Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Ternua plní bundy vlnou, která se rodí v Baskicku

3 min čtení 06. 02. 2021

Vlna pochází z ovcí baskického plemene Latxa. Toto plemeno se v Baskicku chová po generace, ale farmáři neměli pro vlnu využití. Protože z nich každý rok ostříhají na 2 000 000 kg vlny, stával se z tohoto "odpadu" problém. Vlna neměla žádné komerční využití a nebylo snadné se jí zbavit ani jako odpadu.

a tak vzniklo vlákno "Artileshell"

TERNUA přinesla hodnotu něčemu, co žádnou nemělo a baskický problém s vlnou vyřešila. Začala vlnu zpracovávat. Nyní má Ternua po ruce skvělou izolační výplň pro své produkty a baskičtí farmáři o problém méně.
 


3 základní přednosti vlákna artileshell

Vlákno z baskických ovcí Latxa je neuvěřitelně funkční vlákno, které nabízí spoustu předností:
 

  • HŘEJE - při nízké hmotnosti nabízí nejlepší izolační vlastnosti
  • DRŽÍ TVAR - snadno se udržuje, neabsorbuje pachy
  • EKOLOGICKÉ - 100% obnovitelné, biologicky odbouratelné


Dámská bunda Artile

Přesvědčte se o skvělých vlastnostech vlákna na vlastní kůži. Získejte to nejlepší z Artileshell nabídky. "Artile" znamená v baskičtině vlna. A právě ta posloužila jako výplň této jedinečné bundy. Je určena na využití v městském prostředí, ale přitom je velmi funkční. Chrání před vodou i větrem a má výjimečné termoizolační vlastnosti.
 

  • Svršek bundy je vyroben z membránového materiálu Windshell, který je 100% větrudolný a vyrobený recyklací druhotných surovin, včetně příměsi kukuřice. Voděodolná úprava materiálu neobsahuje fluorokarbon.
  • Výplň bundy tvoří 100% baskická vlna z ovcí Latxa. Izolaci tak tvoří měkký, dokonale hřejivý, 100% přírodní a 100% biologicky odbouratelný materiál.

 

Artile Jkt woman - koupit hned »

 

městská bunda Ternua Artile Jkt woman - pohled na přední část
detail na bundu Ternua Artile Jkt woman
Ternua Artile Jkt woman pohled na zadní část

Bunda Artile Jkt je součástí kolekce Whales Spirit, kterou Ternua cílí na člověka, který vyznává outdoorový životní styl, ale ve městě se chce obléknout slušivě a decentně. Zároveň mu není lhostejný osud naší planety, protože produkty z této kolekce jsou vyráběny z recyklovaných materiálů a nejšetrnější možnou formou.

Ke skvělým výsledkům vedla dlouhá cesta

"Byli jsme schopni získat mykanou vlnu ručně nebo na malých strojích, ale problém nastal, když jsme poslali velké množství vlny k mykání do průmyslových podniků. Každý říkal, že je to nemožné, že jdeme proti přírodě, že hledáme něco, co nelze najít." (Edu Uribesalgo, Ternua)

Místní malá fima pro zpracování vlny Iletegia byla našemu nápadu nakloněná a spolupráce začala. Několik let jsme hledali možnosti, jak zpracovat vlnu plemene Latxa. Vyvinuli vlastní řešení, jak zpracovat vlnu ovcí plemene Latxa. Byla to dlouhá cesta, ale konečně jsme uspěli a přeměnili surovou vlnu na takovou, která bude využitelná

Bylo nám jasné, že vlna je skvělý izolační materiál, ale kvůli svým vlastnostem je málokomu příjemná na holou pokožku. Proto jsme se začali zabývat možností produkce izolačního materiálu, kterým budeme plnit bundy, tak jak se tomu děje v případě peří nebo syntetických vláken.

Ternua cyklus zpracování ovčí vlny z ovcí Latxa

Pokud se pro Artileshell produkty rozhodnete, budete na sobě nosit i originální příběh, který se zrodil ze spolupráce Ternuy a farmářů, kteří chovají baskické plemeno ovcí Latxa. 

Rock Point

Další outdoorové čtení

V prodejnách a na e-shopu Rock Point nabízíme špičkové péřové spací pytle, jejichž výroba probíhá přímo v Česku...
Vyberte si outdoor výbavu z e-shop kategorie "výprodej" a přidejte si k nákupu ještě extra 10% slevu. Již zlevněné si tak pořídíte ještě výhodněji...
Jedna z nejvyšších dosud neslezených hor čeká na své dobyvatele. Česká výprava se jí vydala podívat na zoubek...