Test 3/4 kalhot Hannah Gellert

2 min čtení 29. 07. 2019

Rád jsem využil možnost otestovat ¾ kalhoty Gellert od české značky Hannah, sídlící v Plzni. Kalhoty jsem nosil zejména na výlety (turistika), ferraty a díky jejich pohodlnosti také do práce. Kdybych měl tyhle kalhoty charakterizovat jedním slovem, řekl bych, že jsou pohodlné.

Sportovní střih

Kalhoty si se mnou prošly největší zkouškou na ferratě. Díky jejich maximální pohodlnosti a pružnosti, podporující maximální rozsah pohybu, jsem si v nich cítil velmi pohodlně. Jsou střižené ve stylu alpine fit, který dá definovat třeba takhle: „sportovní zúžený egronomický střih pro přirozenou volnost pohybu při všech zamýšlených činnostech“. Jinak řečeno, pro sportovce hubeňoury. I když nemám úplně atletickou postavu, kalhoty mi výborně sedly.

3/4 kalhoty Hannah Gellert man

Gellert je pružný softshell

Tříčtvrťáky mají dvě přední kapsy a jednu zadní. Obsahují polyester, polyamid a z 11 % i elastan, díky němuž je zajištěna vysoká pružnost. Jsou vyrobené z jednovrstvého funkčního materiálu s dvojí technologií tkaní.
 

alpine fit střih 3/4 kalhot Hannah Gellert man
3/4 kalhoty Hannah Gellert man detail na kapsu

Tomuto softshellovému materiálu říkáme AFT Double Weave - vnější strana je trvale voděodpudivá, odolná vůči oděru a dostatečně větru odolná a vnitřní strana je výborně prodyšná, díky velmi dobrému transportu potu na povrch.

3/4 kalhoty Hannah Gellert man umožňují maximální rozsah pohybu

Kde jsem testoval

Kalhoty se mnou vylezly na Ještěd a pár kilometrů jsem s nimi nachodil v Krkonoších. Nejvíce jsem je otestoval na via ferratách – Vodní brána v Semilech a Kočičí kameny na Frýdlantsku. Díky jejich pohodlnosti je rád nosím i v práci.

Na ferratách jsem ocenil možnost štrejchnout skálu a nebát se, že se kalhoty zničí a také když jsem se dostával do neobvyklých poloh při zlézání skály, nikde mne neomezovaly v pohybu. Zároveň při pěších výletech velmi dobře odváděly pot.

3/4 kalhoty Hannah Gellert man
 


Výhody:

  • prodyšnost
  • oděruvzdornost
  • voděodpudivost
  • pružnost
  • česká značka
     

Nevýhody:

  • užší střih

 


3/4 kalhoty Hannah Gellert manTechnické detaily

Kalhoty Hannah Gellert man

materiál: 89 % polyamid + 11 % elastan
střih: Alpine fit
hmotnost: 330 g / vel. L

DMOC: 1 990,- Kč

Kalhoty získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 
 

Testoval:

JAKUB DOLEŽEL
Outdoorové CV ve zkratce:


Kde prodávám: Rock Point OC Nisa Liberec
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2008
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2016
V Rock Pointu jsem od roku: 2016
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: běh, turistika, běžky, cyklistika
Specialista na výrobky: vše, co souvisí s během
Specialista na značky: Adidas, Inov8, Salomon


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Tahle bludička se stala mou oblíbenkyní pro spoustu aktivit. Kde všude ji využijete a jaký výkon dokáže podat si přečtěte v Káti recenzi...
Bike 10 je hodně zajímavým kouskem. Anatomický tvar a systém odvětrání ho předurčují na veškeré bikové aktivity. Jak obstál v testu...
Šest statečných z našeho Rock Point kolektivu se pustilo do testování merina. Ale žádné šolíchání! Pěkně 7 dní v jednom triku. Jak to dopadlo a jak hodnotí tenhle ryze přírodní materiál...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey