Österreichischer Alpenverein – Rakouský horský svaz

sdružuje všechny zájemce a milovníky hor a horské přírody i všechny aktivně i sportovně založené osobnosti i rodiny. Členství v tomto horském svazu začala společnosti ALPY nabízet pro české zájemce již v roce 1991. V roce 2013 bylo prostřednictvím ALPY registrováno v databázi Alpského klubu již cca 37 000 členů. Vznik tohoto klubu zasahuje do století a půl staré historie. Österreichischer Alpenverein neboli Rakouský horský svaz byl založen ve Vídni v roce 1862. Jeho první program byl „objevit a poznat Alpy a vydávat o nich publikace“. Nyní tento klub nabízí mnohem více.

Základním prvkem Alpského klubu je systém pojištění, který je neoddělitelnou součástí členství. Tento systém pojištění garantuje pojistnou ochranu při nehodách při aktivitách ve volném čase, a to při záchranných a pátracích akcích. Pojistná ochrana platí rovněž při nehodách při aktivitách ve volném čase a při studijních nebo pracovních pobytech a to pro převoz z ciziny do místa trvalého pobytu, pro převoz zraněného/nemocného v zemi trvalého pobytu i za lékařské výkony při pobytu v nemocnici a také při nehodách při výkonu povolání a stejně tak při nemoci. Alpenverein Weltweit Service platí na celém světě kromě pojištění zákonné odpovědnosti (člen OEAV způsobí jinému úraz) a pojištění právní ochrany, toto pojištění platí pouze v Evropě.

Ale nejen to. Členství nabízí také mnoho dalších výhod jako jsou slevy na ubytování v horských chatách, slevy na instruktorské kurzy, kempy a klubové akce, slevy při nákupu outdoorového vybavení, slevy na zájezdy od cestovní kanceláře CK Alpy a další výhody. Rock Point Vám nabízí možnosti registrace na kamenné prodejně nebo on-line, vyplněním přihlášky. Po úhradě členského poplatku obdrží noví členové kartičku OEAV.

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey