Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Soustředění reprezentace v lezení na obtížnost - Praha SmichOff

2 min čtení 14. 05. 2018

Letošní již třetí velké soustředění pro českou lezeckou reprezentaci se uskutečnilo 30. 4. - 1. 5. v tréninkovém centru reprezentace LC SmichOFF. Soustředění proběhlo těsně po Evropském poháru mládeže v boulderingu, které se konalo na stěně v rakouském Grazu. Pro Českou republiku šlo prozatím o nejúspěšněkší závod v dějinách této mládežnické soutěže. Závod v Grazu tak navázal na úspěšný závod v lezení na obtížnost a rychlost, který proběhl začátkem dubna ve francouzském Voironu.

Partička, která byla na závodu v Grazu
Juniorská boulderová repre na závodě v Grazu

Oproti předešlým dvěma letošním soustředěním, které byly zaměřené na bouldering (soustředění v LC SmichOFF a LC Mandala Drážďany), bylo toto soustředění zacílené na přípravu pro lezecké závody s lanem tzv. obtížnost. Na programu soustředění na SmichOFFce bylo lezení cest OS, nacvyčování cest, koordinační bouldering, intervalové tréninky, nechyběly také ukázky správného rozvičení a rozlezení.

 

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová
lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Velkou přidanou hodnotou pro reprezentanty má na soustředění videokoučink, díky kterému může reprezentant po odlezení cesty s trenérem popř. ostatními reprezentanty podrobně rozebrat svůj přelez a zároveň i porovnat zvolenou taktiku s ostatními.

 

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová
lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Profesionální tým Fyziogym Cooper se i tentokrát postaral o regenrační masáže reprezentantů, tak aby mohli podat co nejlepší výkony.

Dvoudenního soustředění se zúčastnilo celkem 27 lezců, 4 trenéři a další členové doprovodného týmu. Řada z cest, které pro soustředění připravil profesionální stavěč Martin Jech, je stále reprezentantům i ostatním návštěvníkům LC SmichOff k dispozici.

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Pro mládežnické reprezentanty šlo o poslední podobné soustředění před Mistrovstvím Evropy mládeže v lezení na obtížnost, které se uskuteční 25. - 27. 5. 2018 v rakouském Imstu. Kompletní přehled letošních junorských závodů s českou účastí naleznete zde

Jsme rádi, že i v letošním roce jsme oficiálním partnerem lezecké mládežnické reprezentace ČR.

Rock Point
foto: Monika Brkalová, archiv ČHS

Další outdoorové čtení

Povoleno! Na základě rozhodnutí vlády ČR máme možnost uskutečnit běžecké kempy. Pojďme si společně protáhnout těla...
Běžecká výzva pro všechny milovníky trailů! Pojďte do toho s námi...
Vyberte si některou ze 4 etap "napříč Šumavou", anebo si naložte rovnou všechny. Zvýšíte tak šance na výhru...