Test batohu Osprey Kresta 14

4 min čtení 28. 09. 2019

Americký výrobce batohů Osprey rozšířil pro nadcházející sezónu rodinku svých lyžařských a skialpových batohů Kresta o nejmenšího člena. Kresta 14 je svou velikostí ideální na jednodenní skialpové túry či lyžařské radovánky na zasněžených svazích. Batoh mám v testování od března, společně jsme prošly zasněženými Krkonoši, jarním Adršpachem, testován byl i v teplejším podzimním počasí. A jak v testu obstál?

Ideální do zimních podmínek

Batoh Osprey Kresta má perfektně propracovaný zádový systém, na kterém neulpívá sníh. Díky svému anatomickému tvarování skvěle kopíruje tvar zad. S ohledem na styl zpracování, kdy batoh přiléhá těsně k zádům, čímž je omezena cirkulace vzduchu, jej nedoporučuji do teplejšího počasí.

Dámský batoh Osprey Kresta 14

Kresta je na jednodenní výlety

Jak již bylo řečeno, velikostně je Kresta ideální na jednodenní výlety či den na lyžařském svahu nebo skialpové túře. Tři různě velké kapsy jsou plně dostačující. Nejmenší kapsa je ideální na uschování lyžařských brýlí. V prostřední najdete poutko na klíče, navíc je dále rozčleněná na tři menší kapsičky, z nichž jedna na zip je vhodná pro uschování dokladů. Do největší komory lze snadno umístit rozloženou lopatu spolu s lavinovou sondou (pozn. ne všechny značky, mají madla lopat rozkládací tak, aby se do batohu vešla úplně a nekoukala ven), péřovkou a teplejšími rukavicemi na sjezd.

Dámský batoh Osprey Kresta 14

Možnost připnout i lyže

Podobně, jako starší a větší sourozenci, i tato velikost umožňuje uchycení lyží na batoh. K tomu slouží nenápadné pásky na vnější straně batohu. Nepoužívané pásky lze snadno uchytit tak, aby na batohu neplandaly. Jediné, co mi zde chybí, je možnost uchycení hůlek za chůze.

Dámský batoh Osprey Kresta 14

Úsporný bederní popruh

Mezi další vychytávky tohoto batohu patří provizorní bederák. Nejedná se o bederní pás v pravém slova smyslu, spíš jen o jednoduchý popruh opatřený sponami, který můžete, ale nemusíte, využít. Díky skvělému zádovému systému batoh drží na místě i bez jeho použití. Popruh lze velmi snadno odepnout.

Dámský batoh Osprey Kresta 14

Hydratace i v zimě

Samozřejmostí je kompatibilita batohu s vodním rezervoárem. Pokud se rozhodnete používat ho v chladných zimních měsících, pak jistě oceníte izolaci hadičky v ramenním popruhu. Osobně na batohu oceňuji i velké jezdce zipů, díky nimž nemusím v zimě sundávat rukavice a do batohu se snadno dostanu.

Shrnutí

S batohem Osprey Kresta 14 jsem po půlročním soužití velmi spokojená. Jedná se o perfektně propracovaný batoh s množstvím nenápadných, ale účinných vychytávek. Vše je koncipováno tak, aby měl zákazník maximální pohodlí, a to i ve vysokém stupni těhotenství, jako tomu bylo v mém případě. Od špičkových použitých materiálů až po skvěle padnoucí zádový systém. Za sebe nemám výrobci co vytknout.

Dámský batoh Osprey Kresta 14


Výhody:

  • ideální velikost na jednodenní túry
  • velké jezdce zipů pro snadnější ovládání v rukavicích
  • jednoduchý design bez zbytečných poutek
  • odolnost použitých materiálů
  • skvěle tvarovaný zádový systém, na zádovém panelu neulpívá sníh
  • možnost uchycení lyží
  • odnímatelný bederní popruh
  • kompatibilní s vodním rezervoárem, izolace hadičky v ramenním popruhu


Nevýhody:

  • vyšší hmotnost

 


Dámský batoh Osprey Kresta 14Technické detaily:

Osprey Kresta 14 woman

objem: 14 l
rozměr: 43 x 25 x 21 cm
materiál: 420 HD nylon
hmotnost: 0,84 kg

MOC cena: 2 599,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


TestovalA:

Jitka OrišováJITKA SCHINZELOVÁ

Univerzální holčina, která nezkazí žádnou srandu. Práci v Rock Pointu bere jako výzvu, protože kdykoli se k ní dostane nějaká outdoorová novinka, bere to jako příležitost vyzkoušet něco nového a posunout se dál. Když zrovna není v práci, tak se potuluje venku se svojí fenkou Karamelkou, čistí hlavu při florbalu nebo vyrazí na chatu uprostřed lesa. Ráda by se konečně, po několika neúspěšných pokusech díky počasí, dostala na vrchol Marmolady. Dalším důležitým bodem v jejím outdoorovém diáři je Everest a jeho okolí, ale to si nechává na později.


Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey