Naše webové stránky používají cookies. Pomáhají ke správné funkci stránek a lepšímu uživatelskému zážitku. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. Rozumím

Test batohu Osprey Sylva 12 l

4 min čtení 15. 07. 2019

Jsem žena hor a právě hory mě naučily předvídat i nepředvídatelné, a to platí i v okamžiku, kdy sedám na kolo a vyrážím jenom na kratší výšlap. Batoh a nepostradatelné věci v něm se staly součástí mých tripů na dvou kolech a s větrem ve vlasech. I proto mezi mnou a Sylvou zajiskřila láska na první pohled.

Batoh dělaný pro ženy

Ženské tělo má svá specifika a ve stále větší míře na to myslí i výrobci batohů. Jsme jiné než muži a pokud chceme cítit splynutí s kolem bez jakýchkoliv rušivých elementů, včetně špatně sedícího batohu, doporučuji sáhnout po kvalitním dámském batohu. A tím Osprey Sylva 12 jednoznačně je. Zapadl do mých záhybů těla jako kousky skládačky až do takové míry, že jsem měla pocit, jakoby batoh rostl společně s mým tělem.

test dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l

Na horském i silničním kole

Testovala jsem ho v různých terénech, na horském i silničním kole a v obou případech jsem ho na zádech téměř necítila. Ano, i na silničním kole při překonávaní náročných serpentin na vyhlášené silnici Grossglockner Hochalpenstrasse, či na jiných alpských cestách v Rakousku i v Itálii. Vzala jsem si ho všude tam, kde vzdálenost, převýšení i změny počasí byly natolik velké a nevyzpytatelné, že kapsy na dresu jednoduše nestačily na náhradní oblečení, pláště ani jídlo.

Na batůžek Sylva jsem si zvykla natolik, že když jsem někde vyrazila bez něj, cítila jsem se jaksi nejistá a v přeneseném slova smyslu nahá. Vejde se do něho opravdu mnoho věcí, a to při zachování aerodynamického tvaru.

test dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l

Velké množství kapes je zárukou toho, že přesně víte, kde co máte a lehce se k tomu dostanete. Osobitá komora na hydrovak, vypolstrovaná kapsa na brýle, oddělená komora na nářadí, další na jídlo, klíče, peníze, bundu a v mém případě i vždy přítomný zápisník a propisku.

Sedí na svém místě i ve strmém sjezdu

Jezdila jsem s ním i v drsnějším horském a lesním terénu, překonávajíc různé přírodní překážky a ani v jediném okamžiku jsem necítila, že by mě batoh převažoval na některou stranu nebo se sunul při strmém sjezdu k mé hlavě. Podobné pocity jsem mívala u jiných cyklistických batohů, ale Sylva je jiná.

Zádový systém AirSpeed™ je skvěle odvětraný a v spojení s kvalitním dresem plní svou funkci tak dobře, že i při maximálním tempu šlapání nebo v horkém počasí máte záda téměř suchá. Velmi jsem si oblíbila i postranní elastické kapsy, z kterých i za jízdy s lehkostí vytáhnete energetické tyčinky nebo mobil. Součástí batohu je i pláštěnka v zářivé žluté barvě a snadné uchycení přilby pomocí systému LidLock™.
 

detail na zádový systém dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l
dámský cyklobatoh Osprey Sylva 12 l
přední pohled na dámský cyklobatoh Osprey Sylva 12 l

Design, kterému nejde odolat

A v neposlední řade musím vyzdvihnout ženskému oku lahodící design batohu v jemné šedo-stříbrné barvě s tyrkysovými akcenty na detailech a zádovém systému. Jedinou nevýhodou cyklobatohu Sylva 12 je, že přitahuje pohledy kolemjdoucích a vy musíte neustále zůstat ve střehu, aby si na váš batoh neudělal zálusk někdo jiný.

test dámského cyklobatohu Osprey Sylva 12 l
 


Výhody

  • skvěle odvětrané záda
  • velké množství kapes a přehrádek
  • přizpůsobené anatomii ženského těla
  • při pohybu neomezuje


Nevýhody

  • musela bych si je vymýšlet, protože na nic jsem nepřišla

 


Technické detaily

dámský cyklistický batoh Osprey Sylva 12 včetně speciálního organizéru na nářadí a úchytu cyklo helmyBatoh Osprey Sylva 12 l

zádový systém: AirSpeed™ s konstrukcí LightWire™
objem: 12 l
uchycení helmy: LidLock™
speciální organizér na nářadí: ve spodní části batohu
rozměr: 46 x 27 x 23 cm
hmotnost: 740 g

DMOC: 2 299,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.

 


Testovala:


ERIKA KOPÁLOVÁ

Na první pohled je Erika jemná a křeká blondýnka, ale na ten druhý, otrkaná sportovkyně. Miluje vše co souvisí s horami a přírodou. Od běhu přes kolo (horské i silniční), až po lezení, skialpinismus a horolezectví. Za sebou již má výstupy na Aconcaguu (6962 m), Elbrus, Ararat, Mont Blanc a zúčastnila se expedice na sedmitisícovku Muztagh Ata (7.546 m). K tomu má na svém kontě spoustu dalších alpských čtyřtisícovek. Jejím snem je Antarktida, ale zamilovala si např. i Norsko, Patagonii nebo Island. Na túru do hor byste se s Erikou určitě nebáli, provázela již po různých horách i krajinách světa, především v Alpách, na Kavkaze a v Jižní Americe a zkušeností má hodně. A když už je toho pohybu příliš, s radostí si sedne ke knize a ponoří se do romantických příběhů nebo rozbalí jógamatku a nechá se unášet na vlnách meditace.

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Brýle, které drží na nose za jakéhokoliv počasí. Fury jsem otestoval při náročném více než 200 km dlouhém běhu. Jak je hodnotím...

Test brýlí Julbo Fury SP3 CF

02. 12. 2021
6 min čtení
Testy produktů
Univerzální triko, které použijete na běhání, turistiku a spoustu dalších aktivit během zimy. Vyjímečný je střih i design...
Pánská péřovka s výbornou výhřevností a praktickými lezeckými vychytávkami...

Test bundy Rafiki Dante

27. 11. 2021
5 min čtení
Testy produktů