Ternua začala psát příběh baskické vlny

Vlna pochází z ovcí baskického plemene Latxa. Toto plemeno se v Baskicku chová po generace, ale farmáři neměli pro vlnu využití. Protože z nich každý rok ostříhají na 2 000 000 kg vlny, stával se z tohoto "odpadu" problém. Vlna neměla žádné komerční využití a nebylo snadné se jí zbavit ani jako odpadu.

Ternua Artileshell

a tak vzniklo vlákno "Artileshell"

TERNUA přinesla hodnotu něčemu, co žádnou nemělo a baskický problém s vlnou vyřešila. Začala vlnu zpracovávat. Nyní má Ternua po ruce skvělou izolační výplň pro své produkty a baskičtí farmáři o problém méně.
 


3 základní přednosti vlákna artileshell

Vlákno z baskických ovcí Latxa je neuvěřitelně funkční vlákno, které nabízí spoustu předností:
 

  • HŘEJE - při nízké hmotnosti nabízí nejlepší izolační vlastnosti
  • DRŽÍ TVAR - snadno se udržuje, neabsorbuje pachy
  • EKOLOGICKÉ - 100% obnovitelné, biologicky odbouratelné


bunda Artile jkt

městská bunda Ternua Artile Jkt woman - pohled na přední část
bunda-artile
Ternua Artile Jkt woman pohled na zadní část

Přesvědčte se o skvělých vlastnostech vlákna na vlastní kůži. Získejte to nejlepší z Artileshell nabídky.

"Artile" znamená v baskičtině vlna

A právě ta posloužila jako výplň této jedinečné bundy. Je určena na využití v městském prostředí, ale přitom je velmi funkční. Chrání před vodou i větrem a má výjimečné termoizolační vlastnosti.
 

  • Svršek bundy je vyroben z membránového materiálu Windshell, který je 100% větrudolný a vyrobený recyklací druhotných surovin, včetně příměsi kukuřice. Voděodolná úprava materiálu neobsahuje fluorokarbon.
  • Výplň bundy tvoří 100% baskická vlna z ovcí Latxa. Izolaci tak tvoří měkký, dokonale hřejivý, 100% přírodní a 100% biologicky odbouratelný materiál.

 

-25 %
Doprava
zdarma

Ternua

bunda

ARTILE JKT W

4 699 Kč 6 299 Kč
-17 %
Doprava
zdarma

Ternua

bunda

ARTILE JKT M

4 999 Kč 5 999 Kč

 

Bunda Artile Jkt je součástí kolekce Whales Spirit, kterou Ternua cílí na člověka, který vyznává outdoorový životní styl, ale ve městě se chce obléknout slušivě a decentně. Zároveň mu není lhostejný osud naší planety, protože produkty z této kolekce jsou vyráběny z recyklovaných materiálů a nejšetrnější možnou formou.

Artileshell - nákres materiálu

Ke skvělým výsledkům vedla dlouhá cesta

"Byli jsme schopni získat mykanou vlnu ručně nebo na malých strojích, ale problém nastal, když jsme poslali velké množství vlny k mykání do průmyslových podniků. Každý říkal, že je to nemožné, že jdeme proti přírodě, že hledáme něco, co nelze najít." (Edu Uribesalgo, Ternua)

Místní malá fima pro zpracování vlny Iletegia byla našemu nápadu nakloněná a spolupráce začala. Několik let jsme hledali možnosti, jak zpracovat vlnu plemene Latxa. Vyvinuli vlastní řešení, jak zpracovat vlnu ovcí plemene Latxa. Byla to dlouhá cesta, ale konečně jsme uspěli a přeměnili surovou vlnu na takovou, která bude využitelná

Bylo nám jasné, že vlna je skvělý izolační materiál, ale kvůli svým vlastnostem je málokomu příjemná na holou pokožku. Proto jsme se začali zabývat možností produkce izolačního materiálu, kterým budeme plnit bundy, tak jak se tomu děje v případě peří nebo syntetických vláken.
 

Baskická ovce plemene Latxa, z jejíž vlny Ternua vyrábí přírodní materiál Artileshell Baskická ovce plemene Latxa, z jejíž vlny Ternua vyrábí přírodní izolační materiál Artileshell

Pokud se pro Artileshell produkty rozhodnete, budete na sobě nosit i originální příběh, který se zrodil ze spolupráce Ternuy a farmářů, kteří chovají baskické plemeno ovcí Latxa. 

Ternua Artileshell - ikona

Rock Point

Další outdoorové čtení

Běhat každý den alespoň kousek? V jakémkoliv počasí? V oblečení Ronhill najdete vše potřebné. Čím tahle britská značka vyniká...
Kolega Martin je nadšený běžec a když se naskytla příležitost, vyběhl směr Sněžka. Z Horní Břízy je to dobrých 246 km! Zeptali jsme ho...
Aleš Sedlák, jeden ze členů Rock Point běžecké výzvy "napříč krušnými horami"  bravurně zvládl závod UTMB - 167, 6 km/+ 6 515 m...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey