Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point Trailrunning Camp Rakousko

9 min čtení 13. 12. 2017

15. - 19. 8. 2018

region Pyhrn-Priel – Hinterstoder, penzion Alpenrose


4 noci a 3,5 tréninkového dne, v ceně ACTIV CARD v regionu!


Program a zaměření kempu: program tohoto kempu je záměrně odlišný od kempů v České republice. Samozřejmě, že budeme hodně běhat a pracovat na rozvoji obecné kondice, síly, vytrvalosti techniky běhu, ale bylo by škoda nevyužít nádherného prostředí zdejších vápencových Alp a nevěnovat se i jiným, než ryze běžeckým aktivitám.

Pokud nám bude počasí přát, budeme se pohybovat nad horními stanicemi lanovek, budeme běhat po hřebenech a vrcholech, kolem horských chat, salaší nebo jezer. Do cesty se nám může postavit i lehká zajištěná cesta - ferrata.
 

Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko, penzion Alpenrose
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko

Pohybovat se budeme v nadmořských výškách od 600 m až nad 2000 m. Nevynecháme ani malebné údolí řeky Steyr. Běžecký program doplníme kondičním posilováním a regenerací v některém z mnoha koupališť nebo bazénů v okolí Hinterstoderu. K dispozici bude i masér.

Nebudete ochuzeni o testování běžecké obuvi značek Inov8, Dynafit, Hoka One One a dalších, ani o testování běžeckých vest, batohů a jiných doplňků. Večerní program budeme přizpůsobovat chuti a zájmu účastníků – přednášky o běhání a tréninku, přednášky s horskou tématikou a podobně.

Na kempu bude souběžně připravený i program kondičního cvičení různého druhu doplněný o turistiku. Na své si tedy přijdou i neběžci!   
 

Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko
Pyhrn-Priel – Hinterstoder - Rakousko

Ze zkušenosti můžeme kemp doporučit i jako aktivní dovolenou pro sportovně založené rodiny, kdy se někteří členové realizují tréninkově a pro zbytek rodiny bude přizpůsobený program.  Trasa případného výletu může být podobná, jakou absolvují běžci. Rodina se pak setká třeba na horské chatě. Na své si přijdou i aktivní páry. Jeden může běhat a druhý se věnovat kondičnímu cvičení a turistice. Na některé výlety můžeme doporučit i kola.

Pojeďte s námi na tréninkově zážitkový kemp s regionální ActivCard zdarma!


Kouzelná karta  regionu Pyhrn-Priel ActivCard nám umožní využívat zdarma veškeré lanovky, vstupy do bazénů a koupališť, soutěsek a pro zájemce třeba i muzeí. Slevy jsou třeba na vybrané bobové dráhy, lezecká centra a podobně. S kartou jsou zdarma také místní autobusy.

Pyhrn-Priel ActivCard

Ubytování

Ubytovaní budeme v penzionu Alpenrose ve dvou až 4 lůžkových jednoduše zařízených pokojích turistického typu. Téměř každý pokoj je s palandou, kterou budeme využívat jen jako jednolůžko. Penzion je maximálně útulný s příjemnou rodinnou atmosférou.

Všechny pokoje mají umyvadlo s teplou a studenou vodou (označení ubytování „C“), některé jsou navíc vybavené sprchou (označení ubytování „B“). Pro tyto pokoje jsou chybějící sociální zařízení společné v dostatečném množství na chodbách jednotlivých pater. Větší část pokojů má kompletní sociální zařízení – WC, sprcha, umyvadlo (označení ubytování „A“).

V přízemí penzionu je prostorná jídelna, která slouží zároveň jako společenská místnost. U penzionu je k dispozici parkování zdarma, venkovní posezení, pro děti houpačky. Wifi zdarma, vzdálenost od centra cca 1,2 km. V penzionu není možnost vlastního vaření, na pokojích nejsou ledničky. Ale věřte, že strádat nebudete!

 

okolí u penzionu Alpenrose - Rakousko
pokoj penzionu Alpenrose - Rakousko
jídelna penzionu Alpenrose - Rakousko

Stravování

Záměrně volíme formu stravování polopenzí, abychom mohli den trávit venku a nebyli vázáni dosažitelností našeho penzionu. V penzionu Alpenrose je možnost si za české koruny udělat každý den svačinu.  Zároveň je možné zakoupit i běžné nápoje – minerálky, limonády, pivo, víno.

Doprava

Doprava individuální. Do Hinterstoderu je to z Prahy přibližně 350 km a podobná je i vzdálenost z Plzně nebo Brna.
Za nejlepšími tréninkovými a turistickými místy v okolí budeme dojíždět vlastními auty účastníků.

Orientační program

Středa 15. 8. 2018 - příjezd odpoledne až večer, večeře kolem 19h, po večeři organizační záležitosti kempu.

Čtvrtek, pátek a sobota – dny plné horského běhu, speedhikingu, techniky běhu, silového tréninku, kondičního cvičení, plavání. Večerní program včas oznámíme a upřesníme.

Neděle 19. 8. 2018 – dopolední tréninková jednotka a po ní odjezd domů.

 


Trenérský tým

Trenérský tým, který se o vás bude starat:
 

Jan Krabec Jan Krabec – absolvent FTVS UK Praha, atletický trenér s nejvyšším trenérským vzděláním a 25letou praxí. Sám se aktivně atletice věnoval od 12 let, od 15 let pak na závodní a postupně vrcholové úrovni. Stále aktivní běžec, medailová umístění v závodech Rock Point Horské výzvy v roce 2017, 2015 i 2014. K největším trenérským úspěchům řadí kromě medailistů z Mistrovství České republiky hlavně účasti svěřence na mládežnických Mistrovstvích Evropy v krosu i na dráze a 11. místo z mládežnického Mistrovství světa v běhu na 3000 m překážek. Má za sebou i řadu horolezeckých expedic a výstupy na vrcholy v nejvyšších světových pohořích včetně osmitisícových. V roce 2006 stanul na vrcholu 8035m vysokého Gasherbrumu II.
Tomáš Bystřický Tomáš Bystřický – student doktorandského programu na Západočeské Univerzitě v Plzni, trenér biatlonu a stále úspěšný závodník.  Reprezentant České republiky v letním biatlonu, horských ultra bězích a SkyRunningu, Vítěz SP v letním biatlonu, mistr světa v letním biatlonu 2017, účast na Mistrovství Evropy 2015 a světa 2016 ve SkyMarathonu. Člen Rock Point týmu a ambasador značky Dynafit.  Vítězství v Pražské stovce 2014, Horských výzvách 2014 a 2016, účastník Gore-Tex Transalpine Run 2014 nebo ultramaratonu Transvulkania 2017 na Kanárských ostrovech.
Vendula Šťastná Vendula Šťastná – vystudovala katedru Fyzioterapie a katedru Tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity v Plzni. Podiatr, kondiční trenér s desetiletou praxí individuálních i skupinových tréninků zaměřených na důraz vhodného provedení pohybu a správné regenerace. Pravidelné kondiční a kompenzační tréninky házenkářek.
Linda Beniačová Linda Beniačová – rodačka ze Žiliny žije a trénuje v Brně, kde se s ní můžete setkávat na trénincích, které pro veřejnost organizuje místní Běžecký klub Brno. Pořádá také trailové kempy ve Vysokých Tatrách a Malé Fatře.  Její závodní specializací jsou převážně horské maratony a utramaratony, je ambasadorkou Světa běhu a adidasu. Od roku 2014 nemá jinou vítězku MČR v zimním horském maratonu – Lysá hora 24, s úspěchem ale závodí i na populární B7, Rock Point Horských výzvách a dalších extrémních závodech.


Cena

Cena kempu se liší podle vybavení pokojů.

Typ A - pokoje s kompletním sociálním zařízením 6.690 Kč

Typ B - pokoje pouze s umyvadlem a sprchou (WC společné na chodbě) 6.290 Kč

Typ C - pokoje pouze s umyvadlem (WC a sprcha společné na chodbě) 5.890 Kč

Sleva pro „necvičící“ - 1700 Kč z ceny příslušného typu ubytování.

Děti 5-10 let sleva 200 Kč z ceny pro necvičící a příslušného typu ubytování.    

Děti do 5 let zdarma bez nároku na lůžko.

Cena zahrnuje: ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích dle popisu výše (odkaz na vybavení pokojů) na 4 noci s polopenzí. Ráno pestrá snídaně formou bufetu, večeře plnohodnotná, vydatná a zdravá domácí kuchyně – polévka a hlavní jídlo. Běžný pitný režim v ceně, další nápoje k zakoupení.

Odborné trenérské vedení, testovací boty a běžecké vesty i batohy, dárky od partnerů kempu. Každý účastník obdrží slevový voucher na nákup v prodejnách Rock Point v hodnotě až 500 Kč. Kartu ActivCard regionu Pyhrn-Priel. Služby delegáta CK Extrem sport.

Výhody pro členy Zóna klubu

Originální a funkční účastnické triko v hodnotě 790 Kč ZDARMA pro členy Rock Point Zóna klubu (registrace on-line) a pro všechny, kteří na našem trailrunningovém kempu byli v roce 2017. Všichni další účastníci mají možnost zakoupení trika za zvýhodněnou cenu 390 Kč.  Vyberte si svoji barvu trika a velikost! Zájemci o účastnická trika musí přihlášku na kemp odeslat nejpozději do 15. 7. 2018.

Pánská účastnická trika:

Účastnická trika Rock Point Trailrunning - pánská

Dámská účastnická trika:

Účastnická trika Rock Point Trailrunning - dámská

Cena nezahrnuje: dopravu na místo a popojíždění na tréninky, případné poplatky za parkování, obědy a pitný režim během dne. Cena nezahrnuje pojištění léčebných výloh v zahraničí ani případné další pojistky. Doporučujeme sjednat buď dle nabídky CK Extrem sport včetně pojištění storna zájezdu nebo lze doporučit členství v Rakouském horském svazu Alpenverein , které zahrnuje pojištění většiny sportovních aktivit včetně extrémních sportů. Nezahrnuje však pojištění storna zájezdu.  

Masáže, tejpování a podobně bude možnost objednat na místě u Venduly Šťastné. Platí se na místě.

cestovní smlouva a pojištění

Kemp pořádáme ve spolupráci s Cestovní kanceláří Extrem sport s.r.o.  Po přihlášení na kemp vám budou zaslány veškeré informace k uzavření cestovní smlouvy včetně smluvních podmínek, informace k platbě i možnosti sjednat si potřebná pojištění včetně pojištění storna atd. Do 14 dnů od přihlášení nutnost složit zálohu 1500 Kč za osobu. Doplatek kempu nejpozději 3 týdny před jeho začátkem.

CK Extrem sport

Minimální počet účastníků 20, maximální 35.

Přihlášky

Přihlášky můžete zasílat nejpozději do 30. 7. 2018. Pozor, zájemci o originální funkční triko pouze do 15. 7. 2018!

Vyplnit přihlášku »

Poradíme vám

Případné dotazy rádi zodpovíme na e- mailu: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Pokud se potřebujete poradit telefonicky, napište nám svůj dotaz a telefon. Ozveme se vám.

Každý účastník zodpovídá za svůj zdravotní stav a kempu se účastní na vlastní odpovědnost. Odesláním přihlášky dáváte souhlas se zpracováním osobních údajů.

Dárkové poukázky na kempy

Chcete účast na některém z kempů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail: trailrunningkempy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát! 

Dárková poukázka na Rock Point běžecký kemp

Další termíny

Další termíny běžeckých kempů, informace o testovací obuvi a vše, týkající se Rock Point Trailrunning Experta, je k přečtení na našich stránkách nebo k doptání na kterékoliv kamenné prodejně Rock Point. Na našem blogu využijte filtru pomocí štítku #TrailrunningExpert.

Všechny termíny Rock Point Trailrunning běžeckých kempů 2018

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...