Na Stezce Českem vozíčkáři potrénovali nejen svou kondici

3 min čtení 03. 08. 2022

První týden v červenci tohoto roku se uskutečnila cyklopouť na handbicích po západních hranicích ČR ve stopách Stezky Českem. Během roku vznikla spolupráce našeho Sportovního klubu vozíčkářů Praha a Stezky Českem. Cíle spolupráce byly získání financí na podporu aktivního života lidí na vozíku, realizace této cyklopouti a natrasování přístupných míst na Stezce pro lidi s handicapem.

Osm vozíčkářů tak první týden v červenci vyrazilo z Karlových Varů až do Pošumaví na speciálních kolech pro vozíčkáře, na handbicích, zdolat 250 kilometrů dlouhou trať a s nimi dalších 12 nepostradatelných osobních a sportovních asistentů.

 

Část cesty s námi absolvovali i zakladatelé stezky Martin a Eliška. Cesta byla chvílemi velmi náročná, až dobrodružná. Náročné výšlapy, nebezpečné sjezdy, terén pro handbiky téměř chvílemi až nesjízdný. Ale společnými silami jsme tuto cestu zvládli na jedničku.

Projeli vše dle plánu a Stezku Českem jsme přejmenovali na Stezku smrti. Zjistili jsme, že opravdu některé části vozíčkáři mohou absolvovat. Realizovali jsme osm dní, kdy si vozíčkáři potrénovali život v přírodě, vlastní kondici a získali mnoho zážitků, které jim dodaly sebevědomí, radost ze života a novou energii bojovat s barierami, které jim život na vozíku staví do cesty.

Střípky z naší handbike akce:

 


 

 

Sbírka na nový handbike pro Aničku

Máte rádi sport a souhlasíte, že nás posiluje při psychickém vypětí? Pak tyto řádky jsou určeny právě Vám. Pomozte nám získat nový elektro handbike od firmy Ultina pro další vozíčkáře. Již nám chybí jen kousek, abychom mohli vyrazit v širší skupině. Aktuálně neumíme uspokojit všechny zájemce a musíme omezovat jejich účasti. Jedním z členů, kteří se těší na další výjezdy je Anička.

Svou poslední vyjížďku s námi komentovala těmito slovy:

„Letošní cyklopouť v západních koutech Česka se zase povedla. Objevila jsem nová místa, zažila několik dobrodružství cestou, potkala nové skvělé lidi, dozvěděla se o stezce Českem a taky část stezky vyzkoušela jestli to zvládne i handbike.  A zvládne. Samozřejmě za pomoci silných outdoorových asistentů, dobré nálady a rezervní duše :-). A to všechno jenom díky handbikům, které si zapůjčujeme z SKV. Ceníme si veškeré podpory na nákup nových handbiků, které nám umožní se dostat do náročných míst a užít si zábavy na cykloakcích SKV.“

 

 

Anna Kmeťová – paragolfistka a členka SKV Praha Anna Kmeťová – paragolfistka a členka SKV Praha

řekni to tričkem stezka českem

Chcete ukázat i ostatním, že jste vyrazili na Stezku Českem? Hannah tričko nebo láhev Nalgene to řekne za vás. 

Stezka Českem nyní v aplikaci FarOut app - Formerly Guthook

Proč je to taková skvělá zpráva? Protože FarOut APP je největší trekovou aplikací a Stezka Českem se tím dostává na mapu světových dálkových tras. Pomocí aplikace FarOut se chodí dálkové treky jako Pacifická hřebenovka, Apalachan Trail, CDT, GDT, Te Arora na Zélandu a desítky dalších. Stezka Českem se tedy nyní zařadila po bok těchto legend, a to je pro nás obrovská čest!

Stezka Českem - aplikace FarOut

Více o aplikaci a jejích výhodách

 

text: Sportovní klub vozíčkářů Praha, z.s.
foto: Jakub Cejpek

 


Fotogalerie


Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Cyklojízda vozíčkářů na handbiku proběhne na Stezce Českem. Přidejte se na kole k handbikům, startujeme už 1. 7. 2022 z Karlových Varů...

Stezkou Českem na handbicích

30. 06. 2022
3 min čtení
Podporujeme
Běžecká speciálka Na Perštýně vás zve na testování běžecké obuvi i výběh po parkových cestách Obory Hvězda. Vyzkoušejte značkovou obuv a dejte si námi pár kiláčků...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey