Test batohu Osprey Duro 6

4 min čtení 26. 11. 2019

Batoh nebo vesta na běhání. Nebo od každého trochu… Dosud jsem s batohy ani vestami Osprey neběhal, ale jejich věhlas znám. Pokud jde o kvalitu materiálů, konstrukčního řešení, životnosti a třeba i nadstandardní záruky, jde prostě o světovou špičku. Duro 6 jsem otestoval jak během etapového závodu Pyrenées Stage Run v Pyrenejích, tak při tréninku v Čechách.

6 litrů stačí

Batoh má kapacitu 6 litrů, která je podle mě dostatečná pro většinu běhů. Vejde se tam povinná výbava, i nějaké to jídlo a pití, bez kterého se závodník neobejde.

běh s vestou Duro 6 od značky Osprey

Lehká a prodyšná vesta

Materiál je velmi lehký a prodyšný. Vždyť celá vesta váží 340 gramů, díky čemuž o ní při běhu ani moc nevíte. Jsem zvyklý na vestu od Salomonu, a ohledně lehkosti i vzdušnosti, jsou obě vesty srovnatelné.

běžecká vesta/batoh Osprey Duro 6 l

Duro 6 sedí jako ulitá

Pro mě jsou u běžeckých batohů/vest důležité dvě věci. Jak dobře sedí a dostupnost kapes. Vesta se dá velmi dobře utáhnout a přesně doladit na těle, takže ve výsledku padne jako ulitá a při běhu jsem neměl problém s tím, že by se mi jakkoli hýbala na těle nebo někde obtěžovala. Než jsem vyladil optimální polohu, mi chvilku trvalo, ale pak už to bylo super. Doporučuji takový postup před prvním výběhem a pak už jen lehce poladit, pokud je to vůbec třeba.
 

běžecká vesta/batoh Osprey Duro 6 l

Kapes má dostatek

U batohu mě vždy zajímají kapsy a jak se k nim dostanu. Osprey Duro 6hlavní kapsu na zádech. Vešla se mi do ní bez problémů bunda, zdravotní věci a náhradní oblečení. Úplně nahoře je menší kapsa na zip, dával jsem si do ní mobil a fungovalo to. Dokázal jsem si tam pro něj sám sáhnout, když jsem chtěl něco vyfotit. Na bocích jsou 2 kapsy bez zipu. Dají se tam třeba dát složené hůlky, ale protože nemá zip, nic drobného o co nechcete přijít, bych tam nedával.

Vpředu jsou 2 kapsy na soft Flasky (měkké láhve 2x 500 ml jsou součástí balení). Já jsem využíval a byl jsem spokojen. Hned vedle je jedna kapsa na zip. Já v ní nosím doklady a klíče. Funguje to jak má, nic jsem neztratil ani necinkal jako zvonky. Na přední straně jsou ještě 2 menší kapsy. Já jsem je zatím nevyužil, ale mohou se hodit například na malou energetickou tyčinku či něco podobného. Suma sumárum - kapes je hodně, jsou dobře dostupné a tři jsou na zip.
 

běžecká vesta/batoh Osprey Duro 6 l
běžecká vesta/batoh Osprey Duro 6 l

Shrnutí

S vestou/batohem jsem naběhal zhruba 500 km a jsem spokojen. Potvrzuji výbornou kvalitu a funkčnost. Věřím, že i dost vydrží, což je taky důležité. Osprey Duro 6 je dle mého výborná volba jak na trénink, tak i závod do 80 km. U delšího už bych asi volil větší objem.Ať už se na svých cestách dostanete jakkoli daleko.

běh s vestou Osprey Duro 6 l je ideální na vzdálenosti do 80 km


Technické detaily

Batoh/vesta Osprey Duro 6 l

objem: 6 l
materiál kapes: PowerMesh™
kapsa na vodní vak: ANO, integrovaná
včetně: 2x 500ml láhev Soft Flask s pítkem a prodlužující trubičkou
uchycení holí na batoh: ANO, Stow-on-the-Go System™
píšťalka: ANO

MOC: 2 799,- Kč

Batoh/vestu získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Roman ChládekROMAN CHLÁDEK

Věk: 49
Disciplína: horský běh - trailrunning
Kde bydlím: Luštěnice, nedaleko Benátek nad Jizerou
Měsíčně naběhám: 400-500 km (teď méně, je konec sezony a plánuji malý odpočinek)
Poměr tvrdý/měkký povrch: 10/90 %
Počet běžeckých bot v botníku: 11 párů
Počet závodů za posledních 12 měsíců: 5
Můj nejdelší závod: UTMB – Ultra Trail Mont Blanc, trasa TDS 125km / +7500 m, 26:56:36 h
Největší běžecký úspěch 2018: Hochkönigman - 92 km/+5500 m, 30. celkově, 10. místo v kategorii),
Největší běžecký úspěch 2019: Pyrenees Stage Run - 240 km/+15000 m za 7 dní, 10. místo celkově, 8. v kategorii.

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Čím vás dostane tahle technická mikina italské značky Crazy? Kolega Michal ji pořádně vyvětral v Krušných horách i na Šumavě a prozradil...
Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey