Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Ternua se zaměřuje na co nejekologičtější výrobu

2 min čtení 06. 05. 2019

V kolekci jaro/léto 2019 nenajdete jediný produkt, který by obsahoval škodlivé fluorokarbonové sloučeniny (PFC)*. Všechny produkty zároveň nesou visačku Commitment, která potvrzuje, že produkty byly vyrobeny z recyklovaných nebo biologicky odbouratelných materiálů jako je například organická bavlna. 

61 % produktů má certifikaci BlueSign (certifikát, který potvrzuje, že produkt byl vyroben s minimálním dopadem na životní prostředí a lidské zdraví). 22,8 % produktů je vyrobeno z organických materiáů a 28 % produktů pak z různých recyklovaných materiálů jako jsou koberce, rybářské sítě, plastové lahve, peří, kávová sedlina, vlna a skořápky od ořechů. 

V poslední době Ternua představila 3 projekty, které se zaměřují na výrobu oblečení co nejekologičtější formou při zachování prvotřídní funkčnosti a originálního designu:

REDCYCLE

Výroba spočívá v recyklaci rybářských sítí. Jen v roce 2016 Ternua sesbírala 12 tun starých rybářských sítí z baskických přístavů Bermeo, Getaria a Hondarribia. Z těchto sítí se vyrábí látka, ze které jsou následně vyráběny finální produkty...

Ternua eko projekt REDCYCLE

Projekt Dulau

Technická mikina Dulau, je kompletně vyrobena z recyklovaných surovin a sama o sobě je opět recyklovatelná. Navíc má antibakteriální úpravu S-Café, která se vyrábí z kávové sedliny. Mikina byla vyvinuta ve spolupráci s účastníky prestižního horského maratonu Gorbeia Suzien.
 

¨Ternua Eko proukt mikina Dulau man
¨Ternua Eko proukt mikina Dulau man
¨Ternua Eko proukt mikina Dulau woman

NUTCYCLE

Ze zhruba 55 000 kg skořápek vlašských ořechů z baskického regionu bylo vyrobeno přírodní barvivo, které Ternua využila na barvení triček a mikin, jež jsou samy o sobě vyrobeny ze 100% recyklovatelných materiálů. Začátkem května již budeme mít i tyto výrobky v nabídce.

Proč zrovna vlašské ořechy? Jsou totiž propojené s kulturní tradicí regionu, kdy v letních měsících baskické farmy otevírají svoje dveře návštěvníkům a podávají tradiční pokrmy. Jako dezert jsou servírovány tamní vlašské ořechy. Ternua se spojila s vybranými farmami, které shromažďovaly celou sezonu skořápky těchto ořechů.

postup výroby barviva z vlašských ořechůvlašské ořechy z baskicka
 

 


triko Yojoa
organická bavlna
Pánské kalhoty Ternua Fris pants
kalhoty Fris
neobsahuje PFC*
Pánské kalhoty Ternua Ride On vyrobené z recyklovaných rybářských sítí
kalhoty Ride On
recyklované rybářské sítě
Dámská hybridní bunda Ternua Signal Peak woman z recyklovaného materiálu
mikina Signal Peak
z recyklovaného materiálu

 

*PFC - škodlivé fluorokarbonové sloučeniny obsažené v některých vodoodpudivých úpravách materiálu. Chemikálie mohou být uvolňovány do životního prostředí během výroby textilu, stejně jako při jeho praní. PFC jsou neuvěřitelně odolné vůči rozpadu. Některé složky mají potenciál zůstat v prostředí po stovky let.

Další outdoorové čtení

Využijte 20% slevu na všechen lezecký materiál a oblečení značek Rafiki a Ocún...
Dne 21. 10. 21 má pro vás prodejna Brno Masarykova nachystanou nejen 20% slevu... 

Darujte své staré boty na charitativní účely, potěšte obdarované a získejte slevu na nákup nových...

Vyměňte staré boty za nové

12. 10. 2021
2 min čtení
Aktuality