Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Horská výzva

4 min čtení 15. 03. 2017

Dej výzvu!

7. ročník seriálu horských běhů a trekingu nabízí pětidílnou sérii závodů dvojic i jednotlivců

Trasy Long (60-70 km), Half (30-40 km), Short (15-20 km)

Termíny závodů Horské výzvy:

 • 26. 5. - 27. 5. 2017 - Beskydy (Trojanovice)

 • 30. 6. - 1. 7. 2017 - Krušné hory (Boží Dar)

 • 21. 7. - 22. 7. 2017 - Šumava (Železná Ruda)

 • 11. 8. - 12. 8. 2017 - Jeseníky (Červenohorské sedlo)

 • 22. 9. - 23. 9. 2017 - Krkonoše (Pec pod Sněžkou)

 

mapy závodů - pravidla - propozice - instrukce

ON- LINE REGISTRACE

   
 


Letošní novinky i co se osvědčilo:

 • Zásadní novinkou pro rok 2017 je vypsání kategorie dvojic na všechny tři přichystané trasy. Pořadatelé se tak vrací k původní myšlence avšak s tím rozdílem, že na trasách Short a Half budou soupeřit spolu s dvojicemi také jednotlivci.

 • Nový ročník odstartuje s novým mottem: Dej Výzvu! a také s novým symbolem prstů do „viktorky“, který bude zdobit propagační materiály i památeční trika. Rock Point - Horská výzva tedy dál naplňuje svoji myšlenku – pomoci široké veřejnosti najít důvod ke zdravému pohybu.

 • Každá ze tří distancí  (Short, Half a Long) bude i letos otevřena pro kategorii Dogtreking, opět rozdělenou na muže a ženy.
 • Chybět nebude ani nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má benefiční charakter a část výtěžku je věnovaná vždy předem vytipovanému handicapovanému dítěti.
 • Celkové vyhlášení opět proběhne slavnostně v rámci cestovatelského festivalu Obzory v Praze.
 • Rock Point – Horská výzva bude i v tomto ročníku myslet především na krajinu. Už pevnou součástí je projekt Green Way připravovaný společně se sdružením Progressum, jehož hlavním cílem je upozornit nejenom účastníky závodu, ale především širokou veřejnost na problém znečišťování přírody.

Rock Point Trailrunning Station

Ani letos nebude chytět na každém závodě Horské výzvy  Rock Point Trailrunning station. Ojedinělá bude zejména nabídka téměř 130 párů testovacích běžeckých bot v pánských i dámských provedeních a kompletních velikostních řadách.

Opět bude možnost na místě zakoupit vybavení, které náhodou zapomenete doma a nebo až na místě zjistíte, že se bez něj prostě „nedá žít“. Za speciální akční ceny bude k zakoupení oblečení Salewa, Dynafit, Ice Breaker, Craft, Ternua, Hannah, Smartwool, Royal Bay ….. i další trailrunningové nezbytnosti jako hydratační batohy Osprey, čelovky Petzl a Black Diamond, brýle Julbo nebo běžecké hole. Těšit se můžete na poradenství na slovo vzatých odborníků. Kdo nenakoupí hned, bude si moci odnést slevovou poukázku na nákup v prodejně.

K dispozici vám budeme od páteční 17 hodiny až do sobotního vyhlášení výsledků závodů. Při zakoupení zboží možná platba v hotovosti nebo platební kartou.

Na výběr budou Dynafit Alpine Pro a Trailbraker W , Inov8 TerraClaw , Trailtalon 275 a TerraClaw 250 W,  Hoka One One Clifton 3, Clifton 3 W, Challenger ATR 3, Adidas Terrex  Agravic , Agravic W a Salomon Sence Pro 2, Sonic Pro, Sence Pro W, Sonic Pro W.

Těšit se můžete i na testování zcela nové řady speedhikingových bot Salewa např. MS Ultra Train GTX! Salewa bude též prezentovat kolekci oblečení, batohů nebo holí, které jsou pro horské projetky typu Horské výzvy jako stvořené. I proto je Salewa od letošního ročníku novým hlavním produktovým partnerem Rock Point Horské výzvy.

K testování bude i sada špičkových běžeckých batohů a vest Duro v objemech 1,5l, 6 l a 15 l  amerického specialisty Osprey např. Duro 6l. Také Osprey je jedním z produktových partnerů Rock Point Horské výzvy. 

Chcete mít jistotu, že produkt, který si přejete otestovat nebo na závod zapůjčit, bude pro vás připravený? Napište svůj požadavek na e-mail vašeho Trailrunning Experta! Pro 1. závod je to prodejna Rock Point Ostrava Nová Karolina rockpoint.ostrava.karolina@rockpoint.cz

Videopozvánky tomáše bystřického

 

Krušné hory:

 

 

Šumava:

 


 

 

Podrobnější informace k závodům (propozice, přihlášky, mapy...) najdete přímo na webu: www.horskavyzva.cz nebo sledujte na facebooku: https://www.facebook.com/horskavyzva

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...