Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test batohu Osprey Siskin 8

I když na kole jezdím už dobrých patnáct let, nikdy jsem ryze cyklistický batoh neměl. Když už byl batoh na výlet potřeba, použil jsem Osprey Talon 22. Ten byl většinou poloprázdný, ale na cestu do práce i jednodenní výlety super.

Osprey Siskin 8l mě na první pohled zaujal vzhledem. Ano, i když se říká, že je chlapovi jedno, co jak vypadá, já jsem spíš výjimka. Troufám si říct, že je to první batoh se zajímavým designem v podobě grafického potisku a přesto decentně barevný tón. Díky tomu jsem se stal majitelem cyklobatohu o velikosti 8 litrů.

Cyklobatoh Osprey Siskin 8 l

Siskin 8 od A do Z… 

Tento malý batoh se vyrábí pouze v jedné délce zad. Počáteční nejistota, zda mi nebude velký, se rozplynula hned po nasednutí na kolo, když se ohnou záda. Zádový systém Airscape se krásně přizpůsobil a nikde netlačil.

Ramenní popruhy jsou síťované a tak jsem neměl propocený dres. Hrudní pás je posuvný, tak jak je zvykem na všech Osprey batozích. Zapínání prsáku je na magnet, které je zároveň kotvištěm koncovky hadičky hydrovaku. Bederní pás je jen v podobě pásku, který je možné sundat. Já ho na kolo třeba vůbec nepoužívám.

Cyklobatoh Osprey Siskin 8 l

V batohu je kapsa na hydrovak, dále hlavní kapsa na zip, kterou lze celou rozevřít a věci si pěkně uspořádat. Uvnitř je kapsička na zip, karabinka na klíče a malá síťovaná kapsa na suchý zip. Zvenku je ještě polootevřená kapsa, do které můžeme umístit třeba mokrou bundu nebo cokoliv, co nechceme dávat dovnitř batohu.

Na přední části je úchyt na přilbu LidLock™, který stačí vytáhnout a prostrčit větracím otvorem helmy. V dolní části je reflexní poutko na uchycení blikačky. 

úchyt na cyklohelmu na batohu Osprey Siskin 8 l

Co všechno se mi do tak malého batůžku vešlo?

Plný 2,5 litrový vak s vodou, moje a manželčina bunda, lékárnička, dvě záchranné fólie, peněženka, kapesníky a nějaká ta energie na cesty. Přesto se batoh pohodlně zapínal, tak by se do něj nějaká ta nezbytnost ještě určitě vešla.

detail vnitřku cyklobatohu Osprey Siskin 8 l

Hydrovak na pití

U každého vaku na vodu mě vždy rozčiloval malý vstupní otvor a tím i špatná údržba a pomalé vysychání. Siskin 8 je vybaven novým odlehčeným rezervoárem na vodu (je součástí batohu), který má velké plnící hrdlo, díky němuž se do vaku snadno dostanete rukou, a po vymytí rychle vysychá. Samozřejmostí  je použití v jakémkoliv kompatibilním batohu. Při sušení mě překvapilo, že i bez speciálního ramínka na sušení vak přes noc na balkóně úplně vyschl.

Moje zkušenost…

Musel jsem přehodnotit svůj postoj ke specializovaným batůžkům na různé aktivity. Neexistuje univerzální střih a ani velikost batohu na cyklistiku, běh, turistiku… Cyklobatoh Siskin 8 si beru na kolo skoro vždy. Na celodenní výlety i na rychlé terénní vyjížďky v pražských lesích.

Využívám ho ještě na inline bruslení, když se projíždíme kolem Vltavy nebo Labe a na pěší nenáročnou turistiku se psem, když vím, že se mi nebude chtít vytahovat láhev na pití. Tenhle exemplář mi přesně zapadl mezi bežeckou vestu, která mi na kole moc nevyhovovala, a 26 litrový batoh s odvětraným zádovým systémem.

Cyklobatoh Osprey Siskin 8 l
 


Výhody:

  • hydrovak je součástí batohu
  • oddělená kapsa na hydrovak
  • komfortní zádový systém
  • velký vstup do hlavní komory


Nevýhody:

  • žádné jsem nenašel

 


cyklobatoh Osprey Siskin 8 lTechnické detaily

Batoh Osprey Siskin 8

rozměr: 47 x 22 x 18 cm
objem: 8 l
integrovaný hydrovak: ANO
úchyt na přilbu: ANO, systém LidLock™
hmotnost: 530 g

DMOC: 2 299,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Ondřej ValášekONDŘEJ VALÁŠEK
Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám:
Hannah Praha, Fashion Arena
Outdoorové sporty provozuji od roku: 2011
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2007
V Rock Pointu jsem od roku: 2011
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: běh a hraní na housle
Specialista na výrobky: outdoorová obuv
Spacialista na značky: Hannah, Keen

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Minimalistický, aerodynamický a elegantní. Na batohu nenajdete žádné zbytečnosti...
Nejlehčí a nejdynamičtější trailovka z nabídky Brooks. Provětrával jsem ji od  podzimu do jara. Jak hodnotím?
Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...