Test batohu Osprey Talon 22

4 min čtení 18. 08. 2017

Že nejde čekat překvapení od výrobku, který je už několik let bestsellerem? Omyl. Batoh Osprey Talon 22 vás zase učaruje. Hledáte kamaráda do nepohody? Pak je to právě on. Nosíte s sebou mnoho zbytečností, přesto víte, že se bez nich na celodenním výletu neobejdete? Všechny se do Talonu vejdou a bez starostí můžete přidat ještě i mikinu navíc.

Ten, kdo má děti ví, že na každou aktivitu je dobré mít s sebou radši věcí víc než míň. Já nejsem výjimkou. Dcera Ema má hlad, chce napít, je jí horko nebo zima, drží v ruce prázdný pytlík od bonbónů, má novou hračku a už ji nechce držet v ruce… a jiné, další možnosti, které s vámi řeší dítě. A to, co se točí okolo naší Emy, to se točí i okolo mého batohu Osprey. Rychle vyndat, rychle schovat, a to mockrát za den. Můj parťák, dvaadvacetilitrový Talon, to snáší suprově.

batoh OSPREY TALON 22 II při testu odolnosti

Promakaný každý detail

Tento batoh má jednu hlavní, velkou komoru a k ní malou kapsu, akorát na mobil nebo pro cokoli menšího k ruce. Obojí na zip. Velkou výhodou jsou kompresní popruhy po stranách, díky kterým si upravíte celkový objem. Šikovný rodič využije každé menší kapsy, jsou praktické na odpadky, hlavně dvě boční, do kterých snadno dosáhnete rukou, aniž byste batoh sundávali ze zad. Další vychytaný detail jsou kvalitně šité strečové ramenní popruhy a bezešvý bederní pás s prostornými kapsami. Na pás můžu navléct i vodítko na psa a bez problémů (jsou pevné) s ním jít a mít volné ruce, třeba pro teleskopické hole. Na batohu jsou i poutka pro uchycení holí nebo úchyt na cyklistickou helmu. Nechybí ani kapsa na vodní rezervoár.

šikovné postranní kapsičky na batohu OSPREY TALON 22 II

Prodyšná záda

Batoh beru rád na cykloturistiku. Perfektně drží na zádech. Efektivní je jeho inovativní provedení zádového systému AirScape s vysokou prodyšností. Musíte si ho dobře nastavit na svoji postavu než kamkoli vyrazíte, jinak vás může zradit nějaké tlačení či uvolnění. Osobně mám raději batoh plný než poloprázdný. Celkový objem 22 litrů je dostatečně velký. Jestli hledáte jen parťáka do města nebo jako příruční zavazadlo, sáhněte raději po menším kolegovi. Běžná turistika, kemping, delší cestování, zimní radovánky, to jsou ideální aktivity k tomuto batohu.

Občas batoh nosí i manželka, vypadá to, že i pánská varianta velikosti M/L ženám pasuje, ačkoli mám pocit, že velikost S/M by pro ni byla příjemnější. Škála barev čtyř typů je dostačující pro vhodný výběr.

zádová část - batoh OSPREY TALON 22 II

Nepromokavý

Talon 22 II vyniká i kvalitou materiálů. Silnější déšť nebo sníh na něm vůbec nezanechá stopy. Odolává i delšímu pobytu v takovém počasí. Věci uvnitř zůstaly suché. Ocením to hlavně v momentě, kdy na sebe potřebuji dostat další vrstvu oblečení, nebo naopak vyměnit mokré věci za suché. Za zmínku stojí, že každý dobrý batoh si zaslouží péči - dostatečné vysušení nebo pláštěnku na batoh Osprey, zvolenou dle typu a velikosti.

batoh OSPREY TALON 22 II

Shrnutí

Batohy Osprey z řady Talon mají čím ohromit. Zlepšit cokoli na něčem výjimečným je oříšek. V tomto případě rozlousknutý. Komfort, kvalita, vzhled, praktičnost – tyto vlastnosti má na prvotřídní úrovni. Hledat rozdíly mezi jinými značkami je složitá práce, v případě značky Osprey skoro zbytečná…

 batoh OSPREY TALON 22 IIBatoh Osprey Talon 22 II

hmotnost: 810 g (M/L)
dostupné velikosti zad:  22 l (S/M), (M/L)
zádový systém: Airscape™

DMOC: 2 999,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point, a.s.

VÝHODY:

 • upravení objemu batohu díky kompresním popruhům

 • hluboká komora se silnou zádovou stěnou

 • menší kapsy pro drobnosti po stranách i vpředu

 • úchyt na helmu i teleskopické hole

 • nízká hmotnost

 • odolný svrchní materiál

 • bezešvý bederní pás s kapsami

 • pružný hrudní pás

 • zádový systém s vysokou prodyšností

 • reflexní prvky


NEVÝHODY:

 • vnitřní síťová kapsa by mohla být větší

 • součástí není pláštěnka na batoh


Testoval: Aleš Bezděk


Aleš Bezděk
Outdoorové CV ve zkratce:

Kde prodávám: v olomouckém Rock Point Riegrova
Outdoorové sporty provozuji od roku: 1991
Prodávám outdoorové zboží od roku: 2007
V Rock Pointu jsem od roku: 2007
Aktivity, při kterých se cítím jako ryba ve vodě: Florbal, fotbal, lyže, kempování
Specialista na produkty: Spací pytle, stany, batohy
Specialista na značky: Osprey, Dynafit, Prana, Matt, Hannah

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey