Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Skitouringové kurzy 2021

Máte rádi hory, lyže, pohyb a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Láká vás skitouring? Pojďte s námi ochutnat první porci a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat na lyžích s tuleními pásy. Speciální skialpové lyže, boty i pásy od značky Dynafit vám samozřejmě půjčíme. Co vás na kurzech tedy čeká?

Vyzkoušíte si skialpový pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry a užijete si skvělý skialpový víkend.

Ceny za ubytování s polopenzí a parkováním pro Vás, jako účastníky kurzu, jsou zvýhodněné.
 

 


základní kurzy

Kurz je určený pro všechny, kteří chtějí se skialpem začít nebo si zatím netroufají na samostatné túry. Pro ty, kteří si chtějí vyzkoušet něco nového nebo už jim jsou ohraničené sjezdovky jednoduše "malé či nudné."

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

Program základních kurzů

pátek: večerní příjezd, ubytování, večeře a seznámení

sobota začátek v 9:00 hodin ve splečenské místnosti. Po rozdání vybavení si vysvětlíme teorii. Funkci výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy. Poté vyzkoušíme základní pohyby v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (není v ceně) na některé z horských chat. Budeme si užívat pohybu na lyžích, vyzkoušíme sjezd v neupraveném terénu a dle situace třeba okoštujeme i skialp při měsíčku. Návrat na ubytování a volné debatování o skialpových, lavinových i jiných tématech, která vás budou zajímat.

neděle: začátek v 9.00 hod ve společenské místnosti a vyrazíme rovnou do terénu. Túra bude spojená se základní lavinovou teorií. Čeká vás praktická ukázka práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 15. hod. Na jídlo a odpočinek se zastavíme na některé horské chatě (jídlo není v ceně).

Ubytování

Je pro vás zajištěno na dvě noci a není součástí ceny kurzu. V Krkonších v penzionu Kukačka a na Kralickém Sněžníku v chatě Erlina. Jedná se o jednoduché horské ubytování ve vícelůžkových pokojích. Ubytování je společné s ostatními účastníky kurzu.
 

  • Cena ubytování chata Kukačka: 600,- Kč / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.6815978, 15.5843647)
  • Cena ubytování chata Erlina: 750,- Kč / noc s polopenzí (mapy, GPS 50.164579, 16.894943)

 

penzion Kukačka Krkonoše
PENZION KUKAČKA
- v místě Přední Labská (z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna)
- parkoviště pro max. 6 vozidel (řetězy nutné!)
- podkrovní 3 a 4lůžkové ložnice
- umyvadlo na pokoji, WC a koupelna společná
- další možnost parkování poblíž - parkoviště
chata Erlina na Kralickém Sněžníku
CHATA ERLINA
- na vrchním konci Hynčic pod Sušinou
- přímo pod lyžařským areálem Kraličák
- u chaty je velké vlastní parkoviště
- umyvadlo na pokoji, WC a koupelna společná
- vícelůžkové pokoje

Je nutné dostavit se v pátek do 17:30 hod, protože v rozmezí od 17:30 do 19:00 hod se vydává večeře, která je v ceně ubytování. Ubytování bude i s polopenzí. Začíná se páteční večeří a končí nedělní snídaní. 

Při příjezdu ohlaste, že jedete na skialpinistický kurz Rock Point Skialp Academy.

Cena kurzu

Cena kurzu je 3 200,- Kč
Zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy), služby horského vůdce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.
Nezahrnuje: doprava je vlastní, v ceně kurzu není ubytování. (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).


(Ubytování v penzionu není povinné, náročnější klienti si mohou zajistit ubytování sami a dostavit se ráno na místo srazu).


Co s sebou


Vybavení - skialpové teleskopické hůlky s většími talířky (nejsou součástí zapůjčeného vybavení). Je možné si hole vypůjčit v některé z Rock Point půjčoven. Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností.

Oblečení na skialpy - ideálně vrstvy: funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s voděodolnou membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. z peří, Primaloftu). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii...atd.)

VYBRAT TERMÍN KURZU »

 

Potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější průběh kurzu? Napište nám e-mail na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

 

skialpové přechody

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte možnost poznat skialpinistické Krkonoše a Kralický Sněžník za víkend. Pod vedením zkušených horských průvodců si projdeme skialpové úseky a každou noc zakotvíme na jiné boudě. Vydejte se s námi na hřebeny českých pohoří.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

Program kruzu - skialpové přechody Krkonoše

Pátek: sraz v 17 hodin v Peci pod Sněžkou na parkovišti u Kapličky (GPS  50.6968117N, 15.7377025E). Rozdání vybavení a výstup na horskou chalupu Na konci světa. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večer (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování za noc je 450 Kč bez polopenze. Večeři si vezměte z domova s sebou do batohu, na snídani se ráno přesuneme na Jelení louky (cena cca 150 Kč).

Sobota: přes hřebeny přechod na Sněžku a sjezd na Děčínskou boudu. Sobotní túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Ubytování, večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí).  Možnost hot tubu (koupacího sudu) - není v ceně. V případě zájmu napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem. Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování je 600 Kč s polopenzí.

Neděle: túra Javořím dolem a přechod nad Pecí se zastávkou na oběd. Sjezd do Pece pod Sněžkou na parkoviště u Kapličky cca 14. - 15. hod. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Program kurzu - skialpové přechody Kraličák

Pátek: sraz v 15 hodin v Dolní Moravě na parkovišti pod hotelem Vista (GPS  50.1542014N, 16.8128317E). Rozdání vybavení a kratší túra přes hřebeny do Hynčic pod Sušinou. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večer (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): na chatě Erlina, cena ubytování za noc je 1.000,- Kč s polopenzí.

Sobota: přes další hřeben do Stříbrnic a přes Hraniční horu do Polska. Výstup na Kralický Sněžník ze severní strany. Spát budeme na polské boudě Schronisko Na Sniežniku. Túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Ubytování, večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí).
Ubytování a jídlo (není v ceně kruzu):  cena ubytování je cca 400,- Kč za nocleh bez jídla. Lze platit i českou měnou.

Neděle: kratší túra a sjezd zpět do Dolní Moravy k autům cca 14. - 15. hod. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.Tyto programy nejsou vhodné pro začátečníky! Důležitá alespoň průměrná fyzická kondice!
 


Cena kurzu

Cena kurzu je 4 000,- Kč
Zahrnuje: kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy), služby horského vůdce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.
Nezahrnuje: doprava je vlastní, v ceně kurzu není ubytování. (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

Co s sebou

Vybavení - skialpové teleskopické hůlky s většími talířky (nejsou součástí zapůjčeného vybavení). Je možné si hole vypůjčit v některé z Rock Point půjčoven. Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností. 

Oblečení na skialpy - ideálně vrstvy: funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. peří, Primaloft). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii...atd.). Spacáky nepotřebujete, na chalupách jsou lůžkoviny. Vezměte si lehké pantofle na přezutí a ručník, plavky (v případě zájmu o hot tube v Krkonoších).

VYBRAT TERMÍN KURZU »

 Potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější průběh kurzu? Napište nám e-mail na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

 

 

přechod krkonoš "haute route"

Chcete si vychutnat Krkonoše, spolykat hodně výškových metrů a prokřižovat je "od chaty k chatě?" Čeká vás skituringový víkend se stejně natěšenými lidmi, kteří už skialp párkrát vyzkoušeli a chtějí zažít zase něco nového.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

program kurzu

Pátek: sraz v 10 hodin na parkovišti v Trutnově na Nivách (GPS 50.5649828N, 15.9131481E). Rozdání vybavení, sbalení věcí na tři dny a transport dodávkou do Rokytnice nad Jizerou. Celodenní výstup přes Ručičky, Krakonošovu snídani a Čtyři pány. Občerstvení na Polské straně v boudě pod Labským Štítem a sjezd na Martinovu boudu, kde budeme ubytovaní. Po večeři povídaní o skitouringu a skialpinismu a řešení lavinové problematiky.
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu):  cena ubytování 580,- Kč se snídaní, příplatek za polopenzi je 130,- Kč. 

Sobota: celodenní túra přes Boudu na Bílém Labi, Údolím Bílého Labe, přes Luční boudu, výstup na Sněžku. Sjezd na Děčínskou boudu a ubytování. Večeře a rozlučkový večer (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí). Možnost dokoupení hot tubu (koupacího sudu) - není v ceně. V případě zájmu napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem.
Ubytování a jídlo (není v ceně kurzu): cena ubytování je 600,- Kč s polopenzí. 

Neděle: sjezd do Lvího dolu, Lvím dolem na Jelenku, oběd a sjezd na Pomezní boudy. Kolem 15. hodiny transport dodávkou do Trutnova k autům. Vrácení zapůjčenéhho vybavení, odjezd.Tyto programy nejsou vhodné pro začátečníky! Důležitá alespoň průměrná fyzická kondice!
 


cena kurzu

Cena kurzu je 4 600 Kč
Zahrnuje: kurzovné, transport dodávkou z parkoviště a zpět, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy), služby horského vůdce po celou dobu kurzu, zapůjčení lavinového vybavení pro praktické vyzkoušení.
Nezahrnuje: doprava na místo srazu je vlastní, v ceně kurzu není ubytování, (ubytování a jídlo si hradí každý samostatně).

Co s sebou

Vybavení - skialpové teleskopické hůlky s většími talířky (nejsou součástí zapůjčeného vybavení). Je možné si hole vypůjčit v některé z Rock Point půjčoven. Doporučujeme batoh s možností upnutí lyží, ale není nutností. 

Oblečení na skialpy - ideálně vrstvy: funkční spodní prádlo, bunda a kalhoty z materiálu typu softshell, oblečení s membránou (např. Gore-Tex, Climatic) a lehká zateplovací bunda (např. peří, Primaloft). Do batohu náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náhradní baterie, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii...atd.). Spacáky nepotřebujete, na chalupách jsou lůžkoviny. Vezměte si lehké pantofle na přezutí a ručník, plavky (v případě zájmu o hot tube v Krkonoších). 
 

VYBRAT TERMÍN KURZU »

 Potřebujete poradit nebo se chcete zeptat na detailnější průběh kurzu? Napište nám e-mail na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

STORNO PODMÍNKY skitouringových kurzů

Pokud zrušíte svoji účast na akci 29 a více dní před začátkem, storno poplatek účtovat nebudeme. Další storno poplatky jsou stanoveny takto:
 

  • 10 - 28 dní před začátkem akce účtujeme storno poplatek 50 %,
  •  9 - 0 dní před začátkem akce je storno poplatek 100 %,
  • v obou případech platí, pokud za sebe seženete náhradu do 3 dnů před zahájením akce, storno poplatek se neúčtuje.


Dojde-li, vzhledem k nařízení vlády, související s bojem proti epidemii koronaviru, ke zrušení akcí, bude Vám zaplacená částka, vrácena na Váš účet. 
 


Sleva na nákup skialpové výbavy

Při zakoupení skialpinistického setu v prodejnách Rock Point: lyže, vázání, pásy a boty v hodnotě nad 20 000 Kč vám bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.

Specializované skialp prodejny:

 
 

TERMÍNY skitouringových kurzů

Rezervujte si svůj termín skialpových kurzů. Vybírat můžete z lokalit našich českých hor: Krkonoše a Kralický Sněžník. Dojde-li, vzhledem k nařízení vlády, související s bojem proti epidemii koronaviru, ke zrušení akcí, bude Vám zaplacená částka, vrácena na Váš účet. 

Z důvodu covidových opatření jsou až do odvolání skitouringové kurzy pozastaveny. Neuskutečněné kurzy budou přesunuty na první volný termín, po uvolnění vládních restrikcí. Děkujeme za pochopení.

 

18. - 20. 12. 2020 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
1. - 3. 1. 2021 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
8. - 10. 1. 2021 Kralický Sněžník - chata Erlina Základní kurz
15. - 17. 1. 2021 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
15. -17. 1.  2021 Krkonoše - Severka, Děčínská Přechod Krkonoš
29. -31. 1. 2021 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
5. - 7. 2. 2021 Kralický Sněžník Přechod "Kraličáku"
12. - 14. 2. 2021 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
19. - 21. 2. 2021 Kralický Sněžník - chata Erlina Základní kurz
19. - 21. 2. 2021 Krkonoše - Severka, Děčínská Přechod Krkonoš
26. - 28. 2. 2021 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
5. - 7. 3.  2021 Kralický Sněžník  Přechod "Kraličáku"
12. - 14. 3. 2021 Krkonoše - chata Kukačka Základní kurz
12. - 14. 3. 2021 Krkonoše - HAUTE ROUTE Přechod Krkonoš
19 .- 21. 3. 2021 Kralický Sněžník - chata Erlina Základní kurz
26. - 28. 3. 2021 Krkonnoše - chata Kukačka Základní kurz

 

Termíny jednotlivých akcí se mohou změnit v závislosti na sněhových i covidových podmínkách, proto sledujte web nebo facebook.Registrační formulář na skitouringové kurzy

Z důvodu covidových opatření jsou až do odvolání skitouringové kurzy pozastaveny. Jakmile vládní opatření dovolí, jsme připraveni kurzy opět otevřít. Budete mít i vy zájem o kurzy po uvolnění vládních opatření? Pošlete nám dotazník.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Dotazník je samozřejmě nezávazný. Bohužel nikdo nevíme, zda k uvolnění ještě tuto sezónu vůbec dojde. Ani zda bude dostatek sněhu. Ale budeme tak vědět, že s námi rádi půjdete a budeme se těšit na naše první společné skialpové krůčky.
 


 

Darujte sportovní zážitek

Chcete účast na některém ze skialpových kurzů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail skialpacademy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát!

 

Dárková poukázka na Rock Point Trailrunning kemp

Rezervujte si své kurzy včas, jelikož skialpinismus bude letos ze všeho úplně nejvíc cool záležitost!

 

zeptejte se

V případě jakýchkoliv dotazů ke kurzům a pořádaným skialpovým akcím pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz

AKTUALITY

Podrobnosti k jednotlivým akcím Rock Point Skialp Academy postupně uveřejňujeme na webu i Facebooku

váháte?

Pokud vás láká vyzkoušet něco nového, ale stále váháte, podívejte se na články z již proběhlých akcí

 

Těšíme se na společné skitouringové zážitky,
Váš Rock Point

 

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...