Rock Point výzva "napříč Krušnými horami"

4 min čtení 03. 06. 2022

Běháte rádi traily? Objevujete nové trasy? Máme pro vás novou Rock Point běžeckou výzvu "napříč Krušnými horami".  Otevíráme vám možnost získat zase nové běžecké zážitky. 

Proč Krušné hory? Protože nám přijdou neprávem stále tak trochu opomíjené, přestože nabízejí spoustu nádherných míst. Už dávno to není pohoří zničené průmyslem a těžbou uhlí v podhůří. Přesvědčit se můžete sami.

napříč Krušnými horami

trasa po severozápadní hranici České republiky

Naši čtyři osvědčení běžci Martin Mužík, Filip Tomeš, Soňa Švestková a Aleš Sedlák s přispěním doprovodného týmu v podobě fotografa Roba Trnky, kameramana Kuby Cejpka, řidiče doprovodného auta Karla Fajfrlíka i hlavního organizátora Honzy Krabce vytyčili za 5 dní trasu po severozápadní hranici České republiky z Děčína do Kraslic dlouhou 215 km s převýšením 5200 m. Jednotlivé části trasy plánovali dle lokálních znalostí všichni z týmu, ať už běžci, nebo i členové doprovodu. Vy si teď trasu můžete zaběhnout celou, nebo jen její části.

 


na co se můžete těšit

Na nádhernou krušnohorskou přírodu, vyladěnou trasu, spoustu nezapomenutelných zážitků, emocí, dřiny, ale také euforie v cíli z překonání náročné trasy i třeba sebe samotného.

Po zkušenostech z předchozích ročníků přidáváme k osvědčeným ultra běžeckým variantám 24/30 HODIN, V KUSE a NA 5 ETAP i výzvu dostupnou pro každého nadšeného hobby běžce – 5 OKRUHŮ. Na celé trase jsme vytyčili pět kratších tras, které částečně vedou po nejhezčích místech trasy. Každý okruh startuje a končí v jednom místě, které je vždy dostupné autem nebo veřejnou dopravou. Délka okruhů je zvolená tak, aby byly dosažitelné pro výrazně širší skupinu běžců.

KDY SE DO VÝZVY ZAPOJIT

Kdykoliv. Každé období má své kouzlo. Pozor na případné sezónní uzavírky nebo omezení na trasách, které absolvování výzvy znemožní.

Povinná výbava

Přeci jen, jedná se o trailový nezajištěný běh, je třeba dodržovat zásady bezpečného pohybu. Co byste určitě měli s sebou mít:
 

  • funkční a nabitý mobilní telefon, powerbanka (nabíječka baterií) o dostatečné kapacitě pro dobíjení mobilního telefonu
  • funkční čelovka a náhradní baterie do ní (nemusí být pro výzvu 5 okruhů, ale je na vašem zvážení dle času doběhu)
  • odpovídající zásoba jídla a pití na celou dobu výkonu
  • nepromokavá bunda, náhradní oblečení (triko, ponožky, mikina), NRC alufolie (proti podchlazení)
  • základní lékárnička
  • průkaz totožnosti, kartička zdravotní pojišťovny, finanční hotovost pro případné zakoupení občerstvení na trase i nouzový návrat veřejnými dopravními prostředky
  • funkční a nabitý mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Záchranka, powerbanka (nabíječka baterií) o dostatečné kapacitě pro dobíjení mobilního telefonu.

 

Doporučené vybavení zařízení pro záznam GPS.

Staňte se členem klubu „napříč pohořími“

Pokud se rozhodnete následovat naše běžce objevitele a absolvujete naši výzvu, budeme rádi, když se s námi podělíte o své zážitky, zkušenosti nebo fotografie. Pokud nám poskytnete GPS záznam svého úspěšného pokusu, zařadíme vás do čestného klubu „napříč pohořími“.  Povinností v takovém případě je, absolvování všech částí dané výzvy (24/30 HODIN, V KUSE, NA 5 ETAP nebo 5 OKRUHů).

Kontaktní e-mail: napric@rockpoint.cz

Prosíme o dodržování všech platných pravidel pro pohyb a pobyt v přírodě a pravidel konkrétní výzvy.

4 běžci proběhli na 5 etap napříč Krušnými horami v rámci Rock Point výzvy

Jak jsme trasu objevovali

Naše čtveřice běžců a doprovodný tým vyrazili do Krušných hor na konci května 2021. Jednotlivé části trasy plánovali dle lokálních znalostí všichni z týmu, ať už běžci, nebo třeba i krušnohorský patriot, fotograf Rob. Když se jednotlivé segmenty spojily, vyšla z toho linie spojující Děčín s Kraslicemi s délkou 215 km a převýšením 4000 metrů.

Každý z běžců popsal své zážitky z jedné z etap. Přečtěte si, co vás na kterém úseku čeká...
 

 

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Jsou ideální podmínky? Vyrážíme na outdoor days. Máte v práci také něco podobného? My si to plně užíváme...
Běžecká speciálka v Praze na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi, společný výběh po parkových cestách Obory Hvězda i workshop, kde si vyzkoušíte techniku běhu...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey