Test batohu Osprey Apogee

3 min čtení 12. 10. 2019

Osprey mám v oblibě nejen kvůli tomu, že se mi tyhle batohy dobře nosí nebo dobře vypadají, ale také proto, že dlouho vydrží. Do práce jsem vždy nosil první řadu Osprey Mutant, který jsem si pořídil před 10 lety a využíval ho úplně na všechno. Kvůli častějšímu cestování s notebookem jsem začal pátrat po novém batohu a tak mi možnost, testovat Osprey Apogee, přišla právě vhod.

Jaký tedy je?

O zádech bych mluvit u Ospreye ani nemusel, ale zádový systém AirScape™ je fakt pohodlný. Velkou výhodou celého batohu je mohutné madlo, které odolá i hrubějšímu zacházení. Zádový systém je dobře prodyšný a obstál i v parných letních dnech. „Střih“ je docela těsný, ale díky tomu batoh hezky sedí, i když se rozběhnete za ujíždějícím autobusem. Navíc je tu možnost použít i bederní popruh, který je odnímatelný. Sice je velmi jednoduchý (pouze textilní popruh) a osobně ho nepoužívám, ale ta možnost tu je. Výškově nastavitelný hrudní popruh je samozřejmostí a kdo by potřeboval zachránit – ano, má i píšťalku.

batoh Osprey Apogee

Prostor na notebook

Hlavní komora batohu Apogee s polstrovanou kapsou na notebook je opravdu prostorná a bez problému se do ní vleze PC s uhlopříčkou 15,6“.  Další jednoduchá přihrádka je našitá na polstrovanou kapsu a jinak je komora nečleněná a prostorná.

Menší nevýhodou může být zip, který je kryt širokou ochrannou légou a na pohodlné otevření to chce grif. Ale zase vám do batohu bez povšimnutí nevnikne nějaký ten zlodějíček.
 

batoh Osprey Apogee
batoh Osprey Apogee


Kapsy a kapsičky

Další komora obsahuje tři síťované kapsičky na drobnosti v horní části, dvě kapsičky na propisky a klip na klíče. Tato kapsa je také docela prostorná a pohodlně se do ní vejde svačina nebo oběd na celý pracovní den.

Dále je tu praktická kapsa se zipem na drobnosti, které chce mít člověk rychle po ruce. Plus dvě postranní kapsy ze síťoviny, do kterých se člověk dostane, aniž by musel sundávat batoh ze zad.
 

batoh Osprey Apogee
batoh Osprey Apogee
 

Šikovné kompresní popruhy

Batoh má dva kompresní popruhy, které lze šikovně schovat do skrytých kapes, ale rád je využívám. To proto, že pak batoh sedí lépe na zádech a také proto, že brání v rozepnutí zipů.

Na čele batohu je i malé poutko k uchycení blikačky, což docela oceňuji, protože za podzimního počasí a kratších dní tak budu dobře vidět!
 

batoh Osprey Apogee
batoh Osprey Apogee

Shrnutí

S batohem se výborně pracuje, velikost 30 litrů je tak akorát i na cestování letadlem a i když to tak na první pohled nevypadá, kancelář si nosím s sebou na zádech.

batoh Osprey Apogee
batoh Osprey Apogee


Výhody:

  • pohodlný zádový systém
  • robustní poutko na nesení v ruce
  • velká polstrovaná ochranná kapsa na PC
  • kompresní popruhy
  • poutko na blikačku


Nevýhody:

  • bederní pás
  • krycí légy hlavního zipu

 


TECHNICKÉ DETAILY

batoh Osprey Apogee

Batoh Osprey Apogee

objem: 30 l
zádový systém: AirScape™ s pěnovými výstupky
kapsa na notebook / tablet: ANO
kapsa na brýle a elektroniku: ANO

rozměr: 50 x 29 x 24 cm
hmotnost: 0,82 kg

MOC: 2 399,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

TESTOVAL:

 

Broněk Chromý

BRONĚK CHROMÝ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
 Rock Point Riegrova Olomouc
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1993
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2008
V Rock Pointu jsem od roku: 2008
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: běh, skialp, vysokohorská turistika


 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey