Rock Point Boulderzávody Praha

3 min čtení 29. 06. 2017

Hlavní město opět po letech hostilo Mistrovství republiky v bouderingu. Veřejné a oblíbené místo na Letné v prostoru u Metronomu pohostilo třetí závod v letošní sérii.

Bouldering letos ve světě zkombinoval silové a technické prvky, postupují či vyhrávají dobří ve všech směrech. Část trendů se pomalu přesouvá i do českých závodů. Přes 30 metrů široká stage umožnila postavit bouldery všech typů. Do finále postoupilo i několik zahraničních účastníků, kteří v kvalifikaci dokonce předčili některé naše závodníky. Ve finále byly však jejich výkony v pozadí.

Dámské finále začalo v pravé části stage. Dívky letos sledují sílu juniorek, nicméně na stupních vítězů se zaslouženě objevili dvě stálice a jedna mladice.

Boulderzávody Praha Letná 2017Boulderzávody Praha Letná 2017

Výsledky finále žen:
 

  1. místo: Petra Růžičková (4t6 4z)
  2. místo: Eliška Adamovská (4t11 4z)
  3. místo: Edita Vopatová (3t 3z)

 

Mužské finále nám ukázalo i nové tváře. Nicméně na stupně vystoupali tradiční jména. Tři topy znamenaly stupně vítězů. Martin Stráník si pečlivě hlídal bezchybnost. Po deváté se tak stal českým boulderovým mistrem.

Výsledky finále chlapů:
 

  1. místo: Martin Stráník (4t 4z)
  2. místo: Štěpán Stráník (3t 4z)
  3. místo: Jakub Hlaváček (3t 3z)

 

Boulderzávody Praha Letná 2017Boulderzávody Praha Letná 2017

Rock Point Boulderděti

Neděle patřila dětem. Stavěči připravovali bouldery do noci, museli připravit i finále mládeže kategorií A a juniorů. Obří stage umožnila, aby kluci i holky lezli zároveň. Stejně tak si zároveň svůj boj odlezli nejprve v 10 hodin kategorie U8 a U10 a od 15 hodin kategorie U12 a U14.

Část juniorek a Áček bojovala úspěšně předchozí den v dospělém finále, zdali a jaký vliv to mělo na únavu a nedělní výkony, ví každý závodník sám. MČR mládeže si v budoucnu musí najít vlastní víkend.

Boulderděti byly na Letné ve žlutých trikách. Jezdí týmy, individuálové, rodiče, trenéři, nálada je úžasná a pohodová. Slzičky samozřejmě tečou ale výjimečně. Zájem nejmenších je velký, zatím neřeší tolik porovnání s ostatními, ale prostě lezou.

Výsledky mládeže - kluci


Výsledky mládeže - holky

Workshop Matouše Pokorného byl na téma regenerace, výživa. Nesmíme zapomínat na důležitost základních prvků tréninku, proč je dělat, psychologický účinek atd. O výživě mluvila odbornice Veronika Kuncířová.

Dětské závody ukazují obdivuhodné výkony budoucích nadějí. Umí lézt technicky i mají sílu. Občas rozhodne výška. Všechno se ale časem dorovná.

Boulderzávody Praha Letná 2017

 

Další outdoorové čtení

Vše o skitouringu najdete na jednom místě. Objevte nové termíny kurzů, nechte si poradit s výběrem výbavy, přečtěte si o tipech na skitouringové túry...
Skialpové hobby závody v u nás méně obvyklé dispciplíně - sprint startují již 25. 2. 2023, nepromeškejte...
Počasí si s námi hrálo do poslední chvíle. Nakonec nám pán hor Krakonoš přinesl dost sněhu na to, abychom odstartovali na vrchol Lysé hory. Jak to letos bylo...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey