Soustředění reprezentace v lezení na obtížnost - Praha SmichOff

2 min čtení 14. 05. 2018

Letošní již třetí velké soustředění pro českou lezeckou reprezentaci se uskutečnilo 30. 4. - 1. 5. v tréninkovém centru reprezentace LC SmichOFF. Soustředění proběhlo těsně po Evropském poháru mládeže v boulderingu, které se konalo na stěně v rakouském Grazu. Pro Českou republiku šlo prozatím o nejúspěšněkší závod v dějinách této mládežnické soutěže. Závod v Grazu tak navázal na úspěšný závod v lezení na obtížnost a rychlost, který proběhl začátkem dubna ve francouzském Voironu.

Partička, která byla na závodu v Grazu
Juniorská boulderová repre na závodě v Grazu

Oproti předešlým dvěma letošním soustředěním, které byly zaměřené na bouldering (soustředění v LC SmichOFF a LC Mandala Drážďany), bylo toto soustředění zacílené na přípravu pro lezecké závody s lanem tzv. obtížnost. Na programu soustředění na SmichOFFce bylo lezení cest OS, nacvyčování cest, koordinační bouldering, intervalové tréninky, nechyběly také ukázky správného rozvičení a rozlezení.

 

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová
lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Velkou přidanou hodnotou pro reprezentanty má na soustředění videokoučink, díky kterému může reprezentant po odlezení cesty s trenérem popř. ostatními reprezentanty podrobně rozebrat svůj přelez a zároveň i porovnat zvolenou taktiku s ostatními.

 

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová
lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Profesionální tým Fyziogym Cooper se i tentokrát postaral o regenrační masáže reprezentantů, tak aby mohli podat co nejlepší výkony.

Dvoudenního soustředění se zúčastnilo celkem 27 lezců, 4 trenéři a další členové doprovodného týmu. Řada z cest, které pro soustředění připravil profesionální stavěč Martin Jech, je stále reprezentantům i ostatním návštěvníkům LC SmichOff k dispozici.

lezecké soustředění - foto Monika Brkalová

Pro mládežnické reprezentanty šlo o poslední podobné soustředění před Mistrovstvím Evropy mládeže v lezení na obtížnost, které se uskuteční 25. - 27. 5. 2018 v rakouském Imstu. Kompletní přehled letošních junorských závodů s českou účastí naleznete zde

Jsme rádi, že i v letošním roce jsme oficiálním partnerem lezecké mládežnické reprezentace ČR.

Rock Point
foto: Monika Brkalová, archiv ČHS

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Stezka Českem se v některých úsecích stávala téměř Stezkou smrti. Jak se osm handbikerů popralo s terénem...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey