Ternua plní bundy ovčí vlnou

Vlna pochází z ovcí baskického plemene latxa. Toto plemeno se v Baskicku chová po generace, ale farmáři neměli pro vlnu využití. Protože z nich každý rok ostříhají na 2 000 000 kg vlny, stával se z tohoto „odpadu” problém. Vlna neměla žádné komerční využití a nebylo snadné se jí zbavit ani jako odpadu.

Ternua Artileshell

a tak vzniklo rouno "Artileshell"

TERNUA přinesla hodnotu něčemu, co žádnou nemělo a baskický problém s vlnou vyřešila. Začala vlnu zpracovávat. Nyní má Ternua po ruce skvělou izolační výplň pro své produkty a baskičtí farmáři o problém méně.
 


3 základní přednosti rouna artileshell

Rouno z baskických ovcí plemena latxa, kterým Ternua plní svoje bundy, je neuvěřitelně funkční a nabízí spoustu předností:
 

  • HŘEJE - při nízké hmotnosti nabízí nejlepší izolační vlastnosti
  • DRŽÍ TVAR -  snadno se udržuje, neabsorbuje pach
  • JE EKOLOGICKÉ - 100% obnovitelné, biologicky odbouratelné
     
městská bunda Ternua Artile Jkt woman - pohled na přední část
bunda-artile
Ternua Artile Jkt woman pohled na zadní část

Zimní bundy ARTILE JKT z rouna Artileshell

Je určena na využití v městském prostředí, ale přitom je velmi funkční. Chrání před vodou i větrem a má výjimečné termoizolační vlastnosti. Jako výplň této jedinečné bundy posloužila právě vlna Artile. Přesvědčte se o skvělých vlastnostech rouna na vlastní kůži. Získejte to nejlepší z Artileshell nabídky.

Artile znamená v baskičtině vlna

  • Svršek bundy je vyroben z membránového materiálu Windshell, který je 100% větrudolný a vyrobený recyklací druhotných surovin, včetně příměsi kukuřice. Voděodolná úprava materiálu neobsahuje fluorokarbon.
  • Výplň bundy tvoří 100% baskická vlna z ovcí latxa. Izolaci tak tvoří měkký, dokonale hřejivý, 100% přírodní a 100% biologicky odbouratelný materiál.


Bunda Artile Jkt je součástí kolekce Whales Spirit, kterou Ternua cílí na člověka, který vyznává outdoorový životní styl, ale ve městě se chce obléknout slušivě a decentně. Zároveň mu není lhostejný osud naší planety.


-28 %
Doprava
zdarma

Ternua

bunda

ARTILE JKT W

4 699 Kč 6 499 Kč
-23 %
Doprava
zdarma

Ternua

bunda

ARTILE JKT M

4 999 Kč 6 499 Kč

 

Artileshell - nákres materiálu

Byli jsme schopni získat mykanou vlnu ručně nebo na malých strojích, ale problém nastal, když jsme poslali velké množství vlny k mykání do průmyslových podniků. Každý říkal, že je to nemožné, že jdeme proti přírodě, že hledáme něco, co nelze najít.

(Edu Uribesalgo, Ternua)

bundY CHAQUETA WILLOWS A WILLA

Víceúčelové pohodlné bundy s žebrovanými manžetami plněné taktéž vlnou získanou od ovcí plemene latxa, na které je radost pohledět, radost je nosit a navíc dokonale odrážejí filosofii samotné značky ohledně péče o Zemi jako takovou.

-25 %
Doprava
zdarma

Ternua

Novinka
bunda

WILLOWS

5 199 Kč 6 899 Kč
-25 %
Doprava
zdarma

Ternua

bunda

WILLA

od 5 199 Kč 6 899 Kč

Ke skvělým výsledkům vedla dlouhá cesta

Místní malá fima pro zpracování vlny Iletegia byla našemu nápadu nakloněná a spolupráce začala. Několik let jsme hledali možnosti, jak zpracovat vlnu ovcí plemene latxa a vyvinuli jsme vlastní řešení. Byla to dlouhá cesta, ale uspěli jsme a přeměnili surovou vlnu na takovou, která bude využitelná.

Bylo nám jasné, že vlna je skvělý izolační materiál, ale kvůli svým vlastnostem je málokomu příjemná na holou pokožku. Proto jsme se začali zabývat možností produkce izolačního materiálu, kterým budeme plnit bundy, tak jak se tomu děje v případě peří nebo syntetických vláken.
 

Baskická ovce plemene Latxa, z jejíž vlny Ternua vyrábí přírodní materiál Artileshell Baskická ovce plemene latxa, z jejíž vlny Ternua vyrábí přírodní izolační materiál Artileshell

 

Ternua Artileshell - ikona 

Pokud se pro Artileshell produkty rozhodnete, budete na sobě nosit i originální příběh, který se zrodil ze spolupráce Ternuy a farmářů, kteří chovají baskické plemeno ovcí latxa.

Další outdoorové čtení

Česká značka plete svetry i čepice. Jsou z merina, některé i s Gore membránou. Celý Kama příběh ...
Norsko si nás získalo svou podmanivou přírodou. Projeli jsme jeho jižní část na kole i pěšky a zážitků je spousta. Přečtěte si, co určitě stojí za návštěvu...

Norskem na kole i pěšky

15. 09. 2022
4 min čtení
Příběhy
Legendárním Walkerovým pilířem (6a+ , ED ,1.200 m) se nám podařilo prostoupit během jediného dne. Stačila dobrá podmínka a...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey