Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Rock Point trailrunning kemp Zadov 2018

3 min čtení 05. 10. 2018

Aneb po roce zpět na Zadově

Půlka září v kalendáři, a tak jsem po roce opět vyrazil na běžecký kemp na Zadov. Letos jsem se už předem těšil na známé tváře a terény v okolí Zadova. Předpověď byla příznivá a očekávané přeháňky byly spíše příjemným zpestřením po horkém létu. Příjezd účastníků a první zahřívací a seznamovací výběh byl naplánován na pátek odpoledne.

Rock Point Trailrunning kemp Zadov 2018

Při večeři nás oficiálně přivítalo trenérské duo Honza Krabec a Tomáš Bystřický. Po krátkém představení programu následovala prezentace Bystrouše o skyrunningu.

Druhý den ráno jsme si, po krátkém raním proběhnutí před snídaní, vybrali z nabídky testovacích bot, batohů a kompresního vybavení. Pak jsme vyrazili na první tréninkovou jednotku. Honza atletického trenéra nezapře, a tak jsme hopsali, skákali, abecedovali skoro celé dopoledne. Na závěr jsme natočili každého účastníka na video, abychom mohli později rozebírat styl běhu a získat rady ke zlepšení.

Rock Point Trailrunning kemp Zadov 2018

Po lehkém obědě jsme se rozdělili na tři skupiny, každý si vybral vzdálenost, na jakou měl chuť a vyrazili jsme na odpolední výběh. Příjemné počasí, krásná trasa, která částečně kopírovala trasu legendárního Šutru. Zpestřením byl výstup na Klostrmanovu skálu. Za vynaložené úsilí byli všichni odměněni nádhernými šumavskými panoramaty.

Po návratu jednotlivých skupin následovala regenerace. K dispozici byla vířivka nebo sauna. Příjemně unavení jsme po večeři začali s rozborem běžeckých videí z rána. Díky Martinovi jsme měli spoustu materiálu.  Trenéři občas pochválili, občas upozornili na chyby.

Rock Point Trailrunning kemp Zadov 2018

Další ráno jsme opět zahájili rozcvičkou před snídaní. Pak jsme se za krásného, slunečného počasí vydali za další tréninkovou dřinou. Honza s Bystroušem našli krásnou slunnou stráň, na které jsme si protáhli a zahřáli těla a pak si dal každý podle chuti intervaly do kopce.

Po obědě už ti, kteří to měli domů dál, odjížděli. Kdo chtěl, mohl si dát ještě odpolední výběh. Pak už následoval odjezd domů.

Rock Point Trailrunning kemp Zadov 2018

Zdálo se to zpočátku nemožné, ale druhý kemp na Zadově předčil ten první. K velmi zajímavému programu, který je popsaný výše, je třeba ještě připomenout „výběhy“ do nedaleké cukrárny či bufetu. A to celé bylo umocněno skvělou partou lidí, co si užívají běh v přírodě.

 

Takže díky všem a těším se na další ročník,
Zdeněk

Text a foto: Zdeněk Votava

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...