Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test batohu Osprey Fairview wheels 65

4 min čtení 20. 11. 2019

Tohle je náš první kufr na kolečkách. Ale všechno je jednou poprvé. Dřív jsme taky neměli mimino, kočárek a dalších milion věcí, které potřebujeme přepravovat. Když vyrážíte na alpskou túru, vystačíte si s malou třicítkou, do které všechno našlapete. Když ale chcete sbalit rodinu, hodí se zavazadlo, ve kterém bude všechno přehledně sbalené a ve kterém zachováte pořádek i po týdnu cestování.

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - kurf na kolečkách i propracovaný batoh v jednom

Záda místo koleček

Fairview wheels ale není jen pojízdný kufr. Když je potřeba – například když máte sejít 10 pater po schodech, projít po lesní cestě, nebo dojet na kole na nádraží – stačí otevřít zadní krycí panel a hodit si batoh na záda. A rozhodně se nejedná o nouzovou variantu. Zádový systém je dobře propracovaný, pohodlný a dobře odvětrávaný.

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - když nejednou kolečka jednoduše hodíte na záda
Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - detail na propracovaný zádový systém

Velmi praktické zavazadlo

Při prvním pohledu na tenhle kus vybavení jsme byli jaksepatří skeptičtí. Hranatá krabice na kolečkách? Představili jsme si letištní halu a navoněné byznysmany, což má s outdoorem jen pramálo společného. Tyto předsudky ale rychle vzaly za své. Fairview nás rychle svou praktičností přesvědčil, že se nejedná jen o nějaký designový výstřelek. Po více než půlroce používání se stal naším pravidelným zavazadlem na vícedenní cesty.

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - vnější kapsy a popruhy ještě o něco zvětší objem zavazadla

Dost prostoru a přehlednost

Z našeho pohledu lze hlavní výhody shrnout do 3P: Praktičnost, Přehlednost, Přístupnost. Hranatý tvar sice nejspíš nevyhraje soutěž krásy, ale nabízí nejlepší možnost, jak naskládat oblečení tak, aby následně nevypadlo, jako když ho vytáhnete krávě z čumáku. Po otevření hlavní kapsy máte hned jasno, co jste kam dali a na jedno sáhnutí máte v ruce, co potřebujete. Bez toho, abyste přehrabovali všechno ostatní. Věci v hlavní kapse můžete navíc i fixovat vnitřním popruhem. To jsme nikdy nepotřebovali, batoh máme vždy nacpaný a vše se fixuje navzájem.

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - naprosto přehledný a dostupný obsah batohu

Z vnitřní strany víka najdete 2 síťované kapsy na drobnosti. Menší věci se tak nemusí válet mezi oblečením a hned vidíte, kde je jaká mastička. Hlavní kapsu zavírá robustní dvoucestný zip, kterým můžete v případě potřeby protáhnout i zámek. Pro nás je důležitější, že zip běhá hladce a snadno a vypadá, že i nějaký ten pátek vydrží. 

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l  - detail na síťované kapsy na zip na vnitřní strně víka

Vnější kapsy a popruhy

I když máte narvaný hlavní úložný prostor, nemusíte zoufat. Ještě pár věcí s sebou vzít můžete. V horní části je jedna malá a jedna větší kapsa, které jsou snadno a rychle přístupné, i když máte batoh postavený svisle. Do síťovaných vnějších kapes můžete dát láhev s pitím nebo plyšáka a pod vnější kompresní popruhy jsme s oblibou připínali bundu, deku, nebo nosítko. Zavazadlo pak trochu připomíná vánoční stromeček, ale celková kapacita jaksepatří nabyde.

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - vnější kompresní popruhy udrží třeba i deku nebo golfky

Kolečka a madla

Nakonec zbývá to celé někam přepravit. Asi se nedá čekat, že byste s tímto zavazadlem podnikali dlouhé túry, ale zároveň má málokdo po ruce liftboye, který se s kufrem bude tahat za vás. My jsme nejčastěji využili kolečkovou variantu a dost se nám to líbilo. Sami tak k tomu totiž zvládnete přenést ještě další batoh, plný kočárek a případně ještě mimino na břiše. Transfer z bytu do auta se tak urychlí. Trochu. Na krátkou manipulaci jsou na boku i shora k dispozici festovní a měkká madla, která nikde nepřekáží. Naloženo? Můžeme jet!   

Batoh Osprey Fairview wheels 65 l - kurf nebo batoh, rozhodnete se v jedné vteřině

Co se nám na Fairview nejvíc líbí:

  • přehledná a snadno přístupná hlavní kapsa
  • vnější kompresní popruh na připnutí dalších věcí
  • kolečka a madlo – dá se snadno transportovat, i když máte záda už plná


Hledáme nevýhody:

  • zádový systém ubírá vnitřnímu prostoru. Ale to je něco za něco.
  • pevné dno s kolečky znesnadňuje nakládání do stísněného prostoru a skladování prázdného batohu.

 


Technické detaily

Zavazadlo Osprey Fairview wheels 65 l využijete jako kufr i batohBatoh Osprey Fairview wheels 65 l

materiál: 210D nylon
objem: 65 l
rozměr: 70x41x34 cm
rukojeť: vysouvací ergonomická rukojeť ve tvaru T
rozepínání: zip ve tvaru U
hmotnost: 2,8 kg

MOC: 5 599,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 


 

Testoval:

Jakub CejpekJAKUB CEJPEK

Šéfredaktor časopisu Everest, fotograf, horský průvodce, horolezec a dobrodruh tělem i duší.  Z nejrůznějších outdoorových aktivit dává přednost veškerému vertikálnímu pohybu – ať už jsou to prosluněné skály nebo zasněžené vrcholky šestitisícovek. Kromě nesčetných výprav do oblíbených Alp ho v uplynulých letech vítr zavál do všech koutů světa – od pustého Pamíru až po bolivijské Altiplano.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehké běžecké kraťasy, které na sobě ani necítíte. Jak se mi v nich běželo přes 200 km napříč Krušnými horami...

Test kraťasů Hannah Aldis

31. 07. 2021
3 min čtení
Testy produktů
Jak se tahle ultra trailová bota osvědčila na ženském chodidle? Na první pohled robustní bota skrývá excelentní pohodlí pro dlouhé tratě...
Botám jsem naložil pořádný zátěžový test. Přečtěte si, jak obstály a jaké je srovnání s jejich předchůdcem...

Test obuvi Hoka Torrent 2

26. 07. 2021
6 min čtení
Testy produktů