Rock Point Mountain Experience očima účastníků

8 min čtení 10. 11. 2018

V rámci soutěže Rock Point Mountain Experience jsme umožnili soutěžícím zákazníkům nahlédnout pod pokličku v nejznámější firmě na výrobu podešví Vibram a proslulého dodavatele outdoorové obuvi Garmont. Obě italské značky sídlí nedaleko Julských Alp a tak se účastníci akce vypravili otestovat do hor Garmonty i oblečení Hannah. Jak se tam měli, vám přiblíží výherci Jenda Daňko a Slávka Trojovská.

Odkud znáte značky Vibram a Garmont?

Slávka Trojovská:
Poprvé jsem boty Garmont s podrážkou značky Vibram viděla u svého syna Lukáše, který se ve svém volném čase věnuje horolezectví. Trvale se pohybuje v horách a pro své cesty si vybral právě tyto značky, neboť se podle něj jedná o velmi kvalitní obuv, která v horách neklouže a perfektně sedí na noze. A navíc jsou vzhledově velmi pěkné.

Jenda Daňko: Vibram tak nějak “odjakživa”, jeho logo je přece na každé podrážce… Dobře, skoro každé. Nebudeme se bavit o Crocsech z tržiště… S Garmontem to bude horší. Určitě jsem zahlédl nějaké Garmonty na regálu v prodejně, ba i v Rock Pointu, zaslechl jméno Garmont v diskusích o výběru pohorek… Ale těžko říct, kde byl ten první kontakt se značkou.

Rock Point Mountain Experience 2018

Proč jste si koupili oblečení Hannah a boty Garmont, co bylo rozhodující pro Váš výběr?

Slávka Trojovská: Já měla před cestou do Rumunska a pak jsme ještě měli jet s manželem do Norska. Neměli jsme kvalitní boty, tak jsme přemýšleli, kde si je koupíme. Moje kamarádka Anička mi řekla: „Pokud si chcete koupit kvalitní boty, kupte si je jedině v Rock Pointu.“ To bylo rozhodující, kamarádky se musí poslouchat. Hned při cestě do Rumunska, za asistence Aničky, jsem si v prodejně Rock Pointu v Brně koupila boty pro sebe. V Rumunsku jsem je otestovala, a byla jsem spokojená. Anička měla zase pravdu…

Ještě zbývalo koupit boty manželovi, který se vždy zdráhá koupit si něco na sebe a dá to opravdu velké přemlouvání, aby se vydal do obchodu na nákup. Nejbližší prodejna Rock Pointu je od nás vzdálená 70 km a je v Liberci, tak jsme se jednoho krásného dne vydali na nákupy. Boty Garmont byly na první pohled jeho jasná volba, jen chvíli trvalo, než se trefil do velikosti, neboť číslování je poněkud odlišné od číslování bot, na které je zvyklý. Většinu bot, které si kupuje má ve velikosti 45, ale boty Garmont si musel koupit ve velikosti 47. S botami je velmi spokojený, v Norsku s nimi neměl jediný problém. No a díky jeho botám jsem já vyhrála úžasný zájezd do Julských Alp, neboť jsem při nákupu asi dobře odpověděla na testovací otázku.  

Jenda Daňko: Boty Garmont jsem koupil na doporučení prodavače.

Rock Point Mountain Experience 2018

Jaké aktivity provozujete v horách nejraději?

Slávka Trojovská: V horách chodíme pouze na pěší túry, většinou ujdeme denně 10 až 20 km. Byly doby, kdy jsme chodili na těžko, ale teď už raději jen na lehko, na jednodenní pochody. Naším velkým koníčkem je sjíždění řek, kdy máme také okolo sebe hory, ale to jen obdivujeme jejich nádheru ze sedačky kánoe a s pádlem v ruce.  

Jenda Daňko: Moderně řečeno trekking, hiking. Česky bych řekl prostě toulat se a chodit. Z výšek mám strach, takže u lezení jsem ze hry. U ferratky téměř ze hry.

Rock Point Mountain Experience 2018

Co jste očekávali od putování po Julských Alpách?

Slávka Trojovská: Očekávala jsem náročné putování po horách a trochu jsem se obávala toho, abych to zvládla.  

Jenda Daňko: Asi nedokážu odpovědět… Prostě chození po horách. Radost z pohybu, pocit že mě okolní příroda neskutečně přesahuje, večerní únavu a úlevu při návratu na refugio…

Rock Point Mountain Experience 2018

Na co jste se nejvíc těšili?

Slávka Trojovská: Těšila jsem se na to, že potkám nové lidi a že poznám další kousek Itálie, kde jsem ještě nikdy nebyla. Itálie je moje oblíbená země, kam ráda jezdím na dovolenou, má nádherné hory i mořské pláže a velké množství památek. V Itálii se dá objevovat stále něco nového a krásného.

Jenda Daňko: Na trek a spaní ve stanu. A taky trochu na maďarskou kuchyni, kterou zmiňují webové stránky chaty Rifugio Corsi.

Rock Point Mountain Experience 2018

Co vás nejvíce zaujalo při návštěvě v italském sídle Vibramu a Garmontu?

Slávka Trojovská: Bylo velmi milé, jak nás v obou firmách srdečně přivítali. Rozhodně bylo velmi zajímavé se seznámit s provozem firmy Vibram a zjistit, jak taková podrážka k obuvi vůbec vzniká. Překvapilo mě, že se jedná o tak rozsáhlý komplex, kde je příjemné pracovní prostředí. Bylo mi velkým potěšením seznámit se v sídle firmy Garmont s jejím prezidentem a s jeho nejbližšími spolupracovníky.

Jenda Daňko: Vibram - nejvíc mě zaujalo, jak moc podobný je jejich vývoj vývoji v oboru automotive. Vlastně jsem se cítil tak trošičku jako v práci (bývalý konstruktér v automotive). Za oddělením vývoje následuje prototypka, zkušebna... Ale zaujala taky kantýna, kde vařili fakt senzačně.
Garmont - showroom s možností prohlédnout si úplně všechny typy bot, které Garmont produkuje. A taky architektura a design interiéru Garmont centra.

Rock Point Mountain Experience 2018

Jak náročná byla trasa několikadenní túry?

Slávka Trojovská: Trasa pro mě byla asi trochu náročnější než pro ostatní členy naší výpravy, ale byla to výzva a ráda jsem ji přijala. Velkým bonusem bylo, že jsme mohli spát pod střechou v horské chatě, kde o nás bylo perfektně postaráno, a že nám těžší zavazadla přepravila lanovka.

Jenda Daňko: Z hlediska fyzičky minimální náročnost.
 

Rock Point Mountain Experience 2018

Co Vás překvapilo a co ohromilo?

Slávka Trojovská: Překvapil mě dokonalý program naší expedice a souhra všech členů týmu Rock Point, Hannah, Garmont a Vibram. Bylo mi v partě všech těch úžasných lidí hezky a jsem ráda, že jsem je poznala.

Jenda Daňko: Překvapilo mě, jak moc může horský vůdce pomoct strašpytlovi překonat strach z výšek, když svojí práci umí (Díky moc, Guido a Gianni!). Ohromil? Jasně, že výhled z Jof Fuart!

Rock Point Mountain Experience 2018

Nějaký zajímavý „outdoorový“ trik nebo tip, který Vás zaujal u některého z parťáků?

Slávka Trojovská: Zaujalo mě, když mi kluci vysvětlovali, jak postupovat při výběru bot podle druhu sportovních aktivit. Je vidět, že svojí práci opravdu rozumí a dělají ji s nadšením. Dále mě zaujal ohřev jídla (bez ohně), které jsme v horách testovali. S tím jsem se ještě nikdy nesetkala.

Jenda Daňko: Popravdě, tím že jsme byli ubytovaní na chatě a bylo postaráno i o jídlo, nezbylo mnoho prostoru „k vyniknutí” a okoukání nějakých parádiček. Nedovedu odpovědět.

Rock Point Mountain Experience 2018

Zkuste jednou větou zhodnotit vybavení od Garmontu a Hannahu, které jste v horách otestovali?

Slávka Trojovská: Jedná se o velmi kvalitní, funkční a slušivé výrobky, ve kterých jsem se cítila velmi dobře.

Jenda Daňko: Garmont - velmi pohodlné boty. Na Rock Point Mountain Experience jsem měl s sebou vysoké boty Toubkal, které takto hodnotím. Hannah vyrábí funkční a chytře řešené oblečení. Vycházím spíš ze zkušenosti z předchozího tripu do Finska, kde jsem již měl vybavení k dispozici.

Který z testovaných výrobků jste si nejvíce oblíbil, které byste určitě doporučili svým známým?

Slávka Trojovská: Z testovaných výrobků jsem si nejvíce oblíbila sofshellové kalhoty Meya, jsou vzdušné a lehké a dobře se mi v nich v horách chodilo. Jinak svým kamarádům můžu doporučit všechny testované výrobky od nepromokavé bundy až po funkční merino tričko. Všechny výrobky od české firmy Hanah jsou lehké, funkční a dobře se nosí. Jen postrádám v obchodě nabídku větších velikostí v dámské verzi. Myslím, že je mnoho žen, které aktivně sportují a mají větší velikost než 42 nebo 44.

Jenda Daňko: Velmi jsem si oblíbil kalhoty Claim, zejména na předchozím treku ve Finsku, kde vynikly především voděodolností. Po (opakovaném) celodenním pochodu mokrým borůvčím jsem měl jako jediný z výpravy suché nohy. Kdybych měl pokračovat v žebříčku, na druhé místo oblíbenosti zařadím boty Garmont Toubkal, které jsou opravdu velmi pohodlné a lehké, přitom je to pořád vysoká bota, která parádně fixuje nohu. 

Rock Point Mountain Experience 2018

Nejvtipnější moment výletu?

Slávka Trojovská: Konkrétně nevím, ale celý pobyt proběhl v duchu příjemné a veselé nálady.

Jenda Daňko: Ivanky prudký úprk zpět ze scény při natáčení závěrečného šotu „Tak ahoj za rok”.

Nezní to příliš pochopitelně? Tak dobrá. To když Ivana v Jeepu zapomněla na automatu zařazené “R” namísto “D”, zvesela zamávala do kamery a rozloučila se „Tak ahoj za rok”, prudce šlápla na plyn - a auto dle plánu urychleně opustilo záběr, ale zato zcela neplánovaným směrem...

Celý výlet byl plný smíchu, legrace a dobré nálady, takže těžko vypíchnout jednu událost, no ale tahle mi bezpečně utkvěla v paměti.

Rock Point Mountain Experience 2018

Otázky připravil: Michal Bulička
Odpovídali: Slávka Trojovská a Jenda Daňko, výherci soutěže

Další outdoorové čtení

Artileshell - přírodní izolace, která se vyrábí z vlny baskických ovcí...
Česká značka plete svetry i čepice. Jsou z merina, některé i s Gore membránou. Celý Kama příběh ...
Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey