Skitouringové kurzy 2023

Máte rádi hory, lyže, pohyb a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Láká vás skitouring? Pojďte s námi ochutnat první porci a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat na lyžích s tuleními pásy. A nebo si s námi dejte skialpový přechod některého z českých pohoří. Skialpové lyže, boty i pásy vám půjčíme. Co vás na kurzech tedy čeká?

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

 

Vyzkoušíte si pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry a užijete si skvělý skialpový víkend.
 

TERMÍNY skitouringových kurzů

Termíny jednotlivých akcí se mohou změnit v závislosti na sněhových podmínkách, proto sledujte web nebo facebook.

 

Termín Kruz
16. - 18. 12. 2022 Základní kurz Krkonoše Hotel Javor
6. - 8. 1. 2023 Základní kurz Krkonoše penzion Kukačka
13. - 15. 1. 2023 Základní kurz Kralický Sněžník chata Erlina
20. - 22. 1. 2023 Základní kurz Krkonoše penzion Kukačka
27. - 29. 1. 2023 Skialpový přechod Krkonoš krátký
27. - 29. 1. 2023 Základní kurz Kralický Sněžník chata Erlina
3. - 5. 2. 2023 Základní kurz Krkonoše penzion Kukačka
10. - 12. 2. 2023 Základní kurz Krkonoše penzion Kukačka
10. - 12. 2. 2023 Skialpový přechod Kraličáku krátký
17. - 19. 2. 2023 Základní kurz Kralický Sněžník chata Erlina
17. - 19. 2. 2023 Základní kurz Krkonoše Hotel Javor
24. - 26. 2. 202 Skialpový přechod Krkonoš HAUTE ROUTE
24. - 26. 2. 2023 Základní kurz Kralický Sněžník chata Erlina
3. - 5. 3. 2023 Skialpový přechod Jeseníky krátký

 

 

základní kurzy

Kurz je určený pro všechny, kteří chtějí se skitouringem začít nebo si zatím netroufají na samostatné túry. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového nebo už jim jsou ohraničené sjezdovky jednoduše "malé či nudné." Vydejte se s námi do Krkonoš nebo na Kralický Sněžník.

Program základních kurzů

Pátek: večerní příjezd, ubytování, večeře a seznámení

Sobota: začátek v 9:00 hodin ve společenské místnosti. Po rozdání vybavení si vysvětlíme teorii, funkci výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy. Poté vyzkoušíme základní pohyby v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (není v ceně) na některé z horských chat. Během kurzu v Krkonoších nakoukneme do naší skialpové speciálky ve Špindlerově Mlýně. Kažodpádně si budeme užívat pohybu na lyžích, vyzkoušíme sjezd v neupraveném terénu a dle situace třeba okoštujeme i skialp při měsíčku. Návrat na ubytování a den zakončíme volným debatováním o skialpových, lavinových i jiných tématech, která vás budou zajímat.

Neděle: začátek v 9:00 hodin ve společenské místnosti a vyrazíme rovnou do terénu. Túra bude spojená se základní lavinovou teorií. Čeká vás praktická ukázka práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 15:00 hod. Na jídlo a odpočinek se zastavíme na některé horské chatě (jídlo není v ceně).

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

VYBRAT TERMÍN KURZU »

Skialpy

skialpové přechody KRÁTKÉ

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Vydejte se s námi na hřebeny českých pohoří. Užijte si krásu delší túry a zažijte nezapomenutelné. Se zkušenými horskými průvodci si projdete skialpové úseky a každou noc zakotvíte na jiné boudě:
 


Program skialpovÝCH přechodŮ Krkonoše

Pátek: sraz v 16:30 hodin na centrálním parkovišti u lanovky Janské Lázně  50.6307525N, 15.7708581E.  Rozdání vybavení a výstup na Černou Horu na Kábrtovu boudu. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večer (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování za noc bude upřesněna. Možnost večeře a snídaně na Kiosku u Staré lanovky.

Sobota: Po snídani túra přes Kolínskou Boudu na Bramberk, Severku, Jelení louky a přes Modrý důl do Obřího dolu. Zde se zastavíme na oběd. Následuje výstup Obřím dolem na Sněžku a sjezd na Děčínskou boudu, kde bude večeře a nocleh. Možnost HOT TUBE (koupacího sudu) V případě zájmu napsat do přihlášky, není v ceně.
Ubytování a jídlo není v ceně kurzu. Cena za ubytování s polopenzí je 900 Kč

Neděle: Po snídani sjezd přes Portášky do Velké Úpy. Výstup Javořákem na Kolínskou boudu - oběd a výstup na Černou horu. Apres ski v kiosku, sjezd do Janských Lázní. Ukončení cca 14:00 - 15:00 hodin. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Program skialpových přechodů Kraličák

Pátek: sraz v 15 hodin v Dolní Moravě na parkovišti pod hotelem Vista (GPS  50.1542014N, 16.8128317E). Rozdání vybavení a kratší túra přes hřebeny do Hynčic pod Sušinou. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večer (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): na chatě Erlina, cena ubytování za noc  s polopenzí bude upřesněna

Sobota: přes další hřeben do Stříbrnic a přes Hraniční horu do Polska. Výstup na Kralický Sněžník ze severní strany. Spát budeme na polské boudě Schronisko Na Sniežniku. Túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Ubytování, večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí).
Ubytování a jídlo (není v ceně kruzu):  cena ubytování je cca 500,- Kč za nocleh bez jídla. Lze platit i českou měnou.

Neděle: kratší túra a sjezd zpět do Dolní Moravy k autům cca 14:00 - 15:00 hod. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Program skialpových přechodů Jeseníky

Pátek: sraz ve 12:00 hodin v Jeseníku, odkud přejedeme romantickým vláčkem na Ramzovou. Odtud vyběhneme na skialpech na Chatu na Šeráku, kde přespíme.

Sobota: vyrazíme přes Keprník a Červenohorské sedlo na Praděd, odkud sjedeme na Švýcárnu, kde bude další nocleh.

Neděle: Ještě několikrát si sjedeme Praděd ve volném terénu a na závěr se vydáme do Karlovy studánky, odkud nás autobus odveze zpět do Jeseníku. Předpokládaný návrat je kolem 13:00 hodin.

 

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

VYBRAT TERMÍN KURZU »

Tyto programy nejsou vhodné pro začátečníky! Důležitá je alespoň průměrná fyzická kondice! Při přechodu Kralický Sněžník vzhledem k pobytu v Polsku je nutné pojištění na skialpinismus do zahraničí nebo Alepnverein

skialp

 

Skialpové přechody - haute route (krkonoše)

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte možnost poznat skialpinistické Krkonoše za víkend.

program SKIALPOVÝCH PŘECHODŮ - hAUTE ROUTE

Pátek: sraz v 10:00 hodin na parkovišti v Trutnově na Nivách (GPS 50.5649828N, 15.9131481E). Rozdání vybavení, sbalení věcí na tři dny a transport dodávkou do Rokytnice nad Jizerou. Celodenní výstup přes Ručičky, Krakonošovu snídani a Čtyři pány. Občerstvení na polské straně v boudě pod Labským Štítem a sjezd na Martinovu boudu, kde budeme ubytovaní. Po večeři povídaní o skitouringu a skialpinismu a řešení lavinové problematiky.
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu):  cena ubytování 960,- Kč se snídaní.

Sobota: celodenní túra přes Boudu na Bílém Labi, údolím Bílého Labe, přes Luční boudu, výstup na Sněžku. Sjezd na Děčínskou boudu a ubytování. Večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí). Možnost dokoupení HOT TUBE (koupacího sudu) - není v ceně. V případě zájmu napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem.
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování je 900,- Kč s polopenzí. 

Neděle: sjezd do Lvího dolu, Lvím dolem na Jelenku, oběd a sjezd na Pomezní boudy. Kolem 15:00 hodiny transport dodávkou do Trutnova k autům. Vrácení zapůjčenéhho vybavení, odjezd.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

VYBRAT TERMÍN KURZU »

Tento program není vhodný pro začátečníky! Důležitá je alespoň průměrná fyzická kondice!

skialp

Ubytování

U základních kurzů je pro vás zajištěno ubytování na dvě noci a není součástí ceny kurzu. V Krkonoších v penzionu Kukačka a na horském hotelu Javor. Na Kralickém Sněžníku je ubytování na chatě Erlina. Jedná se o jednoduché horské ubytování ve vícelůžkových pokojích. Ubytování je společné s ostatními účastníky kurzu. Ceny za ubytování s polopenzí a parkováním jsou pro vás, jako účastníky kurzu, zvýhodněné.

U skialpových přechodů je ubytování každou noc jinde, dle programu skialpového přechodu. Krátké přechody: Kábrtova bouda, Děčínská bouda (Krkonoše) a chata Erlina, bouda Schronisko (Kralický Sněžník). Dlouhé přechody: Martinova bouda, Děčínská bouda.

 

 • Cena ubytování chata Kukačka: 780,- Kč / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.6815978, 15.5843647)
 • Cena ubytování Hotel Javor: 980,- Kč / noc s polopenzí (3-4lůžkový pokoj), 1380,- Kč / noc s polopenzí (2lůžkový pokoj) (mapy GPS 50.7084769N, 15.8064097E)

 • Cena ubytování chata Erlina: 1 000,- Kč osoba / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.164579, 16.894943)
 • Cena ubytování Děčínská bouda: 900,- Kč / noc s polopenzí
 • Cena ubytování Kábrtova bouda 700,- Kč / noc bez polopenze
 • Cena ubytování Martinova bouda: 980,- Kč / noc se snídaní
 • Cena ubytování chata Schronisko: 500,- Kč / noc bez jídla (možnost platit v Kč)
   

 

Penzion Kukačka, Krkonoše
PENZION KUKAČKA
 
- v místě Přední Labská (z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna)
- parkoviště pro max. 6 vozidel (řetězy nutné!)
- podkrovní 3 a 4lůžkové ložnice
- umyvadlo na pokoji, WC a koupelna společná
- další možnost parkování poblíž - parkoviště
Horská chata Erlina, Kralický Sněžník
CHATA ERLINA
 
- na vrchním konci Hynčic pod Sušinou
- přímo pod lyžařským areálem Kraličák
- u chaty je velké vlastní parkoviště
- umyvadlo na pokoji, WC a koupelna společná
- vícelůžkové pokoje
Horský hotel Javor
HORSKÝ HOTEL JAVOR
 
- ve východní části Krkonoš v Malé Úpě
- všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou
- polopenze (rautová snídaně, večeře výběr ze 3 jídel
- parkování 150 m pod hotelem (platí se poplatek)                         


U základních kurzů je vhodné se dostavit v pátek cca do 17:30 hod, protože v rozmezí od 17:30 do 19:00 hod se vydává večeře, která je v ceně ubytování. Ubytování bude i s polopenzí. Začíná se páteční večeří a končí nedělní snídaní.

Při příjezdu ohlaste, že jedete na Rock Point skialpinistický kurz. Ubytování v penzionu není povinné, náročnější klienti si mohou zajistit ubytování sami a dostavit se ráno na místo srazu.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

VYBRAT TERMÍN KURZU »

skialp

 

Ceny kurzů

Cena základního kurzu

Cena kurzu je 3 690 Kč
Zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) nebo K2, služby horského průvodce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.
Nezahrnuje: doprava je vlastní, v ceně kurzu není ubytování (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

Cena kurzŮ SKIALPOVÝCH PŘECHODŮ krátkých

Cena kurzu je 4 700 Kč
Zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) nebo K2, služby horského průvodce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.
Nezahrnuje: doprava je vlastní, v ceně kurzu není ubytování (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

cena kurzŮ SKIALPOVÝCH PŘECHODŮ - HAUTE ROUTE

Cena kurzu je 5 100 Kč
Zahrnuje: kurzovné, transport dodávkou z parkoviště a zpět, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) nebo K2, služby horského průvodce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.
Nezahrnuje: doprava na místo srazu je vlastní, v ceně kurzu není ubytování (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

STORNO PODMÍNKY skitouringových kurzů

Pokud zrušíte svoji účast na akci 29 a více dní před začátkem, storno poplatek účtovat nebudeme. Další storno poplatky jsou stanoveny takto:
 

 • 10 - 28 dní před začátkem akce účtujeme storno poplatek 50 %,
 •  9 - 0 dní před začátkem akce je storno poplatek 100 %,
 • v obou případech platí, pokud za sebe seženete náhradu do 3 dnů před zahájením akce, storno poplatek se neúčtuje.


Dojde-li dle nařízení vlády ČR ke zrušení akcí z důvodů souvisejících s bojem proti Covid-19, bude vám zaplacená částka vrácena na váš účet.

skialp

Co s sebou

Vybavení - skialpové teleskopické hůlky s většími talířky (nejsou součástí zapůjčeného vybavení). Je možné si hole vypůjčit v některé z Rock Point půjčoven. Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností. 

Oblečení na skialpy - funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s nepromokavou membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. peří, Primaloft). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii...atd.). Spacáky nepotřebujete, na chalupách jsou lůžkoviny. Vezměte si lehké pantofle na přezutí a ručník, plavky (v případě zájmu o HOT TUBE v Krkonoších).

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

VYBRAT TERMÍN KURZU »

Potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější průběh kurzu? Napište nám e-mail na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

skialp

Sleva na nákup skialpové výbavy

Při zakoupení skialpinistického setu v prodejnách Rock Point: lyže, vázání, pásy a boty v hodnotě nad 20 000 Kč vám bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.

Specializované skialp prodejny:

 

 

skialp
 

 

Registrační formulář na skitouringové kurzy

Rezervujte si svůj termín skialpových kurzů. Dojde-li dle nařízení vlády ČR ke zrušení akcí z důvodů souvisejících s bojem proti Covid-19, bude vám zaplacená částka vrácena na váš účet.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

skialp
 

 

Darujte sportovní zážitek

Chcete účast na některém ze skialpových kurzů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail skialpacademy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát!

 

Dárková poukázka na Rock Point Trailrunning kemp

Rezervujte si své kurzy včas, jelikož skialpinismus bude letos ze všeho úplně nejvíc cool záležitost!

 

zeptejte se

V případě jakýchkoliv dotazů ke kurzům a pořádaným skialpovým akcím pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

AKTUALITY

Podrobnosti k jednotlivým akcím Rock Point Skialp Academy postupně uveřejňujeme na webu i Facebooku

váháte?

Pokud vás láká vyzkoušet něco nového, ale stále váháte, podívejte se na články z již proběhlých akcí

 

Těšíme se na společné skitouringové zážitky,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Vše o skitouringu najdete na jednom místě. Objevte nové termíny kurzů, nechte si poradit s výběrem výbavy, přečtěte si o tipech na skitouringové túry...
Kdo se s námi postaví na start a proběhne se po kopcích západních Krkonoš? Z naplánovaných tras si vybere opravdu každý, a to i děti...
Pojďme si společně protáhnout těla a užijme si běhání se stejně naladěnými lidmi...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey