Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Soustředění reprezentace v lezení na obtížnost - Praha SmichOff

Letošní již třetí velké soustředění pro českou lezeckou reprezentaci se uskutečnilo 30. 4. - 1. 5. v tréninkovém centru reprezentace LC SmichOFF. Soustředění proběhlo těsně po Evropském poháru mládeže v boulderingu, které se konalo na stěně v rakouském Grazu. Pro Českou republiku šlo prozatím o nejúspěšněkší závod v dějinách této mládežnické soutěže. Závod v Grazu tak navázal na úspěšný závod v lezení na obtížnost a rychlost, který proběhl začátkem dubna ve francouzském Voironu.

Partička, která byla na závodu v Grazu
Juniorská boulderová repre na závodě v Grazu

Oproti předešlým dvěma letošním soustředěním, které byly zaměřené na bouldering (soustředění v LC SmichOFF a LC Mandala Drážďany), bylo toto soustředění zacílené na přípravu pro lezecké závody s lanem tzv. obtížnost. Na programu soustředění na SmichOFFce bylo lezení cest OS, nacvyčování cest, koordinační bouldering, intervalové tréninky, nechyběly také ukázky správného rozvičení a rozlezení.

 

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová
lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Velkou přidanou hodnotou pro reprezentanty má na soustředění videokoučink, díky kterému může reprezentant po odlezení cesty s trenérem popř. ostatními reprezentanty podrobně rozebrat svůj přelez a zároveň i porovnat zvolenou taktiku s ostatními.

 

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová
lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Profesionální tým Fyziogym Cooper se i tentokrát postaral o regenrační masáže reprezentantů, tak aby mohli podat co nejlepší výkony.

Dvoudenního soustředění se zúčastnilo celkem 27 lezců, 4 trenéři a další členové doprovodného týmu. Řada z cest, které pro soustředění připravil profesionální stavěč Martin Jech, je stále reprezentantům i ostatním návštěvníkům LC SmichOff k dispozici.

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Pro mládežnické reprezentanty šlo o poslední podobné soustředění před Mistrovstvím Evropy mládeže v lezení na obtížnost, které se uskuteční 25. - 27. 5. 2018 v rakouském Imstu. Kompletní přehled letošních junorských závodů s českou účastí naleznete zde

Jsme rádi, že i v letošním roce jsme oficiálním partnerem lezecké mládežnické reprezentace ČR.

Rock Point
foto: Monika Brkalová, archiv ČHS

Další outdoorové čtení

NOVINKA - Soustředění pro pokročilé běžce a běžkyně...
Pojďte si s námi po všech těch lockdownech proběhat krásnou šumavskou přírodu...
Podívejte se, kdo vyhrál v jednotlivých kategoriích historicky prvního běžecko-turistického projektu Rock Point "napříč Šumavou"...