Test batohu Hannah Voyager 28

4 min čtení 13. 08. 2022

„Co uděláme se čtrnácti PET lahvemi? Co třeba tak z nich vyrobit batoh?“, řekli si nejspíše designéři z české firmy Hannah a vyrobili pro nás univerzální, praktický batoh s názvem Voyager 28, který využijete hlavně při cestování po městě a svých volnočasových aktivitách.

Obsah:

 

Batoh Hannah Voyager 28 – výborný společník nejenom pro městské toulky

Kouzlo recyklování

K výrobě tohoto batohu byl použit recyklovaný rPET materiál, respektive k výrobě jednoho batohu (svrchní materiál) stačí čtrnáct půllitrových PET lahví. To rozhodně ale nesnižuje kvalitu materiálu, batoh Voyager je na dotyk velmi příjemný a taky dokáže zvládnout i lehký deštík, aniž by dovnitř jakkoliv napršelo. Mně se k testování dostala na záda modrá varianta batohu, která je designově velmi povedená.

 

 Plasty můžou být ve formě krabiček na geocaching, nebo taky ve formě batohu

Polstrování

Do batohu se toho vejde poměrně dost, jeho kapacita je 28 litrů, a proto jsem velmi ocenil polstrovaná a vyztužená záda – v baťohu jsem měl cca 4 kg váhy a na zádech seděl opravdu komfortně. Masivní polstrování zad jde ale ruku v ruce s nulovým odvětráváním a při velkém horku a delší chůzi jsem měl tričko pěkně durch. Polstrované jsou taky ramenní popruhy, takže se nijak do těla nezařezávají a měkce tělo obepínají.
 

Polstrované ramenní popruhy pro maximální pohodlí
Vyztužená a měkká záda oceníte při nošení
 

Vnitřek batohu

Velikou výhodu baťohu vidím v hlavním zipu vedoucího do hlavní komory, který se dá otevřít až do půlky batohu a tím pádem se tam věci mnohem snáze dávají. Hlavní komora má taky vnitřní organizér, já rozhodně nejvíce využívám polstrovanou kapsu na notebook, kam se můj 15,6palcový notebook v pohodě vleze a ani při cestování vlakem jsem neměl o jeho bezpečnost strach.
 

 Hlavní zip ve tvaru U umožňuje pohodlné vkládání věcí
Polstrovaná kapsa na notebook je pro městský batoh nezbytná

Kapes není nikdy dost

Na batozích obecně upřednostňuji mnoho menších kapes/komor, než jednu velkou a Voyager mě v tomto ohledu nezklamal. V horní části batohu je poměrně prostorná kapsa na peněženku, mobil, klíče a další menší věci. Na těle batohu je pak další kapsa, ideálně dělaná na nějakou menší svačinku. Na bocích jsou pak dvě kapsy na láhev.
 

Kapsa na zip zpředu batohu
Nechybí karabinka na klíče
Boční kapsa na láhev

Popruhy a poutka

Batoh má v přední části několik poutek, ke kterým můžete přivázat třeba pytlík s lezečkami, když už v hlavní komoře nemáte místo. Batoh má kompresní popruhy, které můžete libovolně utahovat/povolovat na základě toho, kolik toho chcete do batohu dát. Batoh taky disponuje hrudním popruhem, který zamezuje kývání batohu ze strany na stranu. Při nošení většího nákladu bych ocenil bederní pás, který tady chybí, ale při běžnějším nošení mi vůbec nechyběl.
 

Hrudní pás zamezuje kývání batohu ze strany na stranu
  Na poutka můžete přivázat třeba pytlík s lezečkama

Shrnutí

Batoh Voyager 28 je výborný cestovatelský společník – vleze se do něj plno věcí, ty si můžete uspořádat podle sebe díky vnitřnímu organizéru a několika menším kapsám. Batoh se pohodlně nosí díky měkoučkým zádům a kvalitně zpracované ramenní popruhy vás podrží za každé situace.
 

Hannah batoh Voyager 28 l Batoh Hannah Voyager 28 se hodí i na cesty do fitka  nebo na boulder za město

Výhody a nevýhody

  • pohodlné poskládání věcí díky zipu ve tvaru U
  • mnoho kapes
  • polstrovaná záda a ramenní popruhy
  • kompresní popruhy
  • optimální cestovní velikost
  • při výrobě se myslelo na životní prostředí
  • pěkný design
  • absence bederáku při větším zatížení
  • v horkých letních dnech pro mě nedostatečné odvětrání zad

 

Technické detaily

Hannah Voyager 28 l

užití: městský batoh
objem: 28 l
rozměr: 55 x 32 x 20 cm
vstup: na zip ve tvar U
zádový systém: polstrovaná, vyztužená
materiál: recyklovaný polyester rPET
kapsa na notebook: ANO
úchyt na blikačku: ANO
hmotnost: 650 g

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Hannah

batoh

VOYAGER 28

1 339 Kč 1 490 Kč

 


 

TESTOVAL

DANIEL HENDRYCH

V terénu se pohybuji od malička, rád se brodím řekami s mým muškařským proutkem, věnuji se geocachingu, kdy zakládám krabičky v krásné krajině Oderských Vrchů a sám miluji, když se vydám na hledání pokladů do neznámého prostředí. A když si chci trošku zvýšit adrenalin, tak si zajdu na nějaký ten kopeček s paraglidingovým křídlem.

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey