Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test batohu Osprey Skimmer 28

Jsem již majitelkou batohu značky Osprey modelu Talon 20 - super lehký, skladný sportovní batůžek, který mi přiroste na záda vždy na celou cyklosezónu. A zatím nezklamal! Na podzim 2018 jsem dostala možnost otestovat nový speciálně dámský outdoorový batoh Skimmer 28! Vyrážela jsem zrovna za pár dní do Julských Alp a chyběl mi společník, který bezpečně pojme vše potřebné na jednodenní výlety do hor. Jasně, beru ho, mám radost, otestuju! 

Láska na první pohled

Když mi přistál tenhle vínový mazlík jednoho dne na kancelářském stole, první reakce byla:  "Ty jo, nádherná barva a jednoduché a stylové provedení! Wow! Konečně outdoorový batoh, který splní (snad) nároky v horském terénu a udělá velkou parádu i při každodenním užívání!" 

Sportovně založený holky mají totiž rády pro své denní nošení hlavně styl, design, atraktivní barvu a to vše v kombinaci s funkčností a možností vyrazit kdykoliv za sportovním vyžitím.

Dámský turistický batoh Osprey Skimmer 28 l

Seznamujeme se

Batůžek je navržen pro maximálně univerzální využití a pro jednodenní dobrodružství. Horní vstup na zip umožňuje velmi dobrý přístup do batohu a možnost efektivně vyplnit celých 28 litrů. Na jednodenní výlety mi objem batohu úplně stačil a zároveň v batohu nebyl chaos, jak tomu u větších litráží s horním plnění občas bývá.
 

široká a dobře příspupná hlavní vrchní kapsa na zip na batohu Osprey Skimmer 28 l Horní vstup na zip umožňuje velmi dobrý přístup do batohu.

Dostatek kapes

Pod víkem je menší síťovaná kapsa na zip s integrovanou plastovou karabinou. Využívala jsem ji hlavně na uskladnění klíčů či cenností a dokladů, které nepotřebuje mít člověk během výletu stále po ruce, ale v batohu je mít musí.

síťovaná kapsa s plastovou karabinou na klíče je umístěná pod vrchním víkem na batohu Skimmer 28 l
Síťovaná kapsa pod víkem skrývá plastovou karabinku na klíče...

Dalšími kapsami jsou boční kapsy na zip, které v pohodě pojmou litrovou lahev na pití. Dále pak vrchní, z vnějšku dobře přístupná kapsa, která poskytne bezpečné místo pro brýle či mobilní telefon bez nebezpečí poškrábání. 
 

postranní dobře přístupná kapsa na zip na batohu Osprey Skimmer 28 l Boční kapsy na zip pojmou mobil, brýle nebo třeba litrovou lahev na pití.

Odklápěcí čelní kapsa

Batoh disponuje různorodými kapsami, popruhy či poutky k uchycení outdoorového vybavení – hůlky, cepín atd. Po zkušenosti je za mne jednou z nejvíce využívaných kapes přední odklápěcí kapsa, která se dá povolením postranních popruhů objemově zvětšit či naopak přitáhnout. Je zvenku a překrývá hlavní prostor batohu. Kapsa je rychle přístupná i za chůze. Hodí se na rychlé odložení bundy, mikiny či třeba i přilby na ferraty.
 

přední odklápěcí kapsa na batohu Osprey Skimmer 28 l na vše, co potřebujete mít za chůze po ruce Přední odklápěcí kapsa je dobře přístupná i za chůze a hodí se na bundu, mikinu nebo třeba ferratovou helmu.

Vlastně na cokoliv co v danou chvíli odložíte, ale zároveň v případě potřeby potřebujete mít rychle po ruce. Určitě znáte to, když se v průběhu výšlapu rychle zahřejete nebo se změní počasí. Vázat si mikinu či bundu kolem pasu pro takové případy je jednak děsně „old school“, ale hlavně omezující v pohybu a nekomfortní. Odklápěcí čelní kapsa je vychytávka pro tyto případy!

Dámský turistický batoh Osprey Skimmer 28 l

Nosný systém

Jednou z nejdůležitějších vlastností batohu jsou samozřejmě záda, ramenní a bederní popruhy, které společně zajišťují přenos váhy nákladu. Když výborně funguje, je pro nás batoh komfortní!

Je nutné zdůraznit, že batoh Skimmer 28 je v prvé řadě hlavně specificky dámský model. Znamená to, že má užší ramenní popruhy nejen tvarově, ale jsou i posazené blíže k sobě. Dále tvarovaný dámský bederní pás, který dobře kopíruje ženské boky. Díky těmto specifickým tvarovým i designovým úpravám mi batoh na zádech skvěle seděl. Rozdíl od standardního „pánského“ tvaru zad rozhodně během nošení pocítíte. Nejedná se tedy jen o prodejní argument, ale skutečně funkční prvek. Vyzkoušejte na vlastní kůži.
 

speciální dámská konstrukce bederního pásu na batohu Osprey Skimmer 28 l Bederní pás má speciální kostruci pro ženský tvar boků.
snadno ovladatelné popruhy bederního pásu na batohu Osprey Skimmer 28 l Bederní pás je užší co do výšky a lehce sešikmen.

 
Ramenní popruhy jsou více vykrojeny a blíže u sebe. Hrudní pás doplňuje magnetek pro snazší přichycení náústku z hydrovaku.

Komfortní polstrování popruhů

Z hlediska zádového systému je batoh vybaven inovativním zádovým panelem Bump-Foam, který poskytuje úžasný komfort, podporu a ventilaci, ale zároveň nepůsobí robustně. Nízkoprofilové ramenní popruhy dobře odvětrávají a v hlavní roli s polstrovaným bederním pásem zajištují rovnoměrné a optimální rozložení váhy batohu. Bederní pás je polstrovaný adekvátně k objemu batohu a plně vybavený z hlediska malých kapes na zip. 
 

Dámský turistický batoh Osprey Skimmer 28 l v detailu na zádový panel Bump-Foam Zádový systém Bump-Foam poskytuje úžasný komfort a velmi dobrou ventilaci.

Hydrovak mimo vnitřní prostor

Velmi jsem ocenila umístění hydrovaku, který je možno jednoduše vložit zasunutím shora, mezi zádový systém a stěnu batohu a vak je tedy umístěn mimo vnitřní prostor batohu.

Shrnutí

Skimmer je propracovaný a stylový dámský batoh, který je supr společníkem po celý rok! Z hlediska technické výbavy a funkčnosti předčil v průběhu testu má očekávání. Ať už jsem s ním vyrazila na ferraty či turistiku do hor, vyhovoval mi ve všech směrech. 

na batohu Osprey Skimmer 28 l je praktická je integrovaná pláštěnka
Ze spodní strany batohu rychle vytáhnete v případě deště integrovanou pláštěnkua v kontrastní barvě.

Batoh se stal mimo horské prostředí díky modernímu designu, praktičnosti a nádherné barvě mým parťákem i pro běžné nošení.

Kombinace funkčnosti, univerzálnosti a designu je za mě jedna z TOP vlastností tohoto batohu. Ruku na srdce…, i když jsme nadšené outdooračky, potřebujeme u toho hlavně dobře vypadat!

Dámský turistický batoh Osprey Skimmer 28 l je vhodný na jednodenní túry

 

Výhody:

  • Univerzálnost z hlediska funkčnosti i parádního designu pro běžné nošení
  • Široký horní vstup do batohu
  • Dostatek různorodých menších kapes, které oceníte při běžném nošení
  • Hrudní popruh na magnet pro jednoduchou a rychlou manipulaci

 

 

Technické detaily

Batoh Osprey Skimmer 28 l woman

vstup: horní, na zip
zádový systém: AirScape technologie s perforovanou pěnou - lehká jednoduchá konstrukce, která Dámský turistikcý batoh Osprey Skimmer 28 lnechá záda "dýchat"
objem: 28 l
rozměr: 53 x 27 x 24 cm
vývod na hydrovak: ANO
integrovaná pláštěnka: ANO
úchyty na trekové hole: ANO
hrudní popruh: na magnet
střih (fit) batohu: woman
hmotnost: 840 g

DMOC: 2 599,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:

Ivana MalíkováIVANA MALÍKOVÁ

Sport a pohyb venku zbožňuje od malička, takže ani není divu, že ji „vítr“ zavál do outdoorové firmy. Jako každý, má své oblíbené pohybové aktivity, kterým věnuje maximum času, ale rozhodně nepohrdne a ráda ochutná i jiné, nové. Šachy a cvrnkání kuliček mezi sporty rozhodně neřadí.

Pracuje v oddělení marketingu v Plzni jako brand manažerka značky Hannah. Provozuje lacrosse, kolo, běhání, dlouhé procházky se psem, zkrátka má ráda pohyb venku!

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Ultralehký stan, který jsme testovali na extrémním závodě napříč Amerikou. Zažil noci na poušti i bouže kdy padaly kroupy velikosti křepelčích vajec...
Dámská taška přes rameno v městském looku s parádními outdoor vychytávkami a samozřejmě kapsou na notebook...
Celoročně využitelná mikina? Otestovali jsme jí ve městě, na skialpech i v horách. Kde se jí líbilo nejvíce? Přečtěte si v recenzi...