Vyrazili jsme na Kaprun pro novinky z kuchyně značek Dynafit a Salewa

3 min čtení 17. 12. 2019

Na konci listopadu se 2 skupiny našich zaměstnanců vystřídaly na vzdělávacích a testovacích akcích značek Dynafit a Salewa v rakouském lyžařském středisku na ledovci Kaprun. Jednalo se o dvou a třídenní turnus, během kterého se střídaly teoretické přednášky, ukázky práce s jednotlivým vybavením, i praktickým testováním produktů v terénu.

První početnější skupina se skládala převážně ze skitouringových specialistů našich prodejen a program byl zaměřený na značku Dynafit. Detailně se věnovali zejména lyžím, vázání, stoupacím pásům a botám. Různých vylepšení je spousta, ale nade všemi ční nová skialpinistická bota TLT8 v pánském i dámském provedení!

Rock Point při testování skialpového vybavení Dynafit a Alpine vybavení Salewa na Kaprunu

Neskončilo jen u produktů. Speciálně u skitouringu a skialpinismu musí být nedílnou součástí péče o zákazníka i prvotřídní servis. Proto nechybělo důkladné proškolení na montáž vázání a jeho správné nastavení. Svoji časovou dotaci dostaly i stoupací pásy Pomoca, které jsou s lyžemi Dynafit bezprostředně spojené. Proběhly ukázky řezání pásů a výměny lepidla. Každý z přítomných si mohl vše vyzkoušet.
 

Rock Point se školil na Kaprunu v údržbě a servisu skialpového vybavení
Rock Point se školil na Kaprunu v údržbě a servisu skialpového vybavení

Za intenzivní práci uvnitř, bylo pro všechny odměnou, vyzkoušet si veškeré skitouringové vybavení na sněhu. Počasí přálo, tak nic nebránilo ani výstupům na okolní vrcholky včetně nejvyššího Kitzsteinhornu 3203 m.

Rock Point testuje na Kaprunu skialpové vybavení Dynafit

Pro druhou skupinu byl připravený program v rámci Salewa Winter Alpine Campusu a byl zaměřený více alpinisticky. Intenzivně se nám věnoval horský vůdce UIAMG Branislav Adamec.

V prvním teoretickém okénku jsme se podrobně věnovali přípravě na zimní vysokohorskou túru, obsahu batohu a důležitosti jednotlivých částí vybavení. Váhu problematice dodala videa lavinových nehod.

Rock Point na Salewa campusu v Kaprunu

Druhé teoretické okénko už mělo přesah do praxe. Zkoušeli jsme si práci s lavinovým vyhledávačem, lavinovou sondou i lopatou, dozvěděli jsme se, jak postupovat, pokud se k lavinové příhodě nachomýtneme.

Další ukázky se týkaly zajištění a vyproštění v případě pádu do trhliny. Nutno podotknout, že se jednalo skutečně o ochutnávky a ukázky daných problematik. Pro samostatné zvládnutí v praxi bychom potřebovali podstatně více času na specializovaných kurzech.

Rock Point testuje na Kaprunu

Nejvíce jsme se všichni těšili na skialpové túry a testování v terénu. Pohybovali jsme se po oficiálních a bezpečných skialpinistických trasách střediska Kitzsteinhorn. Silným zážitkem pro většinu účastníků Salewa Winter Alpine Campusu byl výstup v mačkách a s cepínem na nejvyšší vrchol celého salzburgského regionu Kitzsteinhorn (3203 m).

Samozřejmě jsme kromě oblečení a hardwearu Salewa museli vyzkoušet i skialpové vybavení Dynafit včetně „highlightů“ na zimní sezónu 2020. Musím přiznat, že na zbrusu novou sérii lyží Dynafit Black Lite se budu moc těšit!

Rock Point testuje na Kaprunu

Na závěr bych si dovolil poděkovat celému týmu Salewa Czech and Slovakia, jmenovitě Branislavu Adamcovi, Matúši Vnenčákovi, Tomáši Bystřickému, Kláře Nové a Šárce Chlupové za perfektní přípravu obou akcí a servis během nich. Získané vědomosti budou v nastávající sezóně velkým přínosem v naší práci!

Text: Jan Krabec, Rock Point
Foto: Jan Krabec, Klára Nová, Gabo Adamec

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Skialpové hobby závody v u nás méně obvyklé dispciplíně - sprint startují již 25. 2. 2023, nepromeškejte...
Počasí si s námi hrálo do poslední chvíle. Nakonec nám pán hor Krakonoš přinesl dost sněhu na to, abychom odstartovali na vrchol Lysé hory. Jak to letos bylo...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey