Test batohu Osprey Hikelite 26

3 min čtení 12. 04. 2019

Já a můj muž Pavel máme rádi spontánní výlety, kdy si jen tak můžeme vyrazit do přírody i poznávat nová města. A protože už dlouhá léta používáme batoh OSPREY Daylite, hledali jsme variabilnější a objemnější variantu, kterou si během dne můžeme půjčovat. Vlastně takového většího bráchu osvědčeného batůžku Daylite. Neváhali jsme tedy a s radostí využili možnost otestovat Hikelite 26 l a těšili jsme se, čím nás překvapí. A překvapil mile!

K testování jsme si vybrali výlet za přáteli a přírodou do CHKO Bílé Karpaty, konkrétně na lom Rasová na Jižní Moravě, kam jsme došli v rámci masopustního veselí.
 

Batoh Osprey Hikelite 26 l
Batoh Osprey Hikelite 26 l na turistiku i cestování

Velký tak akorát…

Do batohu se vešlo jak pití na celý den, tak nějaká ta svačina pro nás oba, náhradní péřovka a pláštěnky. Batoh v pohybu nijak neomezoval ani při náročnějším prolézání křovím, lezením po stromech a opravdu dobře držel na zádech.

Výborně odvětraný

Předností batohu Hikelite 26 je opravdu nízká váha. I když je plně naložený, není na zádech skoro cítit.

K tomuto pocitu napomáhá hlavně skvěle odvětraný zádový systém AirSpeed. Díky vypnuté síťované konstrukci mezi zády a batohem tudy proudí dostatek vzduchu. To byla také jedna z věcí, která mě u batohu této velikosti zaujala a výborně se osvědčila i při letních aktivitách, když jsem téměř denně jezdila na inline bruslích. Batoh hezky odléhá od beder a vytváří tak malou styčnou plochu, zároveň má i dobře odvětrané perforované ramenní popruhy. Při pohybově náročnějších aktivitách jsem tato místa cítila propocená až po delší době.

Batoh Osprey Hikelite 26 l

V jednoduchosti je krása

Další výhodu vidím v jednoduchosti batohu. Přímo vybízí k tomu, sbalit pár potřebných věcí, které potřebuji na celodenní aktivitu, za kterou zrovna vyrážím. Do hlavní kapsy pohodlně sbalím menší svačinu a náhradní oblečení.

Drobnosti jako sluneční brýle nebo telefon, najdou místo v menší, dobře dostupné vrchní kapse, která je na vnější straně batohu shora. Do bočních kapes, které jsou dobře dostupné rukou, aniž by bylo potřeba batoh sundávat ze zad, dávám láhve s pitím. Takhle jsou vždy po ruce. Stejně jako třeba papírové kapesníčky.

Na čele batohu je volná kapsa, připojená dvěma menšími popruhy, která poslouží jako rychlodržák, třeba pro momentální odložení bundy. Zároveň poslouží ke stažení celého batohu.
 

Batoh Osprey Hikelite 26 l
Dostatečné množství kapes batohu Osprey Hikelite 26 l

Univerzální menší batoh

Jeho velkou předností je univerzálnost jak pro ženu, tak pro muže, co se týče postavy. Já jsem vysoká 158 cm a Pavel 186cm a oběma nám batoh sedí skvěle. Můžeme si ho tedy půjčovat. Nespornou výhodou je jeho integrovaná pláštěnka, kterou jen tak neztratíme…

Batoh této velikosti využijeme při našich poznávacích cestách po celém světě, jak v přírodě, tak ve městě.

Batoh Osprey Hikelite 26 l


Batoh Hikelite Osprey 26 lTechnické detaily

Batoh Osprey Hikelite 26 l

zádový systém: AirSpeed​​™
vstup: na zip
integrovaná pláštěnka: ANO
odnímatelný bederní popruh: ANO
kapsa na hydrovak: ANO
oka na uchycení trekových holí: ANO
hmotnost: 730 g

DMOC: 2 299,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 

 Ema JelínkováTestovalA:

EMA JELÍNKOVÁ

Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
vedoucí v Rock Point Praha - Nový Smíchov
Outdoorové sporty provozuji od roku: odjakživa
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2003
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: plavání, turistika, in-line brusle, fitness, skialp
 


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey