Běžce na Šumavě čeká třetí zastávka Rock Point – Horské výzvy

4 min čtení 16. 07. 2018

Pouhý týden dělí běžce od startu dalšího dílu Rock Point – Horské výzvy. Třetí zastávka míří na Šumavu. Právě v Železné Rudě se seriál horských běhů a trekingu bude lámat ve své polovině, takže je stále dost času nasbírat mnoho bodů do celkového hodnocení, anebo si prostě jen jednorázově zpestřit víkend. Ambasador závodu Tomáš Bystřický totiž opět připravil několik změn na trasách, aby účastníci zažili Šumavu maximálně atraktivní. Na místě je stále možné se přihlásit na některou z vypsaných tras.

„Šumava přichází po třech týdnech po krušnohorské zastávce. Osobně ji hodnotím trochu těžší pro to, že je svým terénem členitější, ale na druhou stranu vymeteme každý kout okolo Železné Rudy a rozhodně bude na co vzpomínat,“ slibuje Tomáš Bystřický, ambasador závodu a zkušený běžec, který po loňských změnách jednotlivých tras letos provedl další kosmetické úpravy tak, aby si účastníci mohli užít další kout českých hor, tentokrát na západě Čech.

Nadcházející třetí závod seriálu, který startuje v Železné Rudě už příští týden (20. a 21. 7. 2018) bude mít opět tři délky tras – Long (66 km), Half (45 km) a Short (18 km) a navíc téměř pětikilometrový nesoutěžní Pochod s Mixitkou. Ten je určený veřejnosti, která nemá chuť soutěžit, ale naopak ráda pomůže dobré věci. Polovina startovného z benefičního pochodu poputuje na konto Elišky Vachtlové, u které kvůli nedostatku kyslíku při porodu došlo k těžkému poškození mozku. „Každý se může i na poslední chvíli rozhodnout a přihlásit na místě v den konání.

 

Rock Point - Horská výzva
Rock Point - Horská výzva

Motivací k překonání vlastních výzev je jistě mnoho a já se těším, kolik nových tváří se rozhodne neodolat. Navíc musím upozornit, že Vlasta Vágner, který dominoval v uplynulých deseti závodech kategorii dogtreking a navíc proháněl nejrychlejší dvojice na Longu, oznámil, že na Šumavě bude chybět, aby nechal namlsat další, takže i to může být vhozená rukavice,“ mrknul šibalsky Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point Horská výzva.

První závod zastávky startuje tradičně v pátek pět minut před půlnocí, kdy se na trasu ve dvojicích vydají běžci Longu. Long je opět jedinou distancí, kde se běží ve dvojicích nebo v kategorii dogtreking se psem. Na ostatní trasy už mohu vyběhnout i samotní jednotlivci. Připraveny jsou takřka dvě desítky kategorií.

Střední trasa Half startuje v sobotu 21. července v 9 hodin, o hodinu později v 10:00 nejkratší Short a Pochod s Mixitkou vychází v 10:15 hod. „Pokud se běžci chystají v noci přeběhnout jeden z hlavních místních hřebenů Pancíř – Prenet, čeká na ně na Šumavě 66 km a 2400 m stoupání. To jsou parametry trasy Long. Stejně jako na Božáku, i tady jsem udělal drobné změny, které bych už rád zachoval do dalších ročníků. Celková čísla, vzdálenosti a převýšení šla ale jen o kilometr a 200 metrů dolů,“ upozornil ambasador Bystřický.

 

Rock Point - Horská výzva
Rock Point - Horská výzva

A co je vlastně na trase jinak?

„Za prvé bude o trochu jednodušší úvodní část pod Pancířem, stoupání na Belveder po křížové cestě tam ale samozřejmě zůstalo! Ihned na konci vleku zahnete na parkoviště a po asfaltu běžíme na první sjezdovku, po které sbíháme nově jen do poloviny na traverzující cestu a po ní vlevo až do lesa. Zde bylo loni několik diskuzí, jestli někdo neběžel až dolů pod sjezdovku, takže jsem to zkrátil. Je to tedy letos o kousek jednodušší a změna se týká všech tras,“ dodal Tomáš Bystřický, který ve znění motta závodu „Dej Výzvu“ zve příští týden do Železné Rudy.

Více o závodu - horskavýzva.cz

text: Patrik Pátek
foto: Rock Point - Horská výzva/PatRESS.cz

Další outdoorové čtení

Vše o běhu na jednom místě. Naučíme vás správný běžecký styl, otestujete si boty světových značek na vlastní kůži, poradíme s výběrem, doporučíme tréninkový plán...
Testování běžeckých bot, slevy, výběhy s konzultací se specialistou přímo v terénu. Nepromeškejte termíny...
Stezka Českem je nyní v největší trekové aplikaci a zařadila se na mapu světových dálkových tras. Více...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey