Rock Point výzva "napříč Šumavou"

běžecká výzva pro všechny milovníky trailu

Šumava byla v roce 2020 první pohořím, které jsme se rozhodli běžecky prozkoumat. Když na konci května vyrazila čtveřice běžců Martin Mužík, Filip Tomeš, Linda Beniačová a Radek Civiš pod hlavičkou Rock Pointu „objevit“ trasu pro letní běžeckou a turistickou výzvu „napříč Šumavou“, netušili jsme, že v příštích letech budeme hledat další výzvy v jiných pohořích.

Byla před námi velká neznámá v podobě Šumavy, na kterou volba nepadla čistě náhodou. Byla a je srdeční záležitostí pro Honzu Krabce i Martina Mužíka, kteří celý projekt vymysleli a naplánovali. Běžci během 4 dnů proběhli Šumavu od Nýrské přehrady až na Lipno, ze západu na východ a vymezili trasu dlouhou přes 160 km s převýšením 4 780 výškových metrů.  V cíli v nové Peci bylo všem jasné, že musíme pokračovat. Po roce jsme navázali v Krušných horách a letos budeme pokračovat dále na sever, zatímco vy si již třetí rok můžete užívat krás Šumavy. Zasportujte si a poznejte Šumavu v rámci Rock Point výzvy „napříč Šumavou“.

vyberte si svou výzvu
 

Rock Point výzva  
"NAPŘÍČ ŠUMAVOU"
Rock Point výzva  
"NAPŘÍČ ŠUMAVOU"
Rock Point výzva  
"NAPŘÍČ ŠUMAVOU"
napric-sumavou 
"NAPŘÍČ ŠUMAVOU"
 

Co Vás čeká?

Nádherná trasa, která vám ukáže Šumavu z mnoha úhlů pohledu – hory, jezera, horské louky, opuštěné vesnice, nekonečná stoupání i prudké, krkolomné seběhy. Rozhodně to nebude zadarmo, ale o to větší bude radost a euforie v cíli.

Proběhnout přes 160 km napříč Šumavou není rozhodně pro každého, ale svou výzvu si může najít každý. Nezničitelný borec hledající extrémní výzvy i nadšený běžec/turista, který si užije připravenou trasu. Po zkušenostech z předchozích let jsme připravili několik variací Rock Point výzvy.

Kromě oblíbeného extrému 24/30 HODIN, klasiky s nocováním na nouzových nocležištích V KUSE i vyhledávané etapovky NA 4 ETAPY, máte možnost vyrazit na trasy 5 OKRUHŮ dostupných i pro každého nadšeného hobby běžce.

POVINNÁ VÝBAVA

Přeci jen, jedná se o trailový nezajištěný běh, je třeba dodržovat zásady bezpečného pohybu.

Co byste určitě měli s sebou mít:
 

  • funkční a nabitý mobilní telefon, powerbanka (nabíječka baterií) o dostatečné kapacitě pro dobíjení mobilního telefonu
  • funkční čelovka a náhradní baterie do ní (nemusí být pro výzvu 5 okruhů, ale je na vašem zvážení dle času doběhu)
  • odpovídající zásoba jídla a pití na celou dobu výkonu
  • nepromokavá bunda, náhradní oblečení (triko, ponožky, mikina), NRC alufolie (proti podchlazení)
  • základní lékárnička
  • průkaz totožnosti, kartička zdravotní pojišťovny, finanční hotovost pro případné zakoupení občerstvení na trase i nouzový návrat veřejnými dopravními prostředky
     
  • hodí se mít v mobilu aplikaci Záchranka
  • doporučujeme mít zařízení pro záznam GPS

 

KDY SE DO VÝZVY ZAPOJIT

Kdykoliv. Každé období má své kouzlo. Pozor na případné sezónní uzavírky například kvůli ochraně přírody, nebo omezeních na trasách, které absolvování výzvy znemožní.

napric-sumavou

Chcete se stát členem klubu „napříč pohořími?“

Pokud se rozhodnete následovat naše běžce objevitele a absolvujete naši výzvu, budeme rádi, když se s námi podělíte o své zážitky, zkušenosti nebo fotografie. Pokud nám poskytnete GPS záznam svého úspěšného pokusu, zařadíme vás do čestného klubu „napříč pohořími“.  Povinností v takovém případě je, absolvování všech částí dané výzvy (24/30 HODIN, V KUSE, NA 4 ETAPY nebo 5 OKRUHŮ).

Kontaktní e-mail napric@rockpoint.cz
 

Prosíme o dodržování všech platných pravidel pro pohyb a pobyt v přírodě, Národním parku i CHKO  Šumava a pravidel konkrétní výzvy.

Líbí se vám tento projekt? Proběhněte si s námi i Krušné hory

Proběhli jste některou z výzev Šumavy a hledáte další pěkné trasy? Podívejte se na další Rock Point výzvu "napříč Krušnými horami". Všichni běžci si podle svých možností a výkonu vyberou výzvu přímo sobě na tělo.

Více o výzvě "napříč Krušnými horami"

Další outdoorové čtení

Vše o skitouringu najdete na jednom místě. Objevte nové termíny kurzů, nechte si poradit s výběrem výbavy, přečtěte si o tipech na skitouringové túry...
Kdo se s námi postaví na start a proběhne se po kopcích západních Krkonoš? Z naplánovaných tras si vybere opravdu každý, a to i děti...
Chcete si skialpové krůčky vyzkoušet nebo se s námi projít přes hřebeny našich hor? Rezervujte si svůj termín...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey