Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Skitouringové kurzy 2019

skitouringové kurzy

Pojeďte s námi na skialpy. Vyzkoušíte něco nového, potkáte se se stejně naladěnými lidmi. Naučíte se základy skitouringu. V Krkonoších budeme prošlapávat novou lokalitu.
 

PŘIHLÁŠKA NA KURZ

Základní kurz

Máte rádi hory, lyže, pohyb a chtěli byste vyzkoušet něco nového? Láká vás skitouring? Pojďte s námi ochutnat první porci a vyzkoušejte si, jaké to je stoupat na lyžích s tuleními pásy. Speciální skialpové lyže, boty i pásy od značky Dynafit vám samozřejmě půjčíme. Co vás na kurzech tedy čeká?

Vyzkoušíte si skialpový pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry.

Krkonoše – Hotel Velveta, Špindlerův Mlýn

 • 15.  – 16. 12. 2018
 • 12. – 13. 1. 2019
 • 2. – 3. 2. 2019
 • 2. – 3. 3. 2019


Králický Sněžník, chata Erlina, Hynčice pod Sušinou

 • 5. – 6. 1. 2019
 • 26. – 27. 1. 2019
 • 9. – 10. 2. 2019

 

PŘIHLÁŠKA NA KURZ


Cena: 2 799 Kč
Cena zahrnuje kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) a služby horského průvodce po celou dobu kurzu. Doprava je vlastní, ubytování a jídlo si hradí každý samostatně.

Pro koho je kurz určený:
Kurz je určený pro všechny, kteří se skialpem začínají, ale zatím si netroufají na samostatné túry, chtěli by si vyzkoušet něco nového nebo už jim jsou ohraničené sjezdovky jednoduše "malé či nudné". 

Náplň kurzu:
Začínáme v sobotu ráno v místě ubytování a na tom samém místě v neděli také kurz zakončíme. Pro zájemce je možné se domluvit a zařídíme ubytování již z pátku na sobotu - není v ceně kurzu.

Sobota: Po rozdání vybavení si vysvětlíme teorii. Funkci výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy. Poté vyzkoušíme základní pohyby v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (není v ceně) na některé z horských chat. Budeme si užívat pohybu na lyžích, vyzkoušíme sjezd v neupraveném terénu a dle situace třeba okoštujeme i skialp při měsíčku. Návrat na ubytování a volné debatování nad sklenkou moku o skialpových, lavinových i jiných tématech, která vás budou zajímat.

Neděle: Start v ranních hodinách, vyrazíme rovnou do terénu. Túra bude spojená se základním seznámením se s lavinovými vyhledávači a praktickým vyzkoušením principu vyhledávání. Budeme kopat sněhový profil i kluzný blok a ukazovat si zásady bezpečného pohybu po horách. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu.

Co s sebou: S sebou si vezměte hole (nemusí být skialpové, stačí trekové, ale s většími talířky). Hole je možné také zapůjčit v půjčovnách Rock Point. Do batůžku láhev na pití, svačinu, čelovku, nějaké to triko na převlečení, vhodné jsou náhradní rukavice. Na oběd se budeme cestou stavět v některé z horských boud. Oblečení je vhodné jako na běžky, do batohu zateplovací vrstvu.

Sleva na nákup skialpové výbavy: Při zakoupení skialpinistického setu v prodejnách Rock Point: lyže, vázání, pásy a boty v hodnotě nad 20 000,- Kč vám bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.


Základní kurz SPECIÁL

S rozšířenou lavinovou problematikou

Seznámíte se se základy strategie bezpečného pohybu v lavinovém terénu, naučíte se testovat stabilitu sněhové vrstvy, co dělat při lavinové nehodě, jak efektivně pracovat s lavinovým vyhledávačem, lopatou a sondou a jak postupovat při vyhrabávání zasypaného nebo několika zasypaných.

Krkonoše - Hotel Velveta, Špindlerův Mlýn

 • 15. – 17. 2. 2019
 • 15. – 17. 3. 2019
 • 29. – 31. 3. 2019


PŘIHLÁŠKA NA KURZ

Cena: 3 499 Kč
Cena zahrnuje kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy), lavinové výbavy (pípák, sonda) a služby horského průvodce po celou dobu kurzu. Doprava je vlastní, ubytování a jídlo si hradí každý samostatně.

Pro koho je kurz určený
Kurz "Speciál" je pro všechny, kteří se skialpem úplně začínají, ale i pro účastníky základního kurzu, kteří se chtějí podívat do jiné lokality Krkonoš. Chtějí se dozvědět nenásilnou formou něco víc o lavinové problematice a o bezpečném pohybu v horách na skialpech.

Náplň kurzu
Kurz začíná v pátek navečer srazem účastníků v horském středisku. Po rozdání vybavení a rychlém  proškolení následuje krátká túra na horskou chalupu. Po ubytování proběhne blok lavinové teorie za účasti člena horské služby formou přednášky a následného povídání u čaje, svařáku, grogu nebo piva.

Sobotní a nedělní program bude obdobný jako u základního kurzu jen s rozdílem, že sobotní túra oproti základnímu kurzu bude nepatrně delší a o něco výživnější.

V průběhu obou dnů budeme během túry zkoušet vyhledávání s lavinovými přístroji, kopat sněhový profil i kluzný blok a ukazovat si zásady bezpečného pohybu po horách.

Zkrátka, Základního kurzu Speciál se nemusí bát ani úplní začátečníci. Přidat se mohou všichni, kteří již na "záklaďáku" byli, chtějí si něco zopakovat nebo se jen podívat do jiných míst našich krásných hor.

Sleva na nákup skialpové výbavy: Při zakoupení skialpinistického setu v prodejnách Rock Point: lyže, vázání, pásy a boty v hodnotě nad 20 000,- Kč vám bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.

Kurz pro pokročilé

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte, možnost poznat skialpinistické Krkonoše za víkend. Pod vedením zkušených horských průvodců si projdeme Krkonoše a každou noc zakotvíme na jiné boudě. Vydejte se s námi na hřebeny nejvyššího českého pohoří.

Krkonoše - Haute Route

 • 22. – 24. 2. 2019
 • 22. – 24. 3. 2019
   

PŘIHLÁŠKA NA KURZ

Cena: 3 499 Kč
Cena zahrnuje kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) a služby horského průvodce po celou dobu kurzu. Doprava je vlastní, ubytování a jídlo si hradí každý samostatně. 

Pro koho je kurz určený: Pro účastníky základního kurzu, kteří si již pohyb na skialpu vyzkoušeli a chtějí se vydat na celodenní náročnější túry, přesto zůstat v českých horách. Letos na vás čeká objevování nové lokality kolem Špindlerova Mlýna.

Náplň kurzu: Své věci potřebné po dobu kurzu si každý nese v batohu na zádech. Karimatka ani spacák není třeba! Ubytování je zajištěno na chatách po trase túry, kde je možné si zakoupit jídlo a pití. Každou noc budeme na jiné boudě.

Pátek: Sraz ve večerních hodinách, rychlé seznámení, rozdělení výbavy a výšlap na boudu, ubytování. Večerní debata o sobotním plánu, skialpu a dalších tématech.

Sobota: Pokračování túrou po hřebenech, technika sjezdu neupraveným terénem, ukázka používání lavinové výbavy. Ubytování v boudě na hřebenech (volba boudy na ubytování bude ještě upřesněna). Večerní posezení nad sklenkou moku, rozebírání proběhlého dne a debata o skialpu a dalších tématech.

Neděle: Ranní odchod na poslední túru spojenou s lavinovým blokem a praktickou ukázkou vyhledávání zasypaného. Návrat do Špindlerova Mlýna v odpoledních hodinách, ukončení kurzu, vrácení zapůjčeného vybavení.

Sleva na nákup skialpové výbavy: Při zakoupení skialpinistického setu v prodejnách Rock Point: lyže, vázání, pásy a boty v hodnotě nad 20 000,- Kč vám bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.

 


Zeptejte se

Chtěli byste se zeptat na podrobnosti ke kurzům, ubytování či náplni kurzu? Vše vám rádi zodpovíme. Napište nám na adresu:  skialpacademy@rockpoint.cz.
 


 

Těšíme se na setkání s vámi na některém z připravených kurzů,
Rock Point

Další outdoorové čtení

Máme pro vás nachystané skialpové i lavinové kurzy, termíny hobby závodů, testovacích dnů a další služby. Přečtěte si a vyberte...
Přijďte si vyzkoušet skialpovou výbavu přímo na svah. Pokud se vám skialp zalíbí, neváhejte si svůj výkon otestovat na hobby závodech.
Na skialp vás kompletně vybavíme. Výbavu je možné i zapůjčit. Navštivte naše specializované skialp prodejny.