Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rafiki Urban boulder race 2018

Street climbing, urban bouldering, city climbing, builderign jsou synonyma pro stále populárnější odnož lezení ve veřejném prostoru měst, kdy lezci zdolávají vnější strany budov, mostní pilíře a další antropogenní struktury a konstrukce. Letos 6. října 2018 se uskuteční již 3. ročník pražského závodu Rafiki urban boulder race (RUBR), který volně navazuje na dřívější menší komunitní urban boulderingové akce a posunuje pojetí street boulderingu v naší kotlině na novou úroveň.

Organizátoři Karin Bílková a Juráš Šefl nejsou v pořádání lezeckých akcí žádní nováčci. V rámci UBR mají každoročně pro závodníky přichystané bouldry na nevšedních a často pro běžného smrtelníka nedostupných místech. Vše je domluvené s městem a majiteli objektů, a je tedy zcela legální.

Na závodníky tak čekají bouldry, které by jinak neměli možnost si vyzkoušet. V minulosti se lezlo například v univerzitním kampusu, továrně, na mostních pilířích, na Strahově, v Crossu, na Letné nebo třeba na obřích ocelových strukturách Čestmíra Sušky.

O popularitě tohoto sranda lezeckého závodu svědčí stovky registrovaných závodníků, a to nejen z Čech, tak i účast lezecké špičky.
 

Mezi bouldery se závodníci přesouvají na kole nebo MHD. Finále je kapitola sama o sobě. Organizátoři vždy připraví vypečené bouldery, ve kterých není nouze o akrobatické prvky.

Samozřejmostí je bujará závěrečná afterparty s DJ´s.

Karin, letos se uskuteční již 3. ročník Rafiki urban racu, na co se závodníci můžou tentokrát těšit?

Tak především na závodníky opět čekají zajímavé lokace v kvalifikaci i ve finále, to je náš hlavní cíl a myslím, že i letos se nám podařilo ho naplnit. Nejzajímavější lokací na kvalifikaci je podle nás letos OD Kotva přímo na Náměstí republiky, tedy přímo v centru Prahy.

Finále a následná afterparty proběhne v hale Strojírna v areálu Pragovky, která je industriálním nebem. Kromě hlavní soutěže na závodníky taky již tradičně čeká řada vedlejších soutěží, ve kterých vyhrává v podstatě každý závodník. Pro více informací se podívej na nší facebookovou událost a hlavně se registruj na: urban.horoguru.cz

Text: Adam Mašík
Foto: L. Biba, Jan Kovy

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...