Test batohu Osprey Kestrel 68 II

5 min čtení 24. 08. 2019

Loni jsem se důkladně seznámil s objemným batohem Xenith 75 a letos jsem si sbalil další velký batoh, tentokrát z řady Kestrel, s objemem 68 litrů. V mnoha ohledech se oba batohy shodují, s oběma jsem velmi spokojen a jejich hlavní rozdíl je v řešení čelního vstupu, kterým se pyšní Kestrel 68 II.

Velký batoh Kestrel 68 je určený na treky, při kterých si neseme na zádech všechno, co potřebujeme - stan, spaní, propriety k vaření včetně jídla. Na výběr jsou dvě velikosti zádového systému a dvě barvy. Řada Kestrel se vyznačuje praktickým vstupem do hlavního prostoru z čela batohu. Stačí rozepnout zip ve tvaru „U“

pohodlný vstup účkového tvaru do batohu Osprey Kestel 68 II

Osprey sází na lehkost

Váha 1,78 kg. 1 objemový litr batohu tedy váží 26 gramů. Podobně velký batoh Deuter má hmotnost zhruba o třetinu vyšší. Hmotnost batohu je dána součtem desítek dílů a komponentů, záleží na každém detailu a materiálu - na popruzích, síťovinách, zipech, polstrování, vnějším materiálu... Přitom je důležité udržet dostatečnou mechanickou odolnost batohu. Zejména velké krosny si každý pořizuje na mnoho let, protože jejich použití nebývá až tak časté, jako u malých batohů.

 

Osprey Kestrel 68 II

 

Osprey Kestrel 68 II

U Osprey platíte za dokonalost…

Možná si řeknete, že batohy Osprey jsou drahé, ale na druhé straně je dobré vědět, že si pořizujete špičkovou kvalitu a propracovanou funkčnost všech detailů. A taky už zmiňovanou nižší hmotnost. No a samozřejmě pohodlné nesení. Když jdete od rána do večera týden s 20 kily na zádech, vyplatí se mít pohodlný batoh!

Osprey Kestrel 68 II

Testováno s dvaceti kily

Kestrel 68 je ideální na týdenní trek natěžko. Já jsem podnikl víkendovou zatěžkávací zkoušku na Pálavě. Nesl jsem vše potřebné pro dvě malé děti a navíc jsem musel naložit asi 7 litrů vody, abychom měli dva dny co pít a z čeho vařit.

Osprey Kestrel 68 II

Zádový systém AirSpace™

Je prostě skvělý. Díky síťovině prodyšný, velmi měkký a délku zad si uživatel nastaví posunutím panelu, který se ukotvuje suchým zipem. Při výšce 177 cm mi přesně sedí velikost zad S/M, prodává se ještě větší M/L. Určitě doporučuji vyrazit do prodejny a vyzkoušet. Nejprve si ale stáhněte aplikaci  Osprey PackSizer a zjistěte, jaká velikost by vám mohla sednout.

Osprey Kestrel 68 II se zádovým systémem AirScape

Konstrukce zad je řešená tak, aby i při plném, do výšky naplněném batohu, nedocházelo k omezování pohybu hlavy. Prohnutý tvar konstrukce v oblasti hlavy je opravdu dostatečné řešení a u větších batohů je prostě nutný.

„U“ vstup z čela batohu

Někteří z trekařů mají rádi, když se do hlavního prostoru batohu dostanou z boku nebo z čela, nejen z vrchu, jak je to obvyklé. Kestrel 68 jim to umožňuje v luxusním rozsahu. Masivní, tipuji, že nezničitelný zip ve tvaru „U“, dovoluje rozevřít prakticky celou plochu čela nebo si díky dvěma jezdcům zipu vybrat úsek, který si pootevřu. Celý „účkový“ poklopec je připojen k batohu dvěma plastovými sponami nahoře a dvěma k bočním kapsám na bederáku.

Osobně mám moc rád, když má batoh oddělenou spodní komoru na spacák a oblečení a v tomto ohledu je Kestrel ideální. Přepážka má dokonce variabilní polohu.

Osprey Kestrel 68 II

Standardní benefity batohů Osprey

  • Prostorné kapsy na bederním popruhu jsou skvělé na menší věci, které chcete mít po ruce – GPS navigace, nožík, náhradní baterka do foťáku, čelovka apod.
  • Samozřejmostí jsou minimalistické, avšak naprosto spolehlivé přezky, které se snadno posouvají jako po másle na měkkých popruzích.
  • Zipy prověřené značky YKK jsou samozřejmostí.
  • Držák teleskopických trekových holí Stow-on-the-Go™ ocení každý, kdo nosí těžký bágl a občas si potřebuje hole odložit, aby nepřekážely.
  • Dalším typickým znakem ospreyů jsou pružné síťované kapsy na bocích, do kterých nasoukáte i 2litrovou PET láhev, termosku, sandály, oblečení, které chcete mít po ruce, svačinu…

     
Osprey Kestrel 68 II s bederákem s výztuhami Bioform skvěle rozloží váhuTuze pohodlný bederák s výztuhami Bioform™ zařídí bezbolestný přenos většiny zátěže a nechá tak odlehčit ramenům.
 
Osprey Kestrel 68 II je vybaven nepostradatelnou karabinkou na klíče

Karabinka na klíče proti jejich ztrátě - bez té už si nedovedu dobrý batoh ani představit.

 

Osprey Kestrel 68 II s praktickou výrazně zelenou pláštěnkou

Řada batohů Kestrel je vybavena zelenou pláštěnkou ve dně batohu, kterou lze snadno vypnout z kolíčku a v případě potřeby vyprat.

Osprey Kestrel 68 II má prostorné horní víko na zip
Prostorné horní víko má Kestrel se vstupem na zip shora. Menší síťované spodní víko se mi osvědčilo pro transport miniručníku.
Osprey Kestrel 68 II disponuje spolehlivými přezkamiNaprosto spolehlivé přezky, které se snadno posouvají na měkkých popruzích.
 

Osprey sází na umístění rezervoáru na pití mimo hlavní prostor batohu. Komu se někdy vylil camelback dovnitř batohu, ten to setsakramentsky ocení. Vodní rezervoár se vkládá mezi zádový systém a vak batohu a jeho pozici fixuje miniaturní spona.

Osprey Kestrel 68 II má umístěn prostor na hydrovak mimo hlavní komoru batohu

Osprey je sázka na jistotu

Světový lídr mezi výrobci batohů si může dovolit poskytnutí záruky – All Mighty Guarantee. Tato „doživotní výhoda“ není dvouletou zárukou na jakost, tak jak je běžné. Jedná se o výhodu pro zákazníka, poskytnutou nad rámec, právními předpisy stanovené 24 měsíční záruky. Výhoda spočívá v posouzení poškození a jeho příčině ze strany Osprey a je přiznána pouze na poškození způsobené výlučně vadou materiálu nebo výrobní vadou po dobu rozumné životnosti batohu.

Osprey Kestrel 68 II
 

Důvodů pro pořízení batohů Osprey objevíte víc než dost. Nezbývá, než vám popřát optimální volbu.
 


Batoh Osprey Kestrel 68 IITechnické detaily

Batoh Osprey Kestrel 68 II

objem: 68 l
rozměr: 78 x 37 x 37 cm
zádový systém: AirScape™
uchycení holí: systém Stow-on-the-Go™
poutka na cepín: ANO
hmotnost: 1,78 kg (velikost M/L)

DMOC: 4 999,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

Testoval:

Michal Bulička

MICHAL BULIČKA

Věnuje se aktivně skialpinismu, náročným akcím na horském kole, via ferratám a vícedenním horským trekům. K tomu rodinná turistika s malými dětmi v českých horách. Specialista na Alpy a hory Latinské Ameriky.

 


 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Lehká botka pro letní dobrodružství za každého počasí. Jak se osvědčila kolegyni Míše, která prošlápla na výletech po horách i protáhla na ferratách...
Do rodiny Uneeků letos přibyla novinka. Edice Canvas. Jak hodnotí ručně pletený sandál s jemným plátnem naše kolegyně Káťa...

Test obuvi KEEN Uneek Canvas

29. 06. 2022
4 min čtení
Testy produktů
Markéta si vzala na testování model Parkclaw. Jak říká, je to ideální bota pro běžce žijící ve městě, ale srdcem v přírodě. Přečtěte si její hodnocení...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey