Výherci si užili krásy podzimních hor

2 min čtení 09. 11. 2018

Po fantastickém prvním ročníku Rock Point Mouintain Experience, který vyvrcholil v Sextenských Dolomitech jsme tentokrát vyrazili ve stejném termínu na začátku října testovat produkty značek Hannah, Garmont a Vibram do italské části Julských Alp. Dva výherci z řad zákazníků, zástupci médií i pořadatelských značek si opět užili krásné podzimní hory bez davů turistů a pod dohledem kozorožců nebo kamzíků.

Základní tábor jsme po 3 noci měli ve výšce 1847 m na chatě Rifugio Corsi a odsud vyráželi na treky a feraty po okolních kopcích. Vystoupili jsme například na pátý nejvyšší vrchol Julských Alp Jôf Fuart (2666 m), ze kterého se nám otevřel neuvěřitelný 360 stupňový panoramatický výhled počínaje chorvatskou Istrií a Středozemním mořem na jihu, přes Dolomity na západě, na severu alpským hřebenem včetně Großvenedigeru (3674 m) a Großglockeru (3798 m, nejvyšší hora Rakouska), na východě Karavankami, údolím Drávy a celými Julskými Alpami s jejich nejvyšší horou Triglavem (2863 m).

Po feratě Anita Gointan (C/D) jsme se pohybovali mezi věžemi masivu Madri dei Camosci. Druhá ferata Sentiero del Centenario (B) nás zavedla na skalní věže masivu Cime Piccole di Riobianco. Výčet horských zážitků by byl ještě dlouhý. Součástí však byla i návštěva vývojového a výrobního centra známého výrobce podešví firmy Vibram a nebo sídla  legendární obuvnické značky Garmont.

Pokochejte se fotografiemi a shlédněte video, které z Rock Point Mouintain Experience 2018 připravil Petr Novák
 

Rock Point Garmont, Vibram, Hannah Mountain Experience 2018
Rock Point Garmont, Vibram, Hannah Mountain Experience 2018

 

Rock Point Garmont, Vibram, Hannah Mountain Experience 2018
Rock Point Garmont, Vibram, Hannah Mountain Experience 2018

Rock Point Vibram Garmont Hannah Mountain Experience 2018

Rock Point Garmont, Vibram, Hannah Mountain Experience 2018
Rock Point Garmont, Vibram, Hannah Mountain Experience 2018

Poděkování patří také pojišťovně Alpenverein.cz a značkám LifeFood a Adventure Menu. Na akci nás doprovázeli horští vůdci Guido Candolini a Gianni Dorigo z agentury InMont, kterým taktéž patří náš velký dík.

 


Rock Point Salewa Mountain Experience 2019 - vyhrajte dobrodružství v Alpách

Rock Point Salewa Mountain ExperieNce 2019

Soutěžte už nyní a pojeďte s námi v červnu testovat do Berchtesgádenských Alp a sledovat start legendárního závodu Red Bull X-Alps!
Zjistít více...

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme
Běžecká speciálka Na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi i výběh po parkových cestách Obory Hvězda. Vyzkoušejte značkovou obuv a dejte si námi pár kiláčků...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey