Test batohu Osprey Sylva 12 l

4 min čtení 15. 07. 2019

Jsem žena hor a právě hory mě naučily předvídat i nepředvídatelné, a to platí i v okamžiku, kdy sedám na kolo a vyrážím jenom na kratší výšlap. Batoh a nepostradatelné věci v něm se staly součástí mých tripů na dvou kolech a s větrem ve vlasech. I proto mezi mnou a Sylvou zajiskřila láska na první pohled.

Batoh dělaný pro ženy

Ženské tělo má svá specifika a ve stále větší míře na to myslí i výrobci batohů. Jsme jiné než muži a pokud chceme cítit splynutí s kolem bez jakýchkoliv rušivých elementů, včetně špatně sedícího batohu, doporučuji sáhnout po kvalitním dámském batohu. A tím Osprey Sylva 12 jednoznačně je. Zapadl do mých záhybů těla jako kousky skládačky až do takové míry, že jsem měla pocit, jakoby batoh rostl společně s mým tělem.

test dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l

Na horském i silničním kole

Testovala jsem ho v různých terénech, na horském i silničním kole a v obou případech jsem ho na zádech téměř necítila. Ano, i na silničním kole při překonávaní náročných serpentin na vyhlášené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, či na jiných alpských cestách v Rakousku i v Itálii. Vzala jsem si ho všude tam, kde vzdálenost, převýšení i změny počasí byly natolik velké a nevyzpytatelné, že kapsy na dresu jednoduše nestačily na náhradní oblečení, pláště ani jídlo.

Na batůžek Sylva jsem si zvykla natolik, že když jsem někde vyrazila bez něj, cítila jsem se jaksi nejistá a v přeneseném slova smyslu nahá. Vejde se do něho opravdu mnoho věcí, a to při zachování aerodynamického tvaru.

test dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l

Velké množství kapes je zárukou toho, že přesně víte, kde co máte a lehce se k tomu dostanete. Osobitá komora na hydrovak, vypolstrovaná kapsa na brýle, oddělená komora na nářadí, další na jídlo, klíče, peníze, bundu a v mém případě i vždy přítomný zápisník a propisku.

Sedí na svém místě i ve strmém sjezdu

Jezdila jsem s ním i v drsnějším horském a lesním terénu, překonávajíc různé přírodní překážky a ani v jediném okamžiku jsem necítila, že by mě batoh převažoval na některou stranu nebo se sunul při strmém sjezdu k mé hlavě. Podobné pocity jsem mívala u jiných cyklistických batohů, ale Sylva je jiná.

Zádový systém AirSpeed™ je skvěle odvětraný a v spojení s kvalitním dresem plní svou funkci tak dobře, že i při maximálním tempu šlapání nebo v horkém počasí máte záda téměř suchá. Velmi jsem si oblíbila i postranní elastické kapsy, z kterých i za jízdy s lehkostí vytáhnete energetické tyčinky nebo mobil. Součástí batohu je i pláštěnka v zářivé žluté barvě a snadné uchycení přilby pomocí systému LidLock™.
 

detail na zádový systém dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l
dámský cyklobatoh Osprey Sylva 12 l
přední pohled na dámský cyklobatoh Osprey Sylva 12 l

Design, kterému nejde odolat

A v neposlední řade musím vyzdvihnout ženskému oku lahodící design batohu v jemné šedo-stříbrné barvě s tyrkysovými akcenty na detailech a zádovém systému. Jedinou nevýhodou cyklobatohu Sylva 12 je, že přitahuje pohledy kolemjdoucích a vy musíte neustále zůstat ve střehu, aby si na váš batoh neudělal zálusk někdo jiný.

test dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l
 


Výhody

  • skvěle odvětrané záda
  • velké množství kapes a přehrádek
  • přizpůsobené anatomii ženského těla
  • při pohybu neomezuje


Nevýhody

  • musela bych si je vymýšlet, protože na nic jsem nepřišla

 


Technické detaily

dámský cyklistický batoh Osprey Sylva 12 včetně speciálního organizéru na nářadí a úchytu cyklo helmyBatoh Osprey Sylva 12 l

zádový systém: AirSpeed™ s konstrukcí LightWire™
objem: 12 l
uchycení helmy: LidLock™
speciální organizér na nářadí: ve spodní části batohu
rozměr: 46 x 27 x 23 cm
hmotnost: 740 g

DMOC: 2 299,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:


ERIKA KOPÁLOVÁ

Na první pohled je Erika jemná a křeká blondýnka, ale na ten druhý, otrkaná sportovkyně. Miluje vše co souvisí s horami a přírodou. Od běhu přes kolo (horské i silniční), až po lezení, skialpinismus a horolezectví. Za sebou již má výstupy na Aconcaguu (6962 m), Elbrus, Ararat, Mont Blanc a zúčastnila se expedice na sedmitisícovku Muztagh Ata (7.546 m). K tomu má na svém kontě spoustu dalších alpských čtyřtisícovek. Jejím snem je Antarktida, ale zamilovala si např. i Norsko, Patagonii nebo Island. Na túru do hor byste se s Erikou určitě nebáli, provázela již po různých horách i krajinách světa, především v Alpách, na Kavkaze a v Jižní Americe a zkušeností má hodně. A když už je toho pohybu příliš, s radostí si sedne ke knize a ponoří se do romantických příběhů nebo rozbalí jógamatku a nechá se unášet na vlnách meditace.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey