Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Skitouringové kurzy 2020

Pojeďte s námi na skialpy. Vyzkoušíte něco nového, potkáte se se stejně naladěnými lidmi. Naučíte se základy skitouringu. Pro letošní sezónu jsme pro vás připravili několik novinek. Nové lokality, nové ubytování, nové zážitky.

nové lokality skitouringových kurzů

Máme pro vás připraveno nové ubytování v Krkonoších na horské chalupě Kukačka v lokalitě Špindlerova Mlýna, která doplní již tradiční Králický Sněžník. Rovněž jsme vyslyšeli volání zájemců o naše kurzy po lepší dostupnosti ze vzdálenějších regionů a zařadili jsme do programu i novou lokalitu, kterou se stala Šumava. Pro velký zájem jsme rozšířili nabídku termínů na našem kurzu pro pokročilejší „přechod Krkonoš neboli Krkonošská Haute Route“.

 


základní kurzy

Kurz je určený pro všechny, kteří se skialpem začínají, ale zatím si netroufají na samostatné túry, chtěli by si vyzkoušet něco nového nebo už jim jsou ohraničené sjezdovky jednoduše "malé či nudné". Speciální skialpové lyže, boty i pásy od značky Dynafit vám samozřejmě půjčíme. Co vás na kurzech tedy čeká?

Vyzkoušíte si skialpový pohyb na pásech, naučíte se stoupací otočku, okusíte jízdu v neupraveném sněhu, dozvíte se základní informace o vybavení a jak s ním zacházet, seznámíte se s lavinovou výbavou, naučíte se základní pravidla bezpečné túry.

Cena:

Cena 2 990 Kč zahrnuje kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) a služby horského vůdce po celou dobu kurzu. Doprava je vlastní, ubytování a jídlo si hradí každý samostatně. Ceny ubytování:
 

 

program základních kurzů:

Pátek: Začínáme kolem 18:00 hod večeří a seznamovacím večírkem, na túru vyrážíme v sobotu ráno v místě ubytování (na tom samém místě v neděli také kurz zakončíme).

Sobota: Po rozdání vybavení (v 9:00) si vysvětlíme teorii. Funkci výbavy, základní pojmy, princip pohybu na lyžích s tuleními pásy. Poté vyzkoušíme základní pohyby v praxi a vydáme se na celodenní nenáročnou túru spojenou s obědem (není v ceně) na některé z horských chat. Budeme si užívat pohybu na lyžích, vyzkoušíme sjezd v neupraveném terénu a dle situace třeba okoštujeme i skialp při měsíčku. Návrat na ubytování a volné debatování nad sklenkou moku o skialpových, lavinových i jiných tématech, která vás budou zajímat.

Neděle: Start v ranních hodinách (9:00), vyrazíme rovnou do terénu. Túra bude spojená se základním seznámením se s lavinovými vyhledávači a praktickým vyzkoušením principu vyhledávání. Budeme kopat sněhový profil i kluzný blok a ukazovat si zásady bezpečného pohybu po horách. Návrat do místa ubytování v odpoledních hodinách, vrácení vypůjčeného vybavení, ukončení kurzu kolem 16. hod.

Co s sebou za výbavu

S sebou si vezměte hole (nemusí být skialpové, stačí trekové, ale s většími talířky). Hole je možné také zapůjčit v půjčovnách Rock Point. Do batůžku láhev na pití, svačinu, čelovku, nějaké to triko na převlečení, vhodné jsou náhradní rukavice. Na oběd se budeme cestou stavět v některé z horských boud.

Oblečení je vhodné jako na běžky, do kopce se zapotíte. Do batohu zateplovací vrstvu, náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii, helmu...atd.).

(novinka) základní kurz Šumava 8. - 9. 2. 2020

Pátek - sraz do 18:00 hod . v místě ubytování, tj. v penzionu Pohoda u Lva v Nové Peci (48.7969819N, 13.9607506E), na začátku vodní nádrže Lipno. Při příjezdu se ohlaste, že jedete na skialpinistický kurz Rock Point Skialp Academy.

Po 18.00 hod se vydává večeře. Pokud nebudete stíhat, prosím kontaktujte majitelku penzionu paní Cihlářovou na tel:  733 773 378.

Pohybovat se budeme na Česko-Rakousko-Německém hřebenu.

Cena ubytování včetně polopenze je 880,-Kč/noc. Ubytováni budete ve čtyřlůžkových apartmánech. Začíná se páteční večeří a končí nedělní snídaní. Ubytování a jídlo si hradí účastníci kurzu samostatně.

 

Kurzy pro pokročilé

Už jste si skitouring vyzkoušeli? Chtěli byste si ho užít plnými doušky a vydat se na delší túry a zažít nezapomenutelné? S námi máte, možnost poznat skialpinistické Krkonoše za víkend. Pod vedením zkušených horských průvodců si projdeme Krkonoše a každou noc zakotvíme na jiné boudě. Vydejte se s námi na hřebeny nejvyššího českého pohoří.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

Cena:

Cena 3 790 Kč / 4 190 Kč zahrnuje kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) a služby horského průvodce po celou dobu kurzu. Doprava je vlastní, ubytování a jídlo si hradí každý samostatně. 

Přechod Východních Krkonoš 7.- 9. 2. 2020

Pátek - sraz v 17 hodin ve Velké Úpě na centrálním parkovišti (GPS 50.6893578N, 15.7676192E). Po rozdání vybavení a sbalení věcí následuje výstup Šramlem na Děčínskou boudu (cca 2 hodiny). Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večírek (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.). V případě zájmu možnost hot tubu (koupacího sudu). Nutno zájem napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem.
Sobota - výstup na Sněžku a přes hřebeny na Konec Světa (ubytování v krásné horské chalupě). Sobotní trasa bude naplánována podle počasí a výkonnosti účastníků. V sobotu se během túry budeme věnovat praktickým ukázkám s lavinovými vyhledávači. Sobotní túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Večeře a rozlučkový večírek (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí).
Neděle - přechod nad Pecí a Javořím dolem se zastávkou na oběd. Mezi 14-15 hodinou návrat na parkoviště do Velké Úpy. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Přechod Východních Krkonoš 27. - 29. 3. 2020

Pátek - sraz v 17 hodin v Peci pod Sněžkou na parkovišti u Kapličky (GPS  50.6968117N, 15.7377025E). Rozdání vybavení a výstup na horskou chalupu Větrník. Nutno mít s sebou čelovku! Ubytování, večeře a seznamovací večírek (povídání o skitouringu a skialpinismu, o vybavení na skialp, lavinové problematice, o typech túr v horách atd.).
Sobota - přes hřebeny přechod na Sněžku a sjezd na Děčínskou boudu. Sobotní túra bude celodenní a je potřeba alespoň průměrná fyzická zdatnost. Ubytování, večeře a rozlučkový večírek (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí). V případě zájmu možnost hot tubu (koupacího sudu). Nutno zájem napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem.
Neděle - túra Javořím dolem a přechod nad Pecí se zastávkou na oběd. Sjezd do Pece pod Sněžkou na parkoviště u Kapličky kolem cca 14. - 15. hod. Vrácení vypůjčeného vybavení, odjezd.

Přechod Krkonoš Haute Route 13.- 15. 3. 2020

Pátek - sraz v 10 hodin na parkovišti v Trutnově na Nivách (GPS 50.5649828N, 15.9131481E). Rozdání vybavení, sbalení věcí na tři dny a transport dodávkou do Rokytnice nad Jizerou. Celodenní výstup přes Ručičky, Krakonošovu snídani a Čtyři pány. Občerstvení na Polské straně v boudě pod Labským Štítem a sjezd na Brádlerovy boudy, kde budeme ubytovaní. Po večeři povídaní o skitouringu a skialpinismu a řešení lavinové problematiky.
Sobota - celodenní túra přes Boudu na Bílém Labi, Údolím Bílého Labe, přes Luční boudu, výstup na Sněžku. Sjezd na Děčínskou boudu a ubytování. Večeře a rozlučkový večírek (povídání o skitouringu a skialpinismu a dle zájmu tipy na túry v ČR i zahraničí). V případě zájmu možnost hot tubu (koupacího sudu). Nutno zájem napsat do přihlášky nebo mailem, musíme rezervovat předem.
Neděle - sjezd do Lvího dolu, Lvím dolem na Jelenku, oběd a sjezd na Pomezní boudy. Kolem 15. hodiny transport dodávkou do Trutnova k autům.

Program není vhodný pro začátečníky! Důležitá alespoň průměrná fyzická kondice!

Co s sebou za výbavu

S sebou si vezměte hole (nemusí být skialpové, stačí trekové, ale s většími talířky). Hole je možné také zapůjčit v půjčovnách Rock Point. Do batůžku láhev na pití, svačinu, čelovku, nějaké to triko na převlečení, vhodné jsou náhradní rukavice. Na oběd se budeme cestou stavět v některé z horských boud.

Oblečení je vhodné jako na běžky, do kopce se zapotíte. Do batohu zateplovací vrstvu, náhradní rukavice, svačinu, termosku, čelovku, náplasti na puchýře a další věci co vozíte do hor (lékárničku, alu folii, helmu...atd.).

Kurzy s lavinovou tématikou

Jedná se o základní skitouringový kurz, který je více zaměřen na lavinovou teorii i praxi a začíná již v pátek večer. Seznámíte se se základy strategie bezpečného pohybu v lavinovém terénu, naučíte se testovat stabilitu sněhové vrstvy, co dělat při lavinové nehodě, jak efektivně pracovat s lavinovým vyhledávačem, lopatou a sondou a jak postupovat při vyhrabávání zasypaného nebo několika zasypaných.

PŘIHLÁŠKA NA KURZ »

Cena

Cena: 3 790 Kč zahrnuje kurzovné, zapůjčení kompletní skialpové výbavy Dynafit (boty, lyže, pásy) a služby horského průvodce po celou dobu kurzu. Doprava je vlastní, ubytování a jídlo si hradí každý samostatně. 

Ubytování s polopenzí je za 730,- Kč na noc  (hradí si každý na místě v hotovosti).

Náplň kurzů

Pátek - Sraz v 17:00 v Peci pod Sněžkou na parkovišti U kapličky  50.6982008N, 15.7365753E. Pozor, parkoviště se platí a není v ceně kurzu. Po rozdělení vybavení a krátké instruktáži následuje výstup na lyžích na chalupu do Modrého dolu (cca 1,5 h). Ubytováni budeme na krásné horské boudě ve vícelůžkových pokojích se sprchou a sociálkami na chodbě. Po ubytování a večeři proběhne školení a povídání o skialpinistickém a lavinovém vybavení. Školení povede horský průvodce a člen horské služby.

Sobota - cca v 9:00 vyrazíme na horskou túru. Prvni den bude věnován technice výstupu i sjezdu, budeme se učit skialpovou otočku (zig - zag) a budeme se věnovat pravidlům bezpečného pohybu v horách na skialpech. Po cestě se zastavíme na oběd na některé horské boudě. Večer proběhne větší přednáška - lavinová prevence a záchrana.

Neděle - cca v 9:00 vyrazíme opět na horskou túru a budeme se věnovat lavinám a bezpečnosti. Čeká nás kopání sněhového profilu, kluzného bloku, budeme zkoušet sondovat a zasypeme dobrovolníka, aby nám sdělil pocity při zasypání lavinou. Také si vyzkoušíme práci s lavinovými vyhledávači a lavinovým batohem. Po návratu na chalupu a sbalení nás bude čekat hromadný sjezd na lyžích do Pece, kde opět vybereme zapůjčené vybavení. Předpokládaný konec je cca v 16.00 hodin.

 

Co s sebou za výbavu

Hůlky buď teleskopické nebo běžkařské (pozor na malé kroužky na hůlkách - jsou nepraktické). Na sebe spíše víc slabších vrstev, jako na běžky, do kopce se zapotíte. Do batohu svačinu, termosku, oblečení na zateplení, čelovku, náplasti na puchýře a další věci, které nosíte do hor (lékárničku, alu fólii...) a přezůvky na chalupu.

 


 

Sleva na nákup skialpové výbavy

Při zakoupení skialpinistického setu v prodejnách Rock Point: lyže, vázání, pásy a boty v hodnotě nad 20 000 Kč vám bude cena kurzu odečtena od ceny zboží.
 


Termíny skitouringových kurzů

Dle nařízení vlády ze dne 15. 3. 2020 o omezení pohybu v ČR jsou veškeré kurzy zrušeny.
Děkujeme za pochopení.

     
21. - 22.12. 2019 základní kurz Kralický Sněžník Hotel Erlina 2990,- Kč
4. - 5.1. 2020 základní kurz Krkonoše penzion Kukačka 2990,- Kč
11. - 12.1. 2020 základní kurz Kralický Sněžník Hotel Erlina 2990,- Kč
25 .- 26.1. 2020 základní kurz Krkonoše penzion Kukačka 2990,- Kč
25 .- 26.1. 2020 kurz s rozšířenou lavinovou tématikou
Krkonoše Modrý důl
3790,- Kč
1. - 2. 2. 2020  základní kurz Kralický Sněžník Hotel Erlina 2990,- Kč
8. - 9. 2. 2020   základní kurz Šumava 2990,- Kč
7. - 9. 2. 2020   kurz pro pokročilé - přechod Krkonoš 3790,- Kč
15. - 16. 2. 2020  Základní kurz Krkonoše, penzion Kukačka 2990,- Kč
22. - 23. 2. 2020 základní kurz Kralický Sněžník 2990,- Kč
29. 2. - 1.3. 2020 základní kurz Krkonoše penzion Kukačka 2990,- Kč
7. - 8. 3. 2020 Základní kurz Krkonoše, Modrý důl 2990,- Kč
14. - 15. 3. 2020  OBSAZENO - základní kurz Krkonoše, Kukačka 2990,- Kč
13. - 15. 3.  2020 OBSAZENO - přechod Krkonoš Haute Route
(začátek pátek ráno)
4190,- Kč
21. - 22. 3. 2020 ZRUŠENO základní kurz Kralický Sněžník Hotel Erlina 2990,- Kč
27. - 29. 3. 2020  ZRUŠENO kurz pro pokročilé - přechod východních Krkonoš
(začátek v pátek odpoledne z Pece pod Sněžkou)
3790,- Kč


Registrační formulář na skialpové kurzy

Rezervujte si své kurzy včas, ať máte jistotu termínu. Pokud byste potřebovali o kurzu ještě upřesňující informace, neváhejte se na nás obrátit s dotazem na adresu skialpacademy@rockpoint.cz.

 

 

Darujte sportovní zážitek

Chcete účast na některém ze skialpových kurzů darovat? Je to jednoduché. Dotyčného přihlaste, kemp zaplaťte a napište si o dárkovou poukázku na e-mail skialpacademy@rockpoint.cz. Po dohodě vám ji pošleme poštou na adresu, kterou si budete přát!

 

Dárková poukázka na Rock Point Trailrunning kemp

Rezervujte si své kurzy včas, jelikož skialpinismus bude i letos ze všeho úplně nejvíc cool záležitost!


 

zeptejte se

V případě jakýchkoliv dotazů ke kurzům a pořádaným skialpovým akcím pište na adresu: skialpacademy@rockpoint.cz.

AKTUALITY

Podrobnosti k jednotlivým akcím Rock Point Skialp Academy budeme postupně uveřejňovat na webu i fb.

váháte?

Pokud vás láká vyzkoušet něco nového, ale stále váháte, podívejte se na články z již proběhlých akcí.

 

Těšíme se na společné skitouringové zážitky,
Váš Rock Point

 

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...