Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Trailrunning Camp Rakousko

15. - 19. 8. 2018

region Pyhrn-Priel – Hinterstoder, penzion Alpenrose


4 noci a 3,5 tréninkového dne, v ceně ACTIV CARD v regionu!


Program a zaměření kempu: program tohoto kempu je záměrně odlišný od kempů v České republice. Samozřejmě, že budeme hodně běhat a pracovat na rozvoji obecné kondice, síly, vytrvalosti techniky běhu, ale bylo by škoda nevyužít nádherného prostředí zdejších vápencových Alp a nevěnovat se i jiným, než ryze běžeckým aktivitám.

Pokud nám bude počasí přát, budeme se pohybovat nad horními stanicemi lanovek, budeme běhat po hřebenech a vrcholech, kolem horských chat, salaší nebo jezer. Do cesty se nám může postavit i lehká zajištěná cesta - ferrata.
 

Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko, penzion Alpenrose
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko

Pohybovat se budeme v nadmořských výškách od 600 m až nad 2000 m. Nevynecháme ani malebné údolí řeky Steyr. Běžecký program doplníme kondičním posilováním a regenerací v některém z mnoha koupališť nebo bazénů v okolí Hinterstoderu. K dispozici bude i masér.

Nebudete ochuzeni o testování běžecké obuvi značek Inov8, Dynafit, Hoka One One a dalších, ani o testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků. Večerní program budeme přizpůsobovat chuti a zájmu účastníků – přednášky o běhání a tréninku, přednášky s horskou tématikou a podobně.

Na kempu bude souběžně připravený i program kondičního cvičení různého druhu doplněný o turistiku. Na své si tedy přijdou i neběžci!   
 

Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko

Ze zkušenosti můžeme kemp doporučit i jako aktivní dovolenou pro sportovně založené rodiny, kdy se někteří členové realizují tréninkově a pro zbytek rodiny bude přizpůsobený program.  Trasa případného výletu může být podobná, jakou absolvují běžci. Rodina se pak setká třeba na horské chatě. Na své si přijdou i aktivní páry. Jeden může běhat a druhý se věnovat kondičnímu cvičení a turistice. Na některé výlety můžeme doporučit i kola.

Pojeďte s námi na tréninkově zážitkový kemp s regionální ActivCard zdarma!


Kouzelná karta  regionu Pyhrn-Priel ActivCard nám umožní využívat zdarma veškeré lanovky, vstupy do bazénů a koupališť, soutěsek a pro zájemce třeba i muzeí. Slevy jsou třeba na vybrané bobové dráhy, lezecká centra a podobně. S kartou jsou zdarma také místní autobusy.

Pyhrn-Priel ActivCard

Ubytování

Ubytovaní budeme v penzionu Alpenrose ve dvou až 4 lůžkových jednoduše zařízených pokojích turistického typu. Téměř každý pokoj je s palandou, kterou budeme využívat jen jako jednolůžko. Penzion je maximálně útulný s příjemnou rodinnou atmosférou.

Všechny pokoje mají umyvadlo s teplou a studenou vodou (označení ubytování „C“), některé jsou navíc vybavené sprchou (označení ubytování „B“). Pro tyto pokoje jsou chybějící sociální zařízení společné v dostatečném množství na chodbách jednotlivých pater. Větší část pokojů má kompletní sociální zařízení – WC, sprcha, umyvadlo (označení ubytování „A“).

V přízemí penzionu je prostorná jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost. U penzionu je k dispozici parkování zdarma, venkovní posezení, pro děti houpačky. Wifi zdarma, vzdálenost od centra cca 1,2 km. V penzionu není možnost vlastního vaření, na pokojích nejsou ledničky. Ale věřte, že strádat nebudete!

 

okolí u penzionu Alpenrose - Rakousko
pokoj penzionu Alpenrose - Rakousko
jídelna penzionu Alpenrose - Rakousko

Stravování

Záměrně volíme formu stravování polopenzí, abychom mohli den trávit venku a nebyli vázáni dosažitelností našeho penzionu. V penzionu Alpenrose je možnost si za české koruny udělat každý den svačinu.  Zároveň je možné zakoupit i běžné nápoje – minerálky, limonády, pivo, víno.

Doprava

Doprava individuální. Do Hinterstoderu je to z Prahy přibližně 350 km a podobná je i vzdálenost z Plzně nebo Brna.
Za nejlepšími tréninkovými a turistickými místy v okolí budeme dojíždět vlastními auty účastníků.

Orientační program

Středa 15. 8. 2018 - příjezd odpoledne až večer, večeře kolem 19h, po večeři organizační záležitosti kempu.

Čtvrtek, pátek a sobota – dny plné horského běhu, speedhikingu, techniky běhu, silového tréninku, kondičního cvičení, plavání. Večerní program včas oznámíme a upřesníme.

Neděle 19. 8. 2018 – dopolední tréninková jednotka a po ní odjezd domů.

 


Trenérský tým

Trenérský tým, který se o vás bude starat:
 

Jan Krabec Jan Krabec – absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a 25letou praxí. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z Mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Má za sebou i řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035m vysokého Gasherbrumu II.
Tomáš Bystřický Tomáš Bystřický – student doktorandského programu na Západočeské Univerzitě v Plzni, trenér biatlonu a stále úspěšný závodník.  Reprezentant České republiky v letním biatlonu, horských ultra bězích a SkyRunningu, Vítěz SP v letním biatlonu, mistr světa v letním biatlonu 2017, účast na Mistrovství Evropy 2015 a světa 2016 ve SkyMarathonu. Člen Rock Point týmu a ambasador značky Dynafit.  Vítězství v Pražské stovce 2014, Horských výzvách 2014 a 2016, účastník Gore-Tex Transalpine Run 2014 nebo ultramaratonu Transvulkania 2017 na Kanárských ostrovech.
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Podiatr, kondiční trenér s desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Pravidelné kondiční a kompenzační tréninky házenkářek.
Linda Beniačová Linda Beniačová – rodačka ze Žiliny žije a trénuje v Brně, kde se s ní můžete setkávat na trénincích, které pro veřejnost organizuje místní Běžecký klub Brno. Pořádá také trailové kempy ve Vysokých Tatrách a Malé Fatře.  Její závodní specializací jsou převážně horské maratony a utramaratony, je ambasadorkou Světa běhu a adidasu. Od roku 2014 nemá jinou vítězku MČR v zimním horském maratonu – Lysá hora 24, s úspěchem ale závodí i na populární B7, Rock Point Horských výzvách a dalších extrémních závodech.


Cena

Cena kempu se liší podle vybavení pokojů.

Typ A - pokoje s kompletním sociálním zařízením 6.690 Kč

Typ B - pokoje pouze s umyvadlem a sprchou (WC společné na chodbě) 6.290 Kč

Typ C - pokoje pouze s umyvadlem (WC a sprcha společné na chodbě) 5.890 Kč

Sleva pro „necvičící“ - 1700 Kč z ceny příslušného typu ubytování.

Děti 5-10 let sleva 200 Kč z ceny pro necvičící a příslušného typu ubytování.    

Děti do 5 let zdarma bez nároku na lůžko.

Cena zahrnuje: ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích dle popisu výše (odkaz na vybavení pokojů) na 4 noci s polopenzí. Ráno pestrá snídaně formou bufetu, večeře plnohodnotná, vydatná a zdravá domácí kuchyně – polévka a hlavní jídlo. Běžný pitný režim v ceně, další nápoje k zakoupení.

Odborné trenérské vedení, testovací boty a běžecké vesty i batohy, dárky od partnerů kempu. Každý účastník obdrží slevový voucher na nákup v prodejnách Rock Point v hodnotě až 500 Kč. Kartu ActivCard regionu Pyhrn-Priel. Služby delegáta CK Extrem sport.

Výhody pro členy Zóna klubu

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč ZDARMA pro členy Rock Point Zóna klubu (registrace on-line) a pro všechny, kteří na našem trailrunningovém kempu byli v roce 2017. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 390 Kč.  Vyberte si svoji barvu trika a velikost! Zájemci o účastnická trika musí přihlášku na kemp odeslat nejpozději do 15. 7. 2018.

Pánská účastnická trika:

Účastnická trika Rock Point Trailrunning - pánská

Dámská účastnická trika:

Účastnická trika Rock Point Trailrunning - dámská

Cena nezahrnuje: dopravu na místo a popojíždění na tréninky, případné poplatky za parkování, obědy a pitný režim během dne. Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí ani případné další pojistky. Doporučujeme sjednat buď dle nabídky CK Extrem sport včetně pojištění storna zájezdu nebo lze doporučit členství v Rakouském horském svazu Alpenverein , které zahrnuje pojištění většiny sportovních aktivit včetně extrémních sportů. Nezahrnuje však pojištění storna zájezdu.  

Masáže, tejpování a podobně bude možnost objednat na místě u Venduly Šťastné. Platí se na místě.

cestovní smlouva a pojištění

Kemp pořádáme ve spolupráci s Cestovní kanceláří Extrem sport s.r.o.  Po přihlášení na kemp vám budou zaslány veškeré informace k uzavření cestovní smlouvy včetně smluvních podmínek, informace k platbě i možnosti sjednat si potřebná pojištění včetně pojištění storna atd. Do 14 dnů od přihlášení nutnost složit zálohu 1500 Kč za osobu. Doplatek kempu nejpozději 3 týdny před jeho začátkem.

CK Extrem sport

Minimální počet účastníků 20, maximální 35.

Přihlášky

Přihlášky můžete zasílat nejpozději do 30. 7. 2018. Pozor, zájemci o originální funkční triko pouze do 15. 7. 2018!

Vyplnit přihlášku »

Poradíme vám

Případné dotazy rádi zodpovíme na e- mailu: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Pokud se potřebujete poradit telefonicky, napište nám svůj dotaz a telefon. Ozveme se vám.

Každý účastník zodpovídá za svůj zdravotní stav a kempu se účastní na vlastní odpovědnost. Odesláním přihlášky dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů.

Dárkové poukázky na kempy

Chcete účast na některém z kempů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát! 

Dárková poukázka na Rock Point běžecký kemp

Další termíny

Další termíny běžeckých kempů, informace o testovací obuvi a vše, týkající se Rock Point Trailrunning Experta, je k přečtení na našich stránkách nebo k doptání na kterékoliv kamenné prodejně Rock Point. Na našem blogu využijte filtru pomocí štítku #TrailrunningExpert.

Všechny termíny Rock Point Trailrunning běžeckých kempů 2018

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...