Test batohu Osprey Ultralight Stuff Pack

4 min čtení 15. 05. 2020

Když jsem se připravoval na svojí první delší cestu do zahraničí jako „baťůžkář“, přemýšlel jsem, jaký si s sebou vzít druhý batoh pro případy, kdy budu moci nechat krosnu v hostelu a postačí mi i menší batoh na kratší, jednodenní výlety po krásách okolí.

Kolega mi poradil, ať si koupím Osprey Ultralight Stuff, že prý nebudu litovat. Našel jsem si ho tedy na e-shopu Rock Pointu a zděsil se ceny. Vážně chtějí tolik za „igelitovej sáček“ s popruhy? Nakonec se ukázalo, že za ty prachy stojí. Čtěte proč…

cestovní záložní batůžek Osprey Ultralight Stuff Pack

První velké překvapení - mnoho kapes

Sbalený batoh je opravdu malinký, takže neočekáváte více než jednu velkou kapsu a popruhy. Po rozbalení však najdete rovnou tři kapsy. Jednu velkou, jednu ze síťoviny na boku a vnitřní kapsičku na drobnosti s klipem na klíče. I díky tomuto uspořádání musím říct, že mě překvapilo, kolik se toho do batohu vejde a kolik toho unese.
 

pohled shora do menší kapsy na drobnosti u batohu  Osprey Ultralight Stuff Pack
pohled shora do hlavní komory batohu  Osprey Ultralight Stuff Pack

18 litrů není málo

Výrobcem garantovaných 18 litrů je větší zátěž pro vás, než pro batoh samotný. Podařilo se mi sbalit oblečení na celý den pro dva lidi (v teplých krajích), přihodit nějaké jídlo, peněženku, zrcadlovku, repelent, opalovací krém a další drobnosti. Díky tomu, že batoh nemá pevný tvar, jsem pak dokázal vše pohodlně umístit do úložného prostoru půjčeného skútru. Nadšení z baťůžku bylo neuvěřitelné! Navíc látka i švy batohu jsou ošetřeny voděodolným zátěrem a grafický potisk je reflexní.

 Osprey Ultralight Stuff Pack je ideální na cestování jako příležitostný batoh

Popruhy jsou skvělé, ale musíte batůžek správně naplnit

Moje překvapení a nadšení z batůžku je zřejmé, ale abych jen nechválil a byl spravedlivý, musím dodat, že velmi záleží na tom, jak věci do batohu poskládáte. Ramenní popruhy jsou, jak byste u Ospreye očekávali, z vysoce prodyšného materiálu Delux AirMesh™, ale jsou bohužel ve spodní části celkem úzké. Pokud tedy uděláte stejnou chybu jako já, že malou vnitřní kapsičku na klíče a drobnosti přeplníte, popruhy se Vám budou nepříjemně zařezávat do podpaží. Je tedy potřeba většinu věcí umístit do velké vnitřní kapsy a tu malou nechat maximálně na klíče a peněženku. Pak nebudete mít jediný problém.
 

meshové popruhy  Osprey Ultralight Stuff Pack jsou výborně prodyšné
pohled na boční pružnou kapsu u  Osprey Ultralight Stuff Pack

Nejlepší možné doporučení

Doporučení kolegy jsem pochopil již po cestě autobusem na letiště. Vše jsem si sbalil do 48 litrové krosny, ze které jsem po příjezdu na letiště vytáhl skládací batůžek a naplnil ho věcmi, které jsem s sebou potřeboval do letadla. Krosnu jsem odbavil a pak už mi plně posloužil Osprey Ultralight Stuff. To samé po příletu, kdy jsem věci přendal zpět do krosny a měl opět pouze jeden batoh. Tuto funkci plnil i celou dovolenou. Vždy, když jsme dorazili na místo, kde jsme chtěli strávit pár dní, a ubytovali se, jsem používal pouze tento batůžek, a to klidně i na celodenní túry. Na druhou stranu, víc od tohoto batohu čekat nemůžete.

díky skvělé sbalitelnosti je batoh Osprey Ultralight Stuff Pack vhodný i do letadla

Shrnutí

Osprey Ultralight Stuff Pack je zkrátka doplňkový batoh, maximálně na jednodenní výlety nebo lehčí túry po nejbližším okolí, který v případě potřeby složíte do malinkého balíčku (90 g) a kamkoli schováte, vejde se i do kapsy. Svoji funkci plní dokonale a svoji cenu si 100% obhájil.
 

 Osprey Ultralight Stuff Pack ideální společník na příležitostné jednodenní výlety

TECHNICKÉ DETAILY

sbalitelný cestovní batůžek Osprey Ultralight Stuff PackBatoh Osprey Ultralight Stuff Pack

objem: 18 l
materiál popruhů: Delux AirMesh TM
voděodolná ochrana: ANO
počet bočních kapes: 2
reflexní prvky: ANO, reflexní grafický potisk
palubní zavazadlo : ANO

hmotnost:  0,09 kg

DMOC: 899,- Kč

Batoh získáte na e-shopu i kamenných prodejnách Rock Point.
 

 

Testoval:

Ondra Pohanka
ONDRA POHANKA

Ondra u nás pracuje v marketingu už nějaký ten pátek a procestováno toho má spoustu. Kromě zajímavých míst v Evropě prozkoumal i řadu destinací v Asii, konkrétně v Thajsku či Vietnamu. Jako ideální dovolenou považuje i kempování pod stanem tady u nás v Čechách. Nejraději chodí pěšky, protože u toho stíhá fotit. Kromě toho, že spojuje práci s koníčkem, se také věnuje cyklistice. Oblíbené cyklotrasy má na Šumavě, ale brázdí také břehy Berounky a okolí Plzně či Českého lesa. Fyzičku si utužuje nejen venku, ale i pěkně pod střechou na squashovém kurtu. 

 

 

 

Otestovali jsme i další produkty »

Další outdoorové čtení

Jak se v terénu osvědčila tahle promyšlená mozaika lezeckých detailů zabalená do líbivého hávu...

Test bundy Rafiki Nevis

09. 03. 2023
7 min čtení
Testy produktů
Čtvrtá generace modelu Mafate Speed od Hoky je plná změn. Jaké jsou v porovnání s předchozími modely...
Bundu Dual Aspect testují vrcholoví sportovci, podstoupila testování v laboratořích a její unikátní membrána vede bundu k dokonalosti. Vyzkoušel jsem si ji na vlastní kůži a zjistil jsem...

Vyberte si ze široké nabídky značek

Rafiki Hannah Prana Smartwool Keen Garmont Julbo Osprey