Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Boulderzávody Praha

Hlavní město opět po letech hostilo Mistrovství republiky v bouderingu. Veřejné a oblíbené místo na Letné v prostoru u Metronomu pohostilo třetí závod v letošní sérii.

Bouldering letos ve světě zkombinoval silové a technické prvky, postupují či vyhrávají dobří ve všech směrech. Část trendů se pomalu přesouvá i do českých závodů. Přes 30 metrů široká stage umožnila postavit bouldery všech typů. Do finále postoupilo i několik zahraničních účastníků, kteří v kvalifikaci dokonce předčili některé naše závodníky. Ve finále byly však jejich výkony v pozadí.

Dámské finále začalo v pravé části stage. Dívky letos sledují sílu juniorek, nicméně na stupních vítězů se zaslouženě objevili dvě stálice a jedna mladice.

Boulderzávody Praha Letná 2017Boulderzávody Praha Letná 2017

Výsledky finále žen:
 

  1. místo: Petra Růžičková (4t6 4z)
  2. místo: Eliška Adamovská (4t11 4z)
  3. místo: Edita Vopatová (3t 3z)

 

Mužské finále nám ukázalo i nové tváře. Nicméně na stupně vystoupali tradiční jména. Tři topy znamenaly stupně vítězů. Martin Stráník si pečlivě hlídal bezchybnost. Po deváté se tak stal českým boulderovým mistrem.

Výsledky finále chlapů:
 

  1. místo: Martin Stráník (4t 4z)
  2. místo: Štěpán Stráník (3t 4z)
  3. místo: Jakub Hlaváček (3t 3z)

 

Boulderzávody Praha Letná 2017Boulderzávody Praha Letná 2017

Rock Point Boulderděti

Neděle patřila dětem. Stavěči připravovali bouldery do noci, museli připravit i finále mládeže kategorií A a juniorů. Obří stage umožnila, aby kluci i holky lezli zároveň. Stejně tak si zároveň svůj boj odlezli nejprve v 10 hodin kategorie U8 a U10 a od 15 hodin kategorie U12 a U14.

Část juniorek a Áček bojovala úspěšně předchozí den v dospělém finále, zdali a jaký vliv to mělo na únavu a nedělní výkony, ví každý závodník sám. MČR mládeže si v budoucnu musí najít vlastní víkend.

Boulderděti byly na Letné ve žlutých trikách. Jezdí týmy, individuálové, rodiče, trenéři, nálada je úžasná a pohodová. Slzičky samozřejmě tečou ale výjimečně. Zájem nejmenších je velký, zatím neřeší tolik porovnání s ostatními, ale prostě lezou.

Výsledky mládeže - kluci


Výsledky mládeže - holky

Workshop Matouše Pokorného byl na téma regenerace, výživa. Nesmíme zapomínat na důležitost základních prvků tréninku, proč je dělat, psychologický účinek atd. O výživě mluvila odbornice Veronika Kuncířová.

Dětské závody ukazují obdivuhodné výkony budoucích nadějí. Umí lézt technicky i mají sílu. Občas rozhodne výška. Všechno se ale časem dorovná.

Boulderzávody Praha Letná 2017

 

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...