, mačky, sněžnice, skialpy, lyže, běžky nebo sedí na kole. Dokáže si užít i volný čas s rodinou, na zahradě nebo s dětmi na atletických trénincích i soustředěních.


 


Další outdoorové čtení

Přijďte si vybrat vše potřebné před vaší cyklojízdou do vybraných Rock Point prodejen. V Praze, Plzni, Brně, Ostravě nebo ve Špindlu...

Cyklo doplňky v Rock Pointu

02. 07. 2022
2 min čtení
Aktuality
Jak bude otevřeno v našich kamenných a partnerských prodejnách...
Vybavte se kvalitně a výhodněji, pořiďte si turistický batoh se slevou 20 %...

Vybavte se do kempu

13. 06. 2022
1 min čtení
Aktuality

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey